Princ William na turnaji v koňském polu v roce 2007, kredit: Phooto, Wiki
V Praze se bude konat turnaj BMW Czech Polo Open 2013

V Praze se uskuteční turnaj v koňském pólu

02.04.2013 21:00

Hra králů bude k vidění na závodišti v Chuchli ve dnech 30. května – 1. června 2013.

Na závodišti v Chuchli se uskuteční mezinárodní turnaj v koňském pólu.

Koňské pólo zná většina z nás z anglických nebo amerických filmů. Tato hra králů a gentlemenů se ale odehraje i v Praze, a to ve dnech 30. května – 1. června 2013. Konat se bude na závodišti v Chuchli a ponese název BMW Czech Polo Open 2013.

Handicap turnaje BMW Czech Polo Open 2013 je stanoven na +4 - +6.

Historie koňského pola
Hra vznikla v Persii pravděpodobně v 6. století př. n. l. a právě Peršané stanovili první pravidla hry. Z Persie se hra donesla do Japonska a Indie jako zábava urozených. V 50. letech 19. století se pólo od indické šlechty naučili hrát v Manipuru britští husaři - kolonizátoři.
První klub póla. Byl založen v roce 1859 v Silcharu. Koňské polo bylo importováno do Velké Británie v roce 1876. Zásluhou J. G. Benneta pak i do Spojených států a do dalších zemí.

Pravidla koňské pola
Polo je považováno za hru králů a nejexkluzivnější míčovou hru na světě. Travnaté polo hřiště je dlouhé 300 yardů a široké 200 yardů. V současné době se polo hraje ve více než 80 zemích, hrají proti sobě dva týmy po čtyřech jezdcích. Cílem je dát co nejvíce gólů do branek na konci hřiště.
Celý turnaj je rozdělen na herní periody tzv. chukky, což jsou úseky o délce přibližně 7 minut. Celý zápas má normálně 4 chukky, mezi každou chukkou je přestávka 3 minuty.

Profesionalita hráčů koňského póla je na různé úrovni, která je určena tzv. handicapem hráče. Ten určuje každou sezónu národní komise každé země. Rozsah přidělovaných handicapů je od –2 do +10 u profesionálních hráčů. Čím vyšší handicap, tím lepší hráč.

Týmový handicap je spočítán sečtením handicapů všech čtyř hráčů. Koně používaní pro koňské pólo jsou nazýváni pony, jejichž obvyklá výška je mezi 1,43 a 1,53 metry. Tito koně musí být rychlí a hbití tak, aby byli schopni rychle měnit směr během hry, nebojácní a nesmí jim vadit ani pálky, které sviští kolem jejich hlav.

BMW Czech Polo Open 2013

V Praze se bude konat turnaj BMW Czech Polo Open 2013


 
Datum:02.04.2013 21:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama