Princ William na turnaji v koňském polu v roce 2007, kredit: Phooto, Wiki
V Praze se bude konat turnaj BMW Czech Polo Open 2013

V Praze se uskuteční turnaj v koňském pólu

02.04.2013 21:00

Hra králů bude k vidění na závodišti v Chuchli ve dnech 30. května – 1. června 2013.

Na závodišti v Chuchli se uskuteční mezinárodní turnaj v koňském pólu.

Koňské pólo zná většina z nás z anglických nebo amerických filmů. Tato hra králů a gentlemenů se ale odehraje i v Praze, a to ve dnech 30. května – 1. června 2013. Konat se bude na závodišti v Chuchli a ponese název BMW Czech Polo Open 2013.

Handicap turnaje BMW Czech Polo Open 2013 je stanoven na +4 - +6.

Historie koňského pola
Hra vznikla v Persii pravděpodobně v 6. století př. n. l. a právě Peršané stanovili první pravidla hry. Z Persie se hra donesla do Japonska a Indie jako zábava urozených. V 50. letech 19. století se pólo od indické šlechty naučili hrát v Manipuru britští husaři - kolonizátoři.
První klub póla. Byl založen v roce 1859 v Silcharu. Koňské polo bylo importováno do Velké Británie v roce 1876. Zásluhou J. G. Benneta pak i do Spojených států a do dalších zemí.

Pravidla koňské pola
Polo je považováno za hru králů a nejexkluzivnější míčovou hru na světě. Travnaté polo hřiště je dlouhé 300 yardů a široké 200 yardů. V současné době se polo hraje ve více než 80 zemích, hrají proti sobě dva týmy po čtyřech jezdcích. Cílem je dát co nejvíce gólů do branek na konci hřiště.
Celý turnaj je rozdělen na herní periody tzv. chukky, což jsou úseky o délce přibližně 7 minut. Celý zápas má normálně 4 chukky, mezi každou chukkou je přestávka 3 minuty.

Profesionalita hráčů koňského póla je na různé úrovni, která je určena tzv. handicapem hráče. Ten určuje každou sezónu národní komise každé země. Rozsah přidělovaných handicapů je od –2 do +10 u profesionálních hráčů. Čím vyšší handicap, tím lepší hráč.

Týmový handicap je spočítán sečtením handicapů všech čtyř hráčů. Koně používaní pro koňské pólo jsou nazýváni pony, jejichž obvyklá výška je mezi 1,43 a 1,53 metry. Tito koně musí být rychlí a hbití tak, aby byli schopni rychle měnit směr během hry, nebojácní a nesmí jim vadit ani pálky, které sviští kolem jejich hlav.

BMW Czech Polo Open 2013

V Praze se bude konat turnaj BMW Czech Polo Open 2013


 
Datum:02.04.2013 21:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama