Gerhardt Bubník: Život mezi paragrafy, Knihkupectví Neoluxor
Gerhardt Bubník: Život mezi paragrafy, Knihkupectví NeoluxorGerhardt Bubník

Život mezi paragrafy

08.10.2018 00:00

Jedinečnou autobiografii s dokumentárními prvky z oblasti sportu, práva i pracovního a soukromého života, připravil pro čtenáře Gerhardt Bubník (83), legenda českého sportu a práva, někdejší krasobruslař a stále činný advokát i sportovní arbitr řešící nejznámější aféry a skandály ve sportu. V autobiografické knize s příznačným názvem „Život mezi paragrafy“ psané vlídným stylem nechává autor čtenáře nahlédnout do svého osobního i pracovního života. Kromě poutavého čtení kniha nabízí i 150 dobových fotografií a dokumentů, které dotvářejí její unikátní styl a umožňují čtenáři dokreslit si atmosféru sportu a jeho pozadí v období socialismu, stejně jako největší novodobé skandály sportovních hvězd.

Autor, který začínal svoji sportovní dráhu jako krasobruslař v knize lící rovněž své zážitky funkcionáře z devíti olympiád i vzpomínky na nejslavnější české a slovenské krasobruslaře. Gerhardt Bubník, dnes legenda mezinárodního sportu, čtenářům napínavě přibližuje i úskalí práce advokáta v období komunismu, vzpomíná na svá následná studia na Harvardu, na své nejzajímavější právní kauzy, na cesty po světě nebo na setkání s panovníky a státníky. Čtenáře určitě silně zaujme též jeho vyprávění o dětství stráveném za německé okupace.

Chtěl jsem svůj životní příběh zaznamenat, tak, aby si i současná generace dovedla představit, jaký byl život za války i po mnoho let poté, v čem spočívala práce sportovního arbitra za socialismu a jak se na sport a jeho aféry, včetně těch nejznámějších dopingových, pohlíželo tehdy a jak nyní. Zároveň jsem chtěl připravit knihu, která bude jakousi dobovou výpovědí a ukázat, že i přes to, že v ní přibližuji citlivá témata, jde ji sepsat v pozitivním stylu bez zbytečných útoků a pomluv,“ říká autor knihy Gerhardt Bubník.

Bubník tak ve své autobiografii poutavě líčí svoji práci uznávaného advokáta v mezinárodní agendě i předního funkcionáře mezinárodního sportu. Popisuje skandály a aféry ve sportu, které za dobu své kariéry vyšetřoval, včetně dopingových afér velkých sportovních hvězd. Jedinečný osobní a profesní příběh držitele prestižního ocenění Právnická síň slávy Gerhardta Bubníka vydalo nakladatelství Wolters Kluwer. K dostání je v knihkupectví Neoluxor nebo na www.luxor.cz.

autor: Gerhardt Bubník
cena: 396 Kč

GERHARDT BUBNÍK – 27. 7. 1935, Praha
První český absolvent Harvardské právnické fakulty, čestný člen Mezinárodní bruslařské unie, nositel Olympijského řádu a Ceny MOV za boj proti dopingu, nositel zlatého odznaku České advokátní komory za zásluhy o advokacii, dlouholetý arbitr Sportovní arbitráže v Lausanne a dlouholetý předseda Rozhodčí komise Českého olympijského výboru.
V roce 2018 vydává svoji autobiografii Život mezi paragrafy, kde shrnuje svůj osobní i pracovní život.

Datum:08.10.2018 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama