Nespresso Talents 2019
Nespresso Talents 2017: Daria Kashcheeva

Autoři příběhů mají jedinečnou moc

14.02.2020 00:00

Společnost Nespresso zahajuje Nespresso Talents 2020, jedinečnou filmovou soutěž snímků ve vertikálním formátu, která chce představit výjimečné talenty z celého světa. I ve svém pátém ročníku soutěž Nespresso Talents posouvá hranice tradičních způsobů natáčení filmů tím, že požaduje, aby byly všechny příspěvky natočeny ve vertikálním formátu (9:16), a dává tak účastníkům šanci vyzkoušet si svou kreativitu při pohledu z úplně nové perspektivy. Nejlepší filmy z českého národního kola soutěže budou vyhlášeny na letošním ročníku MFF Karlovy Vary.

Co: Spuštění již pátého ročníku soutěže krátkých filmů Nespresso Talents 2020
Jak: Mladí filmaři mohou zasílat své krátké filmy točené na výšku na téma „POZITIVNÍ SPIRÁLA“
Kdy: Soutěž začíná 11. února 2020 a končí 25. března 2020

Mezinárodní kolo: Vyhlášení 15. května 2020 na MFF Cannes
Národní kolo: Vyhlášení v červenci na MFF Karlovy Vary

Autoři příběhů mají jedinečnou moc. Dokážou nám dát naději, dokážou nás rozesmát i rozplakat a dokážou změnit svět kolem sebe. Spoluprací s mladými filmaři chce Nespresso přispět k hledání pozitivní budoucnosti. Během letošního ročníku chce Nespresso navázat na svůj závazek cirkulární ekonomice a své snaze při hledání výjimečné kávy postupovat poctivě a slušně. Proto Nespresso letos vyzývá filmaře, aby přišli se svou interpretací toho, čemu se říká „pozitivní spirála“. Značka zve mladé talenty, aby odvyprávěli svůj příběh o tom, jak jeden dobrý skutek dokáže změnit svět a sám se stát katalyzátorem pro další a větší dobré skutky. Takovou pozitivní spirálu slušnosti může roztočit téměř cokoliv. Může to být malé zdvořilé gesto odplacené stejnou měrou nebo i velký čin, který prospěje celé planetě.

Mezinárodní soutěž probíhá od 11. února do 25. března 2020 a filmy je možné zasílat na Nespresso.com/talents. Vybraná porota zvolí tři nejlepší filmy z 30 nominovaných, které budou volně ke zhlédnutí na adrese Nespresso.com/talents. Každý výherce získá nejenom finance na rozjezd své filmové kariéry, ale také exkluzivní pozvánku na světoznámý filmový festival v Cannes 2020, kde budou 15. května 2020 formálně vyhlášena jména vybraných snímků. Tři autoři vybraných filmů projdou v Cannes také mentoringem pod vedením filmových profesionálů.

Současně s celosvětovou soutěží je možné se přihlásit také do lokální části soutěže, do které budou automaticky zapojeni všichni čeští filmaři, kteří na webové stránky Nespresso.com/talents nahrají do 25. března 2020 svůj snímek. Lokální porota vybere 3 finálové snímky a tito tři finalisté budou pozváni na Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary 2020, během kterého proběhne vyhlášení vítězného filmu. Autor vítězného snímku vyhraje 3 000 eur, tvůrci videí, kteří se umístí na 2. a 3. místě, obdrží výhru ve výši 1 000 eur.

Platforma Nespresso Talents má za cíl inspirovat filmaře k tomu, aby svět změnili k lepšímu, a oslavit talentované tvůrce na celém světě. Zároveň zadání soutěže následuje kulturní trendy a nabízí nové perspektivy díky volbě formátu na výšku, tedy způsobu přehrávání videí, jehož popularita za poslední roky exponenciálně roste.

Tato soutěž může stát u zrodu nových hvězd. V roce 2017 vyhrála mezinárodní kolo Nespresso Talents česká filmařka Daria Kashcheeva. Mj. díky tomuto ocenění odstartovala snovou dráhu, zúčastnila se mentoringových seminářů s filmovými odborníky, v roce 2019 vyhrála studentského Oscara za film Dcera a v lednu 2020 byla nominovaná na velkého Oscara za rok 2020 v kategorii krátký film. 

V letošním roce společnost Nespresso za každé video zaslané do soutěže Nespresso Talents 2020 vysadí 10 stromů. Tyto stromy jsou součástí rozsáhlé iniciativy realizované v partnerství s projektem PUR, jejímž cílem je pomoci malým pěstitelům přejít na výrobu biokávy s použitím poznatků agrolesnictví.

Více informací naleznete na adrese Nespresso.com/talents a www.purprojet.com/project/coffee-for-peace.


Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama