Nespresso Café na Mezinarodním Filmovém Festivalu KV 2018
Nespresso Talents

Festival a prémiová káva

07.06.2019 00:00

Prestižní filmový festival v Karlových Varech doprovodí i letos prémiová káva Nespresso. Program festivalu Nespresso obohatí o vyhlašování vítězů filmové soutěže Nespresso Talents, kteří natočili nejlepší snímky na téma „Jste to, co jíte“. 

Festivaloví návštěvníci se mohou opět těšit na oblíbenou kavárnu Nespresso Café na svém tradičním místě a nově i na kávové Nespresso momenty v Grandhotelu Pupp.

Filmové fanoušky bude v Karlových Varech od prvních chvil festivalu hýčkat prémiová káva Nespresso, kterou si mohou vychutnat v příjemných prostorách pop-up kavárny Nespresso Café. Ta bude tradičně stát v blízkosti hotelu Thermal a návštěvníci v ní najdou nejen útočiště pro načerpání sil u lahodné kávy, ale i inspirativní místo ideální ke vstřebávání filmových zážitků.

Nespresso Café v letních dnech dopřeje svým návštěvníkům také speciální nabídku. Můžete si dopřát nejen oblíbené snídaně v dopoledních hodinách, ale i ledové kávové receptury, ideální pro osvěžení v horkém červencovém počasí. Spolu s Nespresso Coffee Ambassadorkou objevíte netušené možnosti kávy v rámci Masterclass v Nespresso Café, a pokud se trefíte do té pravé hodiny, zažijete i nepředvídatelné happy hours s ochutnávkou kávových drinků.

Finálového večera se na festivalu dočkají čeští finalisté soutěže Nespresso Talents. Krátké snímky začínajících filmařů natočené ve vertikálním formátu mají pro letošek společné téma „Jste to, co jíte“. Mladá generace umělců tak získala příležitost kreativně zachytit, jaký pohled má na jídlo a co všechno pro ni otázka stravy znamená. Zatímco vítězové celosvětového kola již byli vyhlášeni 17. května v Cannes, ti nejlepší z 28 českých soutěžících se svého večera dočkají 2. července v rámci slavnostní ceremonie na Film Industry Party. 

Tři nejlepší snímky vybrala tříčlenná porota. V té zasedl Karel Kovář alias Kovy, špička české online scény, jehož 750tisícové publikum tvoří lidé napříč společností. Celospolečenským tématům, jako je politika, finanční gramotnost, soukromí nebo sociální sítě probírá mmj. i s mladými talenty v diskuzním pořadu V centru. Vydal také autobiografii OVŠEM, ze které se stal český bestseller.

Filmařské zastoupení má v porotě Darina Křivánková, filmová kritička, kterou veřejnost zná z patnáctiletého působení v Lidových novinách, Reflexu či Instinktu. Její dráha filmové publicistky, pravidelné zpravodajky z festivalů v Cannes, Berlíně a Karlových Varů, se v posledních letech stočila od filmu ke kuchařskému umění. Darina se věnuje gastronomické publicistice, dva roky vedla magazín Gurmet a nyní je šéfredaktorkou časopisu F.O.O.D. Je autorkou námětu a scénáře televizní série Hrdina kuchyně a gastrosloupků v časopise Reflex. 

Michaela Pavlátová je porotkyní se zkušeností s režijní i s výtvarnou stránkou filmového díla. Vede katedru animace pražské FAMU a za sebou má také autorské animované filmy oceněné nominací na Oscara, Zlatého lva na Berlinale či Grand Prix v Hiroshimě. Režijních úspěchů dosáhla i v oblasti hraných filmů, např. se snímkem Děti noci, který zabodoval i na samotném karlovarském festivalu.

Na oceněné tvůrce soutěže Nespresso Talents čeká štědrá finanční odměna, která má za cíl pomoci mladým talentům nastartovat jejich filmařskou kariéru. Autor vítězného snímku vyhraje 3000 eur, tvůrci videí na 2. a 3. místě pak obdrží výhru ve výši 1000 eur.

Vybrané filmy globálního i českého kola Nespresso Talents je kdykoli možné zhlédnout na www.nespresso.com/talents.

Soutěžní filmy o vztahu člověka k jídlu si můžete vychutnat nejen online, ale i při promítání v příjemné atmosféře kavárny Nespresso Café.

Nespresso a kouzlo filmu patří k sobě. Užijte si proto festival naplno a podělte se na Instagramu s přáteli o nezapomenutelné chvíle, které vám Karlovy Vary přinesou. K fotce s kávou Nespresso přidejte navíc  hashtagy #NespressoVeVarech a #NespressoKVIFF. 

Kavárna Nespresso Café vám bude k dispozici u hotelu Thermal. Otevírací doba 8.00 – 24.00 hodin.

Reklama

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

Levi´s v srdci Prahy. Největší store ve střední a východní Evropě

Značka Levi´s otevírá nový tzv. zážitkový obchod na prestižní adrese hlavního města, v ulici Na Příkopě.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zastav se na řecký čtvrtek a podpoř PET HEROES!

Druhá polovina léta se hlásí o slovo. Co takhle se osvěžit koktejlem či panákem ouza a vychutnat si speciální řecké party menu.

Přehled: Jaké jsou nejméně rizikové investice?

Rozhodli jste se investovat a nevíte, do čeho své úspory vložit? Připravili jsme pro vás stručný přehled možností investic pro každého.

Autoři příběhů mají jedinečnou moc

Nespresso vyhlašuje mezinárodní soutěž filmů ve vertikálním formátu. Budou vyprávět příběhy v tématice "pozitivní spirála".

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
13.11.2020

Ozzy Osbourne & Judas Priest

Několikanásobný držitel ceny Grammy navštíví v rámci svého turné "NO MORE TOURS 2" i Českou republiku.

Reklama