Nespresso Café na Mezinarodním Filmovém Festivalu KV 2018
Nespresso Talents

Festival a prémiová káva

07.06.2019 00:00

Prestižní filmový festival v Karlových Varech doprovodí i letos prémiová káva Nespresso. Program festivalu Nespresso obohatí o vyhlašování vítězů filmové soutěže Nespresso Talents, kteří natočili nejlepší snímky na téma „Jste to, co jíte“. 

Festivaloví návštěvníci se mohou opět těšit na oblíbenou kavárnu Nespresso Café na svém tradičním místě a nově i na kávové Nespresso momenty v Grandhotelu Pupp.

Filmové fanoušky bude v Karlových Varech od prvních chvil festivalu hýčkat prémiová káva Nespresso, kterou si mohou vychutnat v příjemných prostorách pop-up kavárny Nespresso Café. Ta bude tradičně stát v blízkosti hotelu Thermal a návštěvníci v ní najdou nejen útočiště pro načerpání sil u lahodné kávy, ale i inspirativní místo ideální ke vstřebávání filmových zážitků.

Nespresso Café v letních dnech dopřeje svým návštěvníkům také speciální nabídku. Můžete si dopřát nejen oblíbené snídaně v dopoledních hodinách, ale i ledové kávové receptury, ideální pro osvěžení v horkém červencovém počasí. Spolu s Nespresso Coffee Ambassadorkou objevíte netušené možnosti kávy v rámci Masterclass v Nespresso Café, a pokud se trefíte do té pravé hodiny, zažijete i nepředvídatelné happy hours s ochutnávkou kávových drinků.

Finálového večera se na festivalu dočkají čeští finalisté soutěže Nespresso Talents. Krátké snímky začínajících filmařů natočené ve vertikálním formátu mají pro letošek společné téma „Jste to, co jíte“. Mladá generace umělců tak získala příležitost kreativně zachytit, jaký pohled má na jídlo a co všechno pro ni otázka stravy znamená. Zatímco vítězové celosvětového kola již byli vyhlášeni 17. května v Cannes, ti nejlepší z 28 českých soutěžících se svého večera dočkají 2. července v rámci slavnostní ceremonie na Film Industry Party. 

Tři nejlepší snímky vybrala tříčlenná porota. V té zasedl Karel Kovář alias Kovy, špička české online scény, jehož 750tisícové publikum tvoří lidé napříč společností. Celospolečenským tématům, jako je politika, finanční gramotnost, soukromí nebo sociální sítě probírá mmj. i s mladými talenty v diskuzním pořadu V centru. Vydal také autobiografii OVŠEM, ze které se stal český bestseller.

Filmařské zastoupení má v porotě Darina Křivánková, filmová kritička, kterou veřejnost zná z patnáctiletého působení v Lidových novinách, Reflexu či Instinktu. Její dráha filmové publicistky, pravidelné zpravodajky z festivalů v Cannes, Berlíně a Karlových Varů, se v posledních letech stočila od filmu ke kuchařskému umění. Darina se věnuje gastronomické publicistice, dva roky vedla magazín Gurmet a nyní je šéfredaktorkou časopisu F.O.O.D. Je autorkou námětu a scénáře televizní série Hrdina kuchyně a gastrosloupků v časopise Reflex. 

Michaela Pavlátová je porotkyní se zkušeností s režijní i s výtvarnou stránkou filmového díla. Vede katedru animace pražské FAMU a za sebou má také autorské animované filmy oceněné nominací na Oscara, Zlatého lva na Berlinale či Grand Prix v Hiroshimě. Režijních úspěchů dosáhla i v oblasti hraných filmů, např. se snímkem Děti noci, který zabodoval i na samotném karlovarském festivalu.

Na oceněné tvůrce soutěže Nespresso Talents čeká štědrá finanční odměna, která má za cíl pomoci mladým talentům nastartovat jejich filmařskou kariéru. Autor vítězného snímku vyhraje 3000 eur, tvůrci videí na 2. a 3. místě pak obdrží výhru ve výši 1000 eur.

Vybrané filmy globálního i českého kola Nespresso Talents je kdykoli možné zhlédnout na www.nespresso.com/talents.

Soutěžní filmy o vztahu člověka k jídlu si můžete vychutnat nejen online, ale i při promítání v příjemné atmosféře kavárny Nespresso Café.

Nespresso a kouzlo filmu patří k sobě. Užijte si proto festival naplno a podělte se na Instagramu s přáteli o nezapomenutelné chvíle, které vám Karlovy Vary přinesou. K fotce s kávou Nespresso přidejte navíc  hashtagy #NespressoVeVarech a #NespressoKVIFF. 

Kavárna Nespresso Café vám bude k dispozici u hotelu Thermal. Otevírací doba 8.00 – 24.00 hodin.

Reklama

Přehled: Jaké jsou nejméně rizikové investice?

Rozhodli jste se investovat a nevíte, do čeho své úspory vložit? Připravili jsme pro vás stručný přehled možností investic pro každého.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Oslava dnešních mladých

Levi´s se spojil s Hailey Bieberovou a Jadenem Smithem a společně vytvořili novou kampaň. Oslavu optimistického ducha mládí.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Přehled: Jaké jsou nejméně rizikové investice?

Rozhodli jste se investovat a nevíte, do čeho své úspory vložit? Připravili jsme pro vás stručný přehled možností investic pro každého.

Autoři příběhů mají jedinečnou moc

Nespresso vyhlašuje mezinárodní soutěž filmů ve vertikálním formátu. Budou vyprávět příběhy v tématice "pozitivní spirála".

Jak efektivně zvládnout time management

Takzvaných časožroutů je celá řada a za většinu si lidé mohou sami. Potom není divu, že se v práci hromadí úkoly a také chybí čas na rodinu a záliby.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
13.11.2020

Ozzy Osbourne & Judas Priest

Několikanásobný držitel ceny Grammy navštíví v rámci svého turné "NO MORE TOURS 2" i Českou republiku.

Reklama