We love Kafka, Obchodní centrum Quadrio
We love Kafka, Obchodní centrum QuadrioWe love Kafka, Obchodní centrum QuadrioWe love Kafka, Obchodní centrum Quadrio

Za Franzem Kafkou

03.05.2018 00:00

Při vyřčení názvu obchodního centra Quadrio si většina veřejnosti vybaví moderní obchodní centrum 21. století, ležící v samotném srdci Prahy, přímo napojené na metro a tramvaje stanice Národní třída. Důvodem, proč je právě Quadrio natolik odlišné a jasně rozpoznatelné je i jeho moderní ráz, styl a architektonické ztvárnění. To navíc ještě umocňuje unikátní technický div 21. století nacházející se přímo před centrem, a to „Kafkova hlava“ autora Davida Černého. Jedenáct metrů vysoká kovová socha je složena ze 42 pohyblivých pater, které společně vytváří obličej legendárního spisovatele Franze Kafky. Zároveň právě Kafkova hlava je jedním z nejnavštěvovanějších míst nejen turisty v Praze, ale rovněž i vyhledávaným místem pro pořizování selfie a sdílení na sociálních sítích. A právě z důvodu pomyslné spojitosti jmen Quadrio a tohoto literárního velikána spouští obchodní centrum speciální akci pojmenovanou We love Kafka. V rámci ní nabízí návštěvníkům možnost poznat osobnost Franze Kafky blíže. Například prostřednictvím knihovny s jeho díly, zajímavostí z jeho života, foto pointů nebo odkazem na další místa, kde se s ním lze setkat a jež se většinou nachází v docházkové vzdálenosti od OC Quadrio.

Speciální kulturní aktivita OC Quadrio s názvem We love Kafka právě odstartovala a návštěvníkům představuje obchodní centrum nejen jako místo nákupů, schůzek nebo dobrého jídla a kvalitních služeb, ale i jako místo pro kulturní zastavení. Pohyblivá socha v podobě hlavy Franze Kafky bude přímo lákat dovnitř, a to hned za několika aktivitami, vzděláním a zábavou.

Vedle tradičního a oblíbeného focení se u sochy se mohou návštěvníci dozvědět zajímavosti z jeho života přímo v nové gastro zóně v tzv. Food Level. Tato zóna je navíc doplněna o knihovnu, jež zahrnuje Kafkova díla. Návštěvníci si tak mohou během návštěvy OC Quadrio při pobytu v gastro zóně přečíst díla jako Zámek, Proces, Proměna a Amerika hned ve třech světových jazycích, a to v Angličtině, Němčině a Francouzštině, a samozřejmě Češtině.

OC Quadrio je s Kafkou minimálně pomyslně spojeno. A není to jen prostřednictvím sochy, která se nachází před OC, ale pokud se podíváme trochu do historie, zjistíme, že Kafka se v bezprostřední blízkosti, kde nyní stojí Quadrio, za svého života pohyboval. Nedaleko žil, tvořil i pracoval a po Národní třídě, která nejen v jeho době představovala centrum kulturního života, se pravidelně pohyboval, prakticky všude kolem na nás tak dýchá jeho duch. Zároveň jej lze považovat za jednoho z našich nejvýznačnějších meziválečných spisovatelů, který je znám a uznáván i ve světě. Chceme proto návštěvníkům, včetně těch zahraničních, přiblížit jeho život a prostřednictvím knihovny zprostředkovat i jeho tvorbu. Těm mladým pro změnu popsat osobnost, u jejíž sochy se v hojné míře fotí,“ říká Pavel Ebr, Asset manager realitní skupiny CPI Property Group, vlastníka OC Quadrio.

Gastro zóna zároveň návštěvníkům v zajímavém pojetí připomíná další stěžejní části života Franze Kafky. V podobě portrétů se mohou seznámit se čtyřmi ženami, které jej ovlivnily, jimiž byly Felice Bauer, Julie Wohrzyek, Milena Jesenská a Dora Diamantová. Ve stejné podobě jsou rovněž k vidění čtyři, pro Kafku významní, muži, tedy Max Brod, Felix Weltsch, Oskar Baum a Pavel Eisner.

Obchodní centrum se však nesnaží Franze Kafku „přivlastnit“, a tak v rámci edukace o tomto literárním géniovi sestavilo speciální seznam míst, kde je v nejbližším okolí možné se s odkazem Kafky setkat. Uvnitř gastro zóny lze tak objevit takzvaných „9 zastavení o Kafkovi“, která směřují návštěvníky na další místa spjatá právě s Kafkovým životem. Jen namátkou jmenujme Muzeum Franze Kafky (Cihelná 2b), dům ve kterém žil a začal psát (Celetná 3), pomník Franze Kafky (roh Dušní a Vězeňské ulice), místo, kde pracoval jako úředník v pojišťovně (Na Poříčí 7) nebo Národní třída, centrum kulturního života jeho doby.

Doplňme, že knihkupectví Luxor, nacházející se rovněž v OC Quadrio, nabízí v rámci akce všem zákazníkům slevu 15 % na nákup jakéhokoli díla od Franze Kafky. Slevy na díla potrvají až do konce srpna.


CPI Property Group
CPI Property Group patří k nejvýznamnějším realitním skupinám zaměřujícím se na dlouhodobé investice a pronájmy nemovitostí zejména v regionu CEE a v Berlíně. Většinovým akcionářem skupiny je realitní investor Radovan Vítek, sídlo má v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. S velmi rozmanitým portfoliem 420 nemovitostí o hodnotě 5,7 miliard eur pokrývá všechny segmenty - retail, kanceláře, 12 tisíc bytových jednotek, hotely s více než 11tisíci lůžky, průmysl, logistiku i biofarmy. Skupina je největším vlastníkem maloobchodních prostor v České republice, druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení a jedním z nejvýznamnějších hotelových operátorů. V září 2017 byla CPI Property Group ohodnocena ratingovou agenturou Moody´s investičním stupněm Baa3. www.cpipq.com

OC Quadrio
Obchodní centrum otevřené roku 2014 v samém centrum Prahy ve Spálené ulici. OC se rozprostírá do 4 podlaží a jeho celková plocha je přes 8 000 m2. Zahrnuje přes 60 obchodů, restaurací a služeb a je přímo propojeno, jak s kancelářskými prostory, tak se stanicí metra Národní třída. www.quadrio.cz     

Franz Kafka
1883 – 1924, pražský německy píšící spisovatel židovského původu. Je považován za jednoho z literárně nejvlivnějších spisovatelů 20. století, byl členem Pražského kruhu. Napsal tři romány Amerika, Proces, Zámek a řadu povídek a novel (například novelu Proměna). Vystudoval právo a byl zaměstnán jako úředník u pojišťovny. Nikdy se neoženil, byl nekuřák, abstinent a vegetarián. Později onemocněl tuberkulózou, na kterou v Rakousku zemřel. Téměř celý jeho život byl však spjat s Prahou.Datum:03.05.2018 00:00
Reklama

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

Legendární 501 slaví 146 let

Nejkultovnější, nejznámější, nejprodávanější, nejvyhledávanější, nejoblíbenější… ve všech oblastech života… to jsou džíny Levi´s 501.

Vítejte na New West

Živé barvy Mexico City s uměním Fridy Kahlo a Diega Rivery, rušným životem v ulicích a sluncem zalitou krajinou slouží jako inspirace pro jarní kolekci Levi´s® Made & Crafted.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama