Bitters Czech Bowl XXV, foto archiv: Česká asociace amerického fotbalu
Bitters Czech Bowl XXV, foto archiv: Česká asociace amerického fotbaluBitters Czech Bowl XXV, foto archiv: Česká asociace amerického fotbalu

Bitters Czech Bowl XXV

22.06.2018 00:00

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července na Městském stadionu v Ostravě a místní tým Aquaponik Ostrava Steelers má po loňské finálové prohře s Prague Black Panthers unikátní šanci zúčastnit se domácího zápasu o titul.

Na stadionu, kde fanoušci kopané nedávno s Baníkem slavili záchranu v první lize, a kde v minulých letech zářila sprinterská superhvězda Usain Bolt, se v polovině července utkají letošní nejlepší týmy České Bitters ligy amerického fotbalu ve finálovém klání nesoucí název Bitters Czech Bowl XXV. Jeden zápas o všechno už od roku 1995 určuje českého šampiona v americkém národním sportu, který si každým rokem v zemi získává větší a větší popularitu. Dominantním klubem Bitters Czech Bowlu jsou v současnosti Prague Black Panthers, kteří vyhráli posledních pět titulů v řadě.

Jediným mimopražským šampionem je tým Ostrava Steelers, který triumfoval v roce 1997 a jeho hlad po účasti v samotném finálovém Bitters Czech Bowlu XXV je tedy obrovský. O účastnících letošního finále se rozhodne v semifinálových zápasech 7. a 8. července. Jisté vítězství v základní části ligy mají suverénní Prague Black Panthers, kteří zatím všechny své zápasy vyhráli i za pomoci zahraničních importů, running backa Willliama Younga a safetyho Matthew Vinala. Black Panthers v první repríze loňského finále ostravské Steelers jasně porazili, v odvetě v Ostravě však zvítězili jen těsně 20:16.

Ostravští Steelers mají našlápnuto do finále
V ostravském týmu po nevydařeném začátku sezony skončili hrající trenér Luke Wildung, finský quarterback Henri Väänänen i dánský lineman Jimmi Nannberg. Trénink však nadále vede hlavní trenér, defenzivní koordinátor a zároveň aktivní obránce Garreth Griffeth a útok posílil americký quarterback Steven Wilken. Steelers se zvedli a po víkendovém vítězství v Praze nad Lions drží naději, že skončí v základní části na druhém místě. To by jim zajistilo v semifinálovém střetu, v němž se utkají znovu s Lions, výhodu domácího hřiště.

O soupeři Prague Black Panthers pro druhé semifinále se rozhodne v posledních zápasech základní části, která končí již 24. června.  Vítězové semifinálových bojů se pak sejdou 14. července v samotném finálovém utkání zvaném Bitters Czech Bowl XXV. Zápas o titul se stal společenskou událostí, která poutá každoročně velkou pozornost diváků. Před dvěma lety v Eden Aréně v Praze navštívilo utkání mezi Black Panthers a příbramskými Bobcats rekordních 4 526 diváků, televizní přenosy sledovalo přes 300 000 lidí.

I ostravský Bitters Czech Bowl nabídne fanouškům široký doprovodný program, včetně vystoupení cheerleadeers, DJ, praktických ukázek amerického fotbalu a tentokrát se také přidá akrobatická show modelů letadel. Návštěvníci budou mít k dispozici i tradiční tleskadla s infografikou, kde najdou základní principy a pravidla amerického fotbalu.


Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketlive. Do 30. června se prodávají za 150 korun, od prvního července za 200 korun, VIP vstupenka s bohatým rautem je pak k dostání za 950 korun.

Více na: www.caaf.cz/finale

Datum:22.06.2018 00:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama