Vítězky české sekce filmové soutěže Nespresso Talents
Vítězky a porota české sekce filmové soutěže Nespresso Talents

Vítězové Nespresso Talents

06.07.2018 00:00

Letošní 53. ročník festivalu v Karlových Varech probíhá již popáté ve společnosti prémiové kávy Nespresso, která festivalovým návštěvníkům přináší mnohem více než jen požitek z lahodného šálku.

V Karlových Varech se kromě české filmové události roku zároveň předávaly ceny české sekce prestižní filmové soutěže Nespresso Talents, v níž se představila mladá a nadějná krev českého filmu. Nespresso vyhlásilo české finalisty a jejich krátké soutěžní snímky, z nichž ty nejlepší vybrala mimo jiné i loňská vítězka světového kola, studentka pražské FAMU Daria Kascheeva.

Hlavní cenu a šek na 3000 Eur získala Barbora Kočičková se snímkem The Fridge. Barbora je studentka režie na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Druhé a třetí místo obsadila Veronika Kellnerová, studentka divadelní vědy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a estetiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy s filmem One – Off. A další cenu získala studentka marketingu na Business College, Klára Plechsson se snímkem She makes a difference.

Když se minulý rok hlásila studentka FAMU Daria Kascheeva do mezinárodní soutěže nadějných filmařů Nespresso Talents, netušila, jak zásadní rozhodnutí to pro ni bude. Světová vítězka minulého ročníku si totiž se snímkem To Accept otevřela dveře do světa filmu, obdržela vysokou finanční odměnu na odstartování kariéry a především si získala zájem producentů a zázemí pro svou tvorbu.

Moji kariéru tahle výhra hodně ovlivnila, dostala jsem první impuls a víru v sama sebe, v to, že můžu něco dobrého vytvořit. Dozvěděli se o mně producenti, teď připravuji bakalářský film v koprodukci Martina Vandase a jeho společnosti Maur Film. Martin nám dává i cenné rady, jak to vlastně chodí ve světě profesionálního filmu, hodně si toho cením,“ komentuje svůj úspěch v Nespresso Talents sama Daria Kascheeva.

Na letošním ročníku festivalu v Karlových Varech si Daria vyzkoušela roli porotkyně a 3. července oznámila spolu s herečkou Zuzanou Stivínovou a producentkou Petrou Ondřejkovou ty nejlepší z českých finalistů Nespresso Talents. Ti natočili originální krátké snímky ve vertikálním formátu 9:16, tedy formátu na výšku, na který jsme zvyklí z našich mobilních telefonů. Po loňském tématu „Máte tu moc“ si můžete spolu s porotci vychutnat krátké filmy na téma „Co dokáže jen ona“, tedy příběhy silných žen, které dokázaly měnit svět kolem sebe.

A jak se českým filmařům pracovalo s nezvyklým formátem na výšku?
S vertikálním formátem se mi pracovalo dobře. Jsem ráda, že jsem si ho díky této soutěži mohla vyzkoušet. Umožňuje mnoho originálních možností, jak tento formát efektivně využít,“ prozrazuje vítězka Barbora Kočičková, autorka snímku The Fridge o obyčejných ženách, které pro svoji rodinu dělají vše, byť to nebývá dostatečně doceněno.

Ženám jsou přisuzovány určité společenské role, ale je jen na nás, jak s nimi naložíme. Žena, která se rozhodne zůstat doma s dětmi, vykašle se na kariéru i na účes, co stále nedrží, je stejně unikátní a zajímavá jako designérka skla s letním bytem v Kodani,“ říká k tématu jedna z českých finalistek, Veronika Kellnerová, studentka estetiky a divadelní vědy.

Mezinárodní kolo Nespresso Talents letos vyvrcholilo 11. května v rámci filmového festivalu v Cannes 2018, kdy hlavní cenu obdržel Kiran Pokharel z Nepálu. Porota ocenila jeho snímek Křídla o ženě prchající ze svého domácího vězení, který nazvala „filmem plným tiché síly“. Druhé a třetí místo sdílejí Mans Berhase ze Švédska s filmem Ostrov Capri o vztahu vnučky a babičky, s minimem dialogů a silným režijním konceptem, a Anna Zollová z Polska, jež natočila snímek Léčba srdcem o porodní asistence a její neobyčejné lásce, kterou poskytuje opuštěným dětem.

Deset českých soutěžních snímků, které porota vybrala do užšího finále, můžete kdykoli zhlédnout na webu www.nespresso.com/talents/cz/cs/shortlist-locale. Vítězka si odnesla odměnu ve výši 3000 eur, a dámy na druhém a třetím místě výhru 1000 eur.

Soutěžní snímky si vychutnejte i při posezení u kávy v Nespresso Café, kde je možné snímky shlédnout na instalovaných tabletech. Oblíbená pop-up kavárna Nespresso Café, která v blízkosti hotelu Thermal představuje ideální místo k vychutnání si festivalové atmosféry a načerpání sil do dalších festivalových zážitků, ale i k inspirativním setkáním s filmovými umělci.

Kavárna Nespresso Café vám je k dispozici u hotelu Thermal
otevírací doba: 8.00 - 24.00 hodin


Reklama

Udržitelně a v teple

Vlna je malý přírodní zázrak. Má úžasné termoregulační vlastnosti. Když je teplo, ochladí, a když je zima, zahřeje.

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama