Vítězky české sekce filmové soutěže Nespresso Talents
Vítězky a porota české sekce filmové soutěže Nespresso Talents

Vítězové Nespresso Talents

06.07.2018 00:00

Letošní 53. ročník festivalu v Karlových Varech probíhá již popáté ve společnosti prémiové kávy Nespresso, která festivalovým návštěvníkům přináší mnohem více než jen požitek z lahodného šálku.

V Karlových Varech se kromě české filmové události roku zároveň předávaly ceny české sekce prestižní filmové soutěže Nespresso Talents, v níž se představila mladá a nadějná krev českého filmu. Nespresso vyhlásilo české finalisty a jejich krátké soutěžní snímky, z nichž ty nejlepší vybrala mimo jiné i loňská vítězka světového kola, studentka pražské FAMU Daria Kascheeva.

Hlavní cenu a šek na 3000 Eur získala Barbora Kočičková se snímkem The Fridge. Barbora je studentka režie na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Druhé a třetí místo obsadila Veronika Kellnerová, studentka divadelní vědy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a estetiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy s filmem One – Off. A další cenu získala studentka marketingu na Business College, Klára Plechsson se snímkem She makes a difference.

Když se minulý rok hlásila studentka FAMU Daria Kascheeva do mezinárodní soutěže nadějných filmařů Nespresso Talents, netušila, jak zásadní rozhodnutí to pro ni bude. Světová vítězka minulého ročníku si totiž se snímkem To Accept otevřela dveře do světa filmu, obdržela vysokou finanční odměnu na odstartování kariéry a především si získala zájem producentů a zázemí pro svou tvorbu.

Moji kariéru tahle výhra hodně ovlivnila, dostala jsem první impuls a víru v sama sebe, v to, že můžu něco dobrého vytvořit. Dozvěděli se o mně producenti, teď připravuji bakalářský film v koprodukci Martina Vandase a jeho společnosti Maur Film. Martin nám dává i cenné rady, jak to vlastně chodí ve světě profesionálního filmu, hodně si toho cením,“ komentuje svůj úspěch v Nespresso Talents sama Daria Kascheeva.

Na letošním ročníku festivalu v Karlových Varech si Daria vyzkoušela roli porotkyně a 3. července oznámila spolu s herečkou Zuzanou Stivínovou a producentkou Petrou Ondřejkovou ty nejlepší z českých finalistů Nespresso Talents. Ti natočili originální krátké snímky ve vertikálním formátu 9:16, tedy formátu na výšku, na který jsme zvyklí z našich mobilních telefonů. Po loňském tématu „Máte tu moc“ si můžete spolu s porotci vychutnat krátké filmy na téma „Co dokáže jen ona“, tedy příběhy silných žen, které dokázaly měnit svět kolem sebe.

A jak se českým filmařům pracovalo s nezvyklým formátem na výšku?
S vertikálním formátem se mi pracovalo dobře. Jsem ráda, že jsem si ho díky této soutěži mohla vyzkoušet. Umožňuje mnoho originálních možností, jak tento formát efektivně využít,“ prozrazuje vítězka Barbora Kočičková, autorka snímku The Fridge o obyčejných ženách, které pro svoji rodinu dělají vše, byť to nebývá dostatečně doceněno.

Ženám jsou přisuzovány určité společenské role, ale je jen na nás, jak s nimi naložíme. Žena, která se rozhodne zůstat doma s dětmi, vykašle se na kariéru i na účes, co stále nedrží, je stejně unikátní a zajímavá jako designérka skla s letním bytem v Kodani,“ říká k tématu jedna z českých finalistek, Veronika Kellnerová, studentka estetiky a divadelní vědy.

Mezinárodní kolo Nespresso Talents letos vyvrcholilo 11. května v rámci filmového festivalu v Cannes 2018, kdy hlavní cenu obdržel Kiran Pokharel z Nepálu. Porota ocenila jeho snímek Křídla o ženě prchající ze svého domácího vězení, který nazvala „filmem plným tiché síly“. Druhé a třetí místo sdílejí Mans Berhase ze Švédska s filmem Ostrov Capri o vztahu vnučky a babičky, s minimem dialogů a silným režijním konceptem, a Anna Zollová z Polska, jež natočila snímek Léčba srdcem o porodní asistence a její neobyčejné lásce, kterou poskytuje opuštěným dětem.

Deset českých soutěžních snímků, které porota vybrala do užšího finále, můžete kdykoli zhlédnout na webu www.nespresso.com/talents/cz/cs/shortlist-locale. Vítězka si odnesla odměnu ve výši 3000 eur, a dámy na druhém a třetím místě výhru 1000 eur.

Soutěžní snímky si vychutnejte i při posezení u kávy v Nespresso Café, kde je možné snímky shlédnout na instalovaných tabletech. Oblíbená pop-up kavárna Nespresso Café, která v blízkosti hotelu Thermal představuje ideální místo k vychutnání si festivalové atmosféry a načerpání sil do dalších festivalových zážitků, ale i k inspirativním setkáním s filmovými umělci.

Kavárna Nespresso Café vám je k dispozici u hotelu Thermal
otevírací doba: 8.00 - 24.00 hodin


Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama