Les Parfums Louis Vuitton, fotografie: Steve Harries, foto kredit: Louis Vuitton Malletier

Objevování nových území

09.05.2018 00:00

Uniknout. Nechat za sebou vše, co je známé, a vydat se do neprobádaných končin. Klidně se ztratit, ale žít přítomným okamžikem. Od svého založení se značka Louis Vuitton řídí tímto principem. Již první legendární kufr nesoucí jméno Louis Vuitton složil slib doprovázet cestovatele kamkoliv, kam je jejich zvídavost zavede. Někdy stačí jen zavřít oči a jste na druhém konci světa.

Vnitřní, metaforická, nehmotná: cesta není o cíli. Je to duchovní rozpoložení. Neustálý pohyb, který živí tělo i duši. Vibrace, která rozechvívá srdce. Nesmazatelná stopa v paměti. Emoce, která vám přepíše DNA. A právě tyto okamžiky, jakoby zamrzlé v čase, jsou inspirací nové kolekce parfémů Louis Vuitton.

Louis Vuitton se nyní vydává na úplně novou cestu. První parfémové kreace byly věnovány ženám, ale mistr parfumér Jacques Cavallier Belletrud se rozhodl jít teď novým směrem. Směrem, který je věnován mužům, který jde do hloubky jejich duše, touhy po svobodě a průkopnického ducha. Pět mimořádných vůní skládá čest archetypu dobrodruha na jeho cestě za sebou samým. Pět jedinečných kompozic zachycuje úchvatné objevy a evokuje mužskou energii na povrchu kůže – bez klišé a karikatury.

Immensité je fantazie, kam až oko dohlédne. Cesta do Nového světa, Nouveau Monde, bez podmínek a bez kompasu. Orage, frissons je jako bouře ve skalním průsmyku. Sur la Route vzbuzuje velké naděje. A Au Hasard připomíná náhodná, ale nezapomenutelná setkání. Každá z pěti vůní slibuje absolutní intenzitu prožitku.

L’IMMENSITÉ

Nekonečná cesta do nitra sama sebe
Roztáhněte ruce, co nejvíce to jde – jako kdyby to byla křídla a chtěli jste vzlétnout. Když se cítíte celkově zpomaleně; když se dusíte a za krkem vám sedí problémy všedního dne, volání moře ve vás probudí fantazii… O svobodě. O krajině, která se rozprostírá do nekonečna. O horizontu bez hranic, který vypadá, že splývá s oblohou. O místech, kde jste úplně sami. Sami jen s monumentální přírodou, která rezonuje s tepem vašeho srdce. Cítíte, jak buňkami vašeho těla proudí čistý kyslík – jako kdybyste se poprvé v životě pořádně nadechli. Přesně tak se cítil i mistr parfumér Jacques Cavallier Belletrud na svých cestách, a právě proto zachytil ve své kompozici koncentrovanou svěžest. Silná a výrazná vůně se dere dopředu. Vrchní tvůrce parfémů značky Louis Vuitton zkombinoval hořkost grapefruitu se zázvorem, pryskyřicí labdanum a více než malé množství ambroxanu, a akcent takřka návykové a smyslné ambry. S laserovou precizností se projevují svěží tóny; vynořují se napříč všemi vrstvami celé kompozice. Na kůži je cítit peprnost zázvoru extrahovaného oxidem uhličitým – jeho kořeněnost, citrusový a zelený aspekt připomínající list verbeny. Po hořkosti grapefruitu na sebe pozornost strhne „vodní“ molekula – jako divoká voda, která v sobě nese aromatickou ozvěnu šalvěje a rozmarýnu.

L’Immensité slibuje nové horizonty, za nimiž lze tušit nový vzrušující život.

NOUVEAU MONDE

Pocta cestovatelům
Když necháte za zády stereotyp všedního života a vydáte se objevovat jiné kultury, dříve či později narazíte na rituály, které změní váš život. Legendární objevitel Pierre Savorgnan de Brazza, který žil v devatenáctém století, byl zároveň jedním z prvních a nejvěrnějších klientů Louise Vuittona. Objednal si u něj řadu věcí; mimo jiné i skládací lůžko, které se složilo do kufru. Tato speciální zakázka na míru se stala legendou: kufr-lůžko Brazza. Inspirován svými expedicemi do Afriky, tento naturalizovaný Francouz italského původu a aristokratické krve zasvětil svůj život spojování národů. Hlavní město Konga – Brazzaville – nese dokonce jeho jméno. Jacques Cavallier Belletrud mu složil poctu v podobě nečekaného orientálního akordu. Nouveau Monde je vůně, která vás obestře – je to plnokrevník mezi parfémy. Jako oblíbená přikrývka vás pohladí na kůži, když se blíží noc.
Inspirace pro tento parfém přišla mistrovi parfumérovi jeden večer v Guatemale, když popíjel mayskou čokoládu – směs kakaa, koření, vody a medu bez mléka. Kakao s medem mu připadlo najednou více animalistické než kdykoliv předtím. Jacques Cavallier Belletrud postavil celou kompozici na přírodní kakaové pryskyřici, která se produkuje na Pobřeží slonoviny a upravuje do parfémů ve francouzském městě Grasse. Tato pryskyřice voní přesně jako syrové boby a nese v sobě aroma kakaového prášku. K elegantnímu kakaovému aspektu je v parfému Nouveau Monde postaven do kontrastu oud assam z malé rodinné farmy v Bangladéši.
Do tohoto duelu světla a stínu Jacques Cavallier Belletrud vnesl jedno poslední překvapení: kořeněný tón šafránu. Na kůži se otevírá neznámá země – oud, který voní jako kůže, se prolíná s kakaem a kadidlem, přičemž nechávají dost prostoru šafránu, aby projevil svoji energii. Tento parfém je jako tornádo esencí, kterému každý rád podlehne.

ORAGE

Všemocné živly
Nemusíte cestovat na druhý konec světa, abyste se přesvědčili o tom, že příroda má velkou moc. Když se obloha najednou zatáhne, začne hřmět a padají těžké kapky deště, které v písku hloubí krátery, člověku nezbývá než se zastavit a obdivovat sílu živlů. Je to pohled kouzelný i trochu strašidelný, ale spojení bouřky s oblohou symbolizuje náš lidský svazek se Zemí. Svátost přírody rezonuje s naším nejhlubším já. Inspirován naší sounáležitostí s přírodou, Jacques Cavallier Belletrud vytvořil překvapivě dřevitou vůni.
Je to kompaktní, vysoce koncentrovaná kompozice, která obsahuje jen asi tucet těch nejluxusnějších surových materiálů, které ve světě parfémů existují. Aby vyjádřil  paradox lidské křehkosti a nezměrné síly přírody, mistr parfumér postavil svoji kompozici na kosatci se srdcem z pačuli ve frakcionované úpravě, která zachovává aroma jeho listů. Majestátní, zemité a hořké pačuli na sebe strhává veškerou pozornost. Postupně však Orage odhaluje svoji obtížně definovatelnou sílu: tato vůně září jako blesk na obloze, odhaluje se a bergamot jí dodává zvláštní charakter. Ale je zároveň i střízlivá – jako v zemi schované kořeny javánského vetiveru, který prochází frakcionací v Grasse. Zemitá i rostlinná – neuvěřitelně aristokratická i jemná vůně odhaluje postupně své delikátní a pižmové tóny. Přímo se vpíjí do kůže, stává se součástí svého nositele, kterého tiše objímá. Chcete jen jedno: přivonět a vdechovat každý její tón.


SUR LA ROUTE

A life path, a lesson in self

Metafora pro osobní cestu každého člověka – cesta je stejně důležitá jako cíl. Ať již je široká, dlouhá, rovná nebo trnitá, cesta je zdrojem energie pro naše nejhlubší já. Člověk si do ní vkládá své sny o budoucnosti; minulost se mu odvíjí před očima…z cesty si bereme energii, kterou potřebujeme na to, abychom si plnili ty nejdivočejší sny. Sur la Route je ódou na ten zvláštní pocit vzrušení, který cítíme, když se potkáme se svým osudem.
Inspirován větrem, který se opírá plnou rychlostí do kůže, vzrušujícím dobrodružstvím a zážitky, Jacques Cavallier Belletrud složil parfémovou kompozici, která je vhodná pro každou příležitost – vůni, která vám dodá optimismus a životní energii. Vůni, která vás potáhne za dobrodružstvím. Parfém je lehce orámován něžně zeleným akordem, který je svěží, jako voda na tváři. Mistr parfumér zkombinoval kalábrijský citrus, svoji oblíbenou surovinu, a obzvláště kvalitní cedrovou esenci. Ušlechtilý tón citronu očištěný o terpeny v sobě nese příjemnou hořko-kyselost dužiny. K cedru Jacques Cavallier Belletrud přidal bergamot a pár stébel čerstvě posečené trávy, která parfému dodává jeho syrový zelený akcent.
Ale Sur la Route není jen o citronu. Parfém skládá poctu jedné z nejkrásnějších parfumérských surovin: tzv. peruánský balzám. Tato surovina, kterou staří Mayové používali k léčbě kašle a k hojení kůže, se pěstuje v Salvadoru, ale do světa se exportuje z Limy – proto to jméno. Sklízí se z vrcholků starých stromů, kam je nutno vylézt bez bot, odřezat kůru a zachytit mízu do pruhů bavlněné tkaniny. Je to proces, který trvá týdny; je k němu třeba hodně trpělivosti. Odměnou je nahnědlá, jemná tekutina. Na kůži se balzám projevuje takřka návykově na pozadí tónů citrusu, růžového pepře a muškátového oříšku. Sur la Route je vůně, která bije v tepu srdce cestovatele, který se vydal do nitra své duše.

AU HASARD

Chuť riskovat

Stojíte nad propastí, zadržujete dech a sbíráte odvahu skočit.
Nebojíte sejít z vyšlapaná cesty, abyste prozkoumali nová místa. Řídíte se instinktem, ne rozumem.
Když se vydáváte na cestu za dobrodružstvím, musíte počítat s tím, že náhodná setkání a neplánované události vám vždycky zamíchají s pečlivě připravenými plány. Fascinující a často kouzelná náhoda umocňuje pocity a nezapomenutelné vzrušení. Mistr parfumér Jacques Cavallier Belletrud chtěl do vůně zachytit právě tyto okamžiky, a proto si vysnil olfaktorní UFO: překvapivý parfém, který je velmi obtížné rozklíčovat. A aby vás vlákal do této záhady, nastražil mimořádně kvalitní esenci santalového dřeva. Toto santalové dřevo se ekologicky pěstuje na Srí Lance a je naprosto věrnou olfaktorní kopií indického santalu, který již dnes není ke koupi za žádné peníze. Na mléčně-smetanovou vůni tohoto dřeva Jacques Cavallier Belletrud
„narouboval“ tón semena proskurníku pižmového, jemného žlutého kvítku, který připomíná sedmikrásku. Jeho malinké černé semeno voní po hruškovém likéru a rostlinném pižmu. A jeho vůně je sice krásná, ale neuvěřitelně obtížně se extrahuje. Na kůži se parfém Au Hasard projevuje kořeněnou vibrací kardamomu v kombinaci s charismatickým santalem, zatímco semínko proskurníku dodává vůni svěže ovocný aspekt. Au Hasard vzbuzuje neklid. Pohrává si se symbolikou dřevité plodnosti, vyzařuje odzbrojující citlivost a nabízí otevřenou náruč, do níž se můžete schoulit. Parfém – totem.


Dárková/sběratelská sada miniatur Discovery Set
Tato sada je určena pro sběratele, kteří chtějí „ochutnat“ všechny vůně. Obsahuje 10ml miniatury celé pánské kolekce parfémů. 

Fotografie: Steve Harries
Louis Vuitton Malletier
2, rue du Pont-Neuf 75001 Paris France
© Louis Vuitton Malletier S.A. Paris
RCS Paris 318 571064
Veškerá reprodukce, užití nebo pozměňování v celém nebo částečném rozsahu se výslovně zakazuje.
Skutečný produkt se může lišit od těchto ilustračních fotografií.
louisvuitton.com

Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama