Elektronická cigareta JUUL Labs
Zakladatelé JUUL Labs, Adam Bowen a James MonseesZakladatel JUUL Labs, Adam BowenZakladatel JUUL Labs, James MonseesStarter Kick JUUL Labs

Spojenec v boji proti kouření

16.10.2019 00:00

JUUL Labs, přední americký start-up v technologii elektronických cigaret ze Spojených států, přichází v říjnu do České republiky, kde žije více než 2 miliony dospělých kuřáků. JUUL nabízí alternativu ke klasické cigaretě a bude v prodeji v příštích měsících na přibližně 1 000 prodejních místech po celé zemi. Po nedávném uvedení na trh v Evropě a v Asii podniká společnost další krok ve svém poslání pozitivně ovlivnit životy jedné miliardy dospělých kuřáků po celém světě a v konečném důsledku eliminovat cigarety.

Elektronická cigareta, spojenec v boji proti kouření
Kouření je v západních zemích primární příčinou těch úmrtí, kterým lze předcházet, a zabije celosvětově sedm milionů lidí ročně. Mnoho předních zdravotnických organizací podporuje možnost kouření elektronických cigaret jako méně škodlivou alternativu k tabáku. Organizace Public Health England, orgán ministerstva zdravotnictví Spojeného království, tvrdí, že výpary jsou nejméně o 95 % méně škodlivé než kouření, a subjekty jako American Cancer Society, Santé Publique France, Ministerstvo zdravotnictví Nového Zélandu a Lékařská komora Spojeného království považují možnost kouření elektronických cigaret za alternativu redukující škodlivost klasických cigaret.

Zakladatelé JUUL Labs, James Monsees a Adam Bowen, kteří byli kdysi sami kuřáky, začali v roce 2004 na Stanfordské univerzitě společně pracovat na prototypu elektronické cigarety. Stále více byli nespokojeni se zdravotními a sociálními dopady cigaret, ale nedařilo se jim najít na trhu uspokojivé alternativy. Po deseti letech výzkumu a vývoje byl výsledkem výrobek JUUL, který byl na trh v USA poprvé uveden v roce 2015: zařízení s uzavřeným systémem s použitím páry, které nabízí účinnou a uspokojivou alternativu ke klasickým cigaretám.

Roste počet výzkumů, které tvrdí, že e-cigarety pomáhají dospělým kuřákům odpoutat se od klasických cigaret. Nedávná studie v časopise The New England Journal of Medicine ukázala, že e-cigarety byly dvakrát účinnější než substituční nikotinové terapie (náhražky, jako jsou náplasti a žvýkačky), přičemž 18 % lidí používajících e-cigarety přestane po roce s kouřením ve srovnání s 9,9 % zúčastněných, kteří používají náhražky. Dvanáctiletý průzkum populace více než 18 000 kuřáků v Anglii, který provedly University College London a Cancer Research UK, ukázal, že u lidí, kteří používají e-cigarety, je pravděpodobnost, že ve snaze přestat kouřit uspějí, o 95 % vyšší než u těch, kteří se o to snaží bez nich.

Monzer Elabrashy, Viceprezident JUUL Labs pro střední a východní Evropu, řekl: „Uvedení JUUL na trh v České republice je dalším významným krokem vpřed v našem poslání zlepšit životy jedné miliardy dospělých kuřáků po celém světě. Tabákové výrobky zůstávají celosvětovou a hlavní příčinou úmrtí, kterým lze předcházet, a JUUL je obzvláště vhodný pro dospělé kuřáky, aby jim nabídl skutečnou alternativu ke klasické cigaretě. Jsme velmi rádi, že nyní můžeme JUUL uvést na trh v České republice, dvacáté zemi na světě, kde bude k dispozici jako alternativa pro dospělé kuřáky, kteří hledají změnu.

Alternativa pro dospělé kuřáky
JUUL je jednoduché a funkční zařízení s jedinečnou technologií. Prostřednictvím uzavřeného systému páry s ampulemi JUUL (kapslemi) a patentované regulace teploty poskytuje uživatelům konzistentní a uspokojivý zážitek. JUUL neobsahuje ani nespaluje tabák, a proto neprodukuje 7000+ příslušných škodlivých složek obsažených v kouři z klasických cigaret. JUUL obsahuje nikotin, který je návykovou látkou, ale není spojen s mnoha zdravotními problémy souvisejícími s kouřením tabáku.


V České republice bude JUUL Labs nabízet 6 příchutí v síle 18 mg/ml v balíčcích po 2 a 4 podech: Golden Tobacco, Glacier Mint, Mango Nectar, Royal Creme, Apple Orchard, Alpine Berry, a 3 příchutě v síle 9 mg/ml a balíčcích po 2 podech: Golden Tobacco, Glacier Mint a Mango Nectar. 

Datum:16.10.2019 00:00
Reklama

Užijte si filmový festival plnými doušky

Prémiová káva Nespresso je posedmé partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Pojištění auta: proč nezapomínat ani na havarijní pojištění

K čemu slouží havarijní pojištění a proč není ze zákona povinné?

Jističe: chraňte se před výpadky proudu a ušetřete peníze!

Na co se při výběru jističe zaměřit a jak poznat, že starý potřebuje výměnu?

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Užijte si filmový festival plnými doušky

Prémiová káva Nespresso je posedmé partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Pro jednodušší recyklaci

Vířivé proudy už dva roky třídí neželezné kovy. Nově lze do šedých kontejnerů odkládat i použité hliníkové kávové kapsle.

Káva může měnit svět k lepšímu

Geroge Glooney a další přátelé Nespresso představují neutuchající lidskou péči vkládanou do každého šálku výjimečné kávy.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2022

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama