Bitters Czech Bowl XXV, foto archiv: Česká asociace amerického fotbalu
Bitters Czech Bowl XXV, foto archiv: Česká asociace amerického fotbaluBitters Czech Bowl XXV, foto archiv: Česká asociace amerického fotbalu

Bitters Czech Bowl XXV

22.06.2018 00:00

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července na Městském stadionu v Ostravě a místní tým Aquaponik Ostrava Steelers má po loňské finálové prohře s Prague Black Panthers unikátní šanci zúčastnit se domácího zápasu o titul.

Na stadionu, kde fanoušci kopané nedávno s Baníkem slavili záchranu v první lize, a kde v minulých letech zářila sprinterská superhvězda Usain Bolt, se v polovině července utkají letošní nejlepší týmy České Bitters ligy amerického fotbalu ve finálovém klání nesoucí název Bitters Czech Bowl XXV. Jeden zápas o všechno už od roku 1995 určuje českého šampiona v americkém národním sportu, který si každým rokem v zemi získává větší a větší popularitu. Dominantním klubem Bitters Czech Bowlu jsou v současnosti Prague Black Panthers, kteří vyhráli posledních pět titulů v řadě.

Jediným mimopražským šampionem je tým Ostrava Steelers, který triumfoval v roce 1997 a jeho hlad po účasti v samotném finálovém Bitters Czech Bowlu XXV je tedy obrovský. O účastnících letošního finále se rozhodne v semifinálových zápasech 7. a 8. července. Jisté vítězství v základní části ligy mají suverénní Prague Black Panthers, kteří zatím všechny své zápasy vyhráli i za pomoci zahraničních importů, running backa Willliama Younga a safetyho Matthew Vinala. Black Panthers v první repríze loňského finále ostravské Steelers jasně porazili, v odvetě v Ostravě však zvítězili jen těsně 20:16.

Ostravští Steelers mají našlápnuto do finále
V ostravském týmu po nevydařeném začátku sezony skončili hrající trenér Luke Wildung, finský quarterback Henri Väänänen i dánský lineman Jimmi Nannberg. Trénink však nadále vede hlavní trenér, defenzivní koordinátor a zároveň aktivní obránce Garreth Griffeth a útok posílil americký quarterback Steven Wilken. Steelers se zvedli a po víkendovém vítězství v Praze nad Lions drží naději, že skončí v základní části na druhém místě. To by jim zajistilo v semifinálovém střetu, v němž se utkají znovu s Lions, výhodu domácího hřiště.

O soupeři Prague Black Panthers pro druhé semifinále se rozhodne v posledních zápasech základní části, která končí již 24. června.  Vítězové semifinálových bojů se pak sejdou 14. července v samotném finálovém utkání zvaném Bitters Czech Bowl XXV. Zápas o titul se stal společenskou událostí, která poutá každoročně velkou pozornost diváků. Před dvěma lety v Eden Aréně v Praze navštívilo utkání mezi Black Panthers a příbramskými Bobcats rekordních 4 526 diváků, televizní přenosy sledovalo přes 300 000 lidí.

I ostravský Bitters Czech Bowl nabídne fanouškům široký doprovodný program, včetně vystoupení cheerleadeers, DJ, praktických ukázek amerického fotbalu a tentokrát se také přidá akrobatická show modelů letadel. Návštěvníci budou mít k dispozici i tradiční tleskadla s infografikou, kde najdou základní principy a pravidla amerického fotbalu.


Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketlive. Do 30. června se prodávají za 150 korun, od prvního července za 200 korun, VIP vstupenka s bohatým rautem je pak k dostání za 950 korun.

Více na: www.caaf.cz/finale

Datum:22.06.2018 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama