Gerhardt Bubník: Život mezi paragrafy, Knihkupectví Neoluxor
Gerhardt Bubník: Život mezi paragrafy, Knihkupectví NeoluxorGerhardt Bubník

Život mezi paragrafy

08.10.2018 00:00

Jedinečnou autobiografii s dokumentárními prvky z oblasti sportu, práva i pracovního a soukromého života, připravil pro čtenáře Gerhardt Bubník (83), legenda českého sportu a práva, někdejší krasobruslař a stále činný advokát i sportovní arbitr řešící nejznámější aféry a skandály ve sportu. V autobiografické knize s příznačným názvem „Život mezi paragrafy“ psané vlídným stylem nechává autor čtenáře nahlédnout do svého osobního i pracovního života. Kromě poutavého čtení kniha nabízí i 150 dobových fotografií a dokumentů, které dotvářejí její unikátní styl a umožňují čtenáři dokreslit si atmosféru sportu a jeho pozadí v období socialismu, stejně jako největší novodobé skandály sportovních hvězd.

Autor, který začínal svoji sportovní dráhu jako krasobruslař v knize lící rovněž své zážitky funkcionáře z devíti olympiád i vzpomínky na nejslavnější české a slovenské krasobruslaře. Gerhardt Bubník, dnes legenda mezinárodního sportu, čtenářům napínavě přibližuje i úskalí práce advokáta v období komunismu, vzpomíná na svá následná studia na Harvardu, na své nejzajímavější právní kauzy, na cesty po světě nebo na setkání s panovníky a státníky. Čtenáře určitě silně zaujme též jeho vyprávění o dětství stráveném za německé okupace.

Chtěl jsem svůj životní příběh zaznamenat, tak, aby si i současná generace dovedla představit, jaký byl život za války i po mnoho let poté, v čem spočívala práce sportovního arbitra za socialismu a jak se na sport a jeho aféry, včetně těch nejznámějších dopingových, pohlíželo tehdy a jak nyní. Zároveň jsem chtěl připravit knihu, která bude jakousi dobovou výpovědí a ukázat, že i přes to, že v ní přibližuji citlivá témata, jde ji sepsat v pozitivním stylu bez zbytečných útoků a pomluv,“ říká autor knihy Gerhardt Bubník.

Bubník tak ve své autobiografii poutavě líčí svoji práci uznávaného advokáta v mezinárodní agendě i předního funkcionáře mezinárodního sportu. Popisuje skandály a aféry ve sportu, které za dobu své kariéry vyšetřoval, včetně dopingových afér velkých sportovních hvězd. Jedinečný osobní a profesní příběh držitele prestižního ocenění Právnická síň slávy Gerhardta Bubníka vydalo nakladatelství Wolters Kluwer. K dostání je v knihkupectví Neoluxor nebo na www.luxor.cz.

autor: Gerhardt Bubník
cena: 396 Kč

GERHARDT BUBNÍK – 27. 7. 1935, Praha
První český absolvent Harvardské právnické fakulty, čestný člen Mezinárodní bruslařské unie, nositel Olympijského řádu a Ceny MOV za boj proti dopingu, nositel zlatého odznaku České advokátní komory za zásluhy o advokacii, dlouholetý arbitr Sportovní arbitráže v Lausanne a dlouholetý předseda Rozhodčí komise Českého olympijského výboru.
V roce 2018 vydává svoji autobiografii Život mezi paragrafy, kde shrnuje svůj osobní i pracovní život.

Datum:08.10.2018 00:00
Reklama

Cesta za inspirací

Reserved představuje zimní Re.Design kolekci, která oslavuje potřebu cestovat a objevovat.

Rytířská odměna

George Clooney a Natalie Dormer - hvězdy nejnovější kampaně Nespresso „Výprava“, epické výpravy za nejlepší kávou v celém království.

Klenot mezi šampaňskými

Oslavte své jedinečné chvíle s příjemně perlivým a harmonickým champagne Deutz.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

První velké jméno

Metronome Festival Prague 2019 oznamuje první zahraniční hvězdu. Bude jí londýnská Morcheeba.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
20.10.2018

BalanceFest pro ženy

Dopřejte si s příchodem podzimu chvíli pro sebe a prožijte den určený pouze vám. Načerpejte 20. října 2018 v Creative World nové nápady, inspiraci a motivaci pro váš život v rovnováze.

Reklama