Nespresso Talents 2019
Nespresso Talents 2017: Daria Kashcheeva

Autoři příběhů mají jedinečnou moc

14.02.2020 00:00

Společnost Nespresso zahajuje Nespresso Talents 2020, jedinečnou filmovou soutěž snímků ve vertikálním formátu, která chce představit výjimečné talenty z celého světa. I ve svém pátém ročníku soutěž Nespresso Talents posouvá hranice tradičních způsobů natáčení filmů tím, že požaduje, aby byly všechny příspěvky natočeny ve vertikálním formátu (9:16), a dává tak účastníkům šanci vyzkoušet si svou kreativitu při pohledu z úplně nové perspektivy. Nejlepší filmy z českého národního kola soutěže budou vyhlášeny na letošním ročníku MFF Karlovy Vary.

Co: Spuštění již pátého ročníku soutěže krátkých filmů Nespresso Talents 2020
Jak: Mladí filmaři mohou zasílat své krátké filmy točené na výšku na téma „POZITIVNÍ SPIRÁLA“
Kdy: Soutěž začíná 11. února 2020 a končí 25. března 2020

Mezinárodní kolo: Vyhlášení 15. května 2020 na MFF Cannes
Národní kolo: Vyhlášení v červenci na MFF Karlovy Vary

Autoři příběhů mají jedinečnou moc. Dokážou nám dát naději, dokážou nás rozesmát i rozplakat a dokážou změnit svět kolem sebe. Spoluprací s mladými filmaři chce Nespresso přispět k hledání pozitivní budoucnosti. Během letošního ročníku chce Nespresso navázat na svůj závazek cirkulární ekonomice a své snaze při hledání výjimečné kávy postupovat poctivě a slušně. Proto Nespresso letos vyzývá filmaře, aby přišli se svou interpretací toho, čemu se říká „pozitivní spirála“. Značka zve mladé talenty, aby odvyprávěli svůj příběh o tom, jak jeden dobrý skutek dokáže změnit svět a sám se stát katalyzátorem pro další a větší dobré skutky. Takovou pozitivní spirálu slušnosti může roztočit téměř cokoliv. Může to být malé zdvořilé gesto odplacené stejnou měrou nebo i velký čin, který prospěje celé planetě.

Mezinárodní soutěž probíhá od 11. února do 25. března 2020 a filmy je možné zasílat na Nespresso.com/talents. Vybraná porota zvolí tři nejlepší filmy z 30 nominovaných, které budou volně ke zhlédnutí na adrese Nespresso.com/talents. Každý výherce získá nejenom finance na rozjezd své filmové kariéry, ale také exkluzivní pozvánku na světoznámý filmový festival v Cannes 2020, kde budou 15. května 2020 formálně vyhlášena jména vybraných snímků. Tři autoři vybraných filmů projdou v Cannes také mentoringem pod vedením filmových profesionálů.

Současně s celosvětovou soutěží je možné se přihlásit také do lokální části soutěže, do které budou automaticky zapojeni všichni čeští filmaři, kteří na webové stránky Nespresso.com/talents nahrají do 25. března 2020 svůj snímek. Lokální porota vybere 3 finálové snímky a tito tři finalisté budou pozváni na Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary 2020, během kterého proběhne vyhlášení vítězného filmu. Autor vítězného snímku vyhraje 3 000 eur, tvůrci videí, kteří se umístí na 2. a 3. místě, obdrží výhru ve výši 1 000 eur.

Platforma Nespresso Talents má za cíl inspirovat filmaře k tomu, aby svět změnili k lepšímu, a oslavit talentované tvůrce na celém světě. Zároveň zadání soutěže následuje kulturní trendy a nabízí nové perspektivy díky volbě formátu na výšku, tedy způsobu přehrávání videí, jehož popularita za poslední roky exponenciálně roste.

Tato soutěž může stát u zrodu nových hvězd. V roce 2017 vyhrála mezinárodní kolo Nespresso Talents česká filmařka Daria Kashcheeva. Mj. díky tomuto ocenění odstartovala snovou dráhu, zúčastnila se mentoringových seminářů s filmovými odborníky, v roce 2019 vyhrála studentského Oscara za film Dcera a v lednu 2020 byla nominovaná na velkého Oscara za rok 2020 v kategorii krátký film. 

V letošním roce společnost Nespresso za každé video zaslané do soutěže Nespresso Talents 2020 vysadí 10 stromů. Tyto stromy jsou součástí rozsáhlé iniciativy realizované v partnerství s projektem PUR, jejímž cílem je pomoci malým pěstitelům přejít na výrobu biokávy s použitím poznatků agrolesnictví.

Více informací naleznete na adrese Nespresso.com/talents a www.purprojet.com/project/coffee-for-peace.


Reklama

Trendy v automobilových bezpečnostních prvcích

Na evropských silnicích každoročně přijdou o život následkem autonehody tisíce lidí. EU si dala za cíl v nejbližších letech nehodovost snížit.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

Užijte si filmový festival plnými doušky

Prémiová káva Nespresso je posedmé partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

Užijte si filmový festival plnými doušky

Prémiová káva Nespresso je posedmé partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Pro jednodušší recyklaci

Vířivé proudy už dva roky třídí neželezné kovy. Nově lze do šedých kontejnerů odkládat i použité hliníkové kávové kapsle.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama