We love Kafka, Obchodní centrum Quadrio
We love Kafka, Obchodní centrum QuadrioWe love Kafka, Obchodní centrum QuadrioWe love Kafka, Obchodní centrum Quadrio

Za Franzem Kafkou

03.05.2018 00:00

Při vyřčení názvu obchodního centra Quadrio si většina veřejnosti vybaví moderní obchodní centrum 21. století, ležící v samotném srdci Prahy, přímo napojené na metro a tramvaje stanice Národní třída. Důvodem, proč je právě Quadrio natolik odlišné a jasně rozpoznatelné je i jeho moderní ráz, styl a architektonické ztvárnění. To navíc ještě umocňuje unikátní technický div 21. století nacházející se přímo před centrem, a to „Kafkova hlava“ autora Davida Černého. Jedenáct metrů vysoká kovová socha je složena ze 42 pohyblivých pater, které společně vytváří obličej legendárního spisovatele Franze Kafky. Zároveň právě Kafkova hlava je jedním z nejnavštěvovanějších míst nejen turisty v Praze, ale rovněž i vyhledávaným místem pro pořizování selfie a sdílení na sociálních sítích. A právě z důvodu pomyslné spojitosti jmen Quadrio a tohoto literárního velikána spouští obchodní centrum speciální akci pojmenovanou We love Kafka. V rámci ní nabízí návštěvníkům možnost poznat osobnost Franze Kafky blíže. Například prostřednictvím knihovny s jeho díly, zajímavostí z jeho života, foto pointů nebo odkazem na další místa, kde se s ním lze setkat a jež se většinou nachází v docházkové vzdálenosti od OC Quadrio.

Speciální kulturní aktivita OC Quadrio s názvem We love Kafka právě odstartovala a návštěvníkům představuje obchodní centrum nejen jako místo nákupů, schůzek nebo dobrého jídla a kvalitních služeb, ale i jako místo pro kulturní zastavení. Pohyblivá socha v podobě hlavy Franze Kafky bude přímo lákat dovnitř, a to hned za několika aktivitami, vzděláním a zábavou.

Vedle tradičního a oblíbeného focení se u sochy se mohou návštěvníci dozvědět zajímavosti z jeho života přímo v nové gastro zóně v tzv. Food Level. Tato zóna je navíc doplněna o knihovnu, jež zahrnuje Kafkova díla. Návštěvníci si tak mohou během návštěvy OC Quadrio při pobytu v gastro zóně přečíst díla jako Zámek, Proces, Proměna a Amerika hned ve třech světových jazycích, a to v Angličtině, Němčině a Francouzštině, a samozřejmě Češtině.

OC Quadrio je s Kafkou minimálně pomyslně spojeno. A není to jen prostřednictvím sochy, která se nachází před OC, ale pokud se podíváme trochu do historie, zjistíme, že Kafka se v bezprostřední blízkosti, kde nyní stojí Quadrio, za svého života pohyboval. Nedaleko žil, tvořil i pracoval a po Národní třídě, která nejen v jeho době představovala centrum kulturního života, se pravidelně pohyboval, prakticky všude kolem na nás tak dýchá jeho duch. Zároveň jej lze považovat za jednoho z našich nejvýznačnějších meziválečných spisovatelů, který je znám a uznáván i ve světě. Chceme proto návštěvníkům, včetně těch zahraničních, přiblížit jeho život a prostřednictvím knihovny zprostředkovat i jeho tvorbu. Těm mladým pro změnu popsat osobnost, u jejíž sochy se v hojné míře fotí,“ říká Pavel Ebr, Asset manager realitní skupiny CPI Property Group, vlastníka OC Quadrio.

Gastro zóna zároveň návštěvníkům v zajímavém pojetí připomíná další stěžejní části života Franze Kafky. V podobě portrétů se mohou seznámit se čtyřmi ženami, které jej ovlivnily, jimiž byly Felice Bauer, Julie Wohrzyek, Milena Jesenská a Dora Diamantová. Ve stejné podobě jsou rovněž k vidění čtyři, pro Kafku významní, muži, tedy Max Brod, Felix Weltsch, Oskar Baum a Pavel Eisner.

Obchodní centrum se však nesnaží Franze Kafku „přivlastnit“, a tak v rámci edukace o tomto literárním géniovi sestavilo speciální seznam míst, kde je v nejbližším okolí možné se s odkazem Kafky setkat. Uvnitř gastro zóny lze tak objevit takzvaných „9 zastavení o Kafkovi“, která směřují návštěvníky na další místa spjatá právě s Kafkovým životem. Jen namátkou jmenujme Muzeum Franze Kafky (Cihelná 2b), dům ve kterém žil a začal psát (Celetná 3), pomník Franze Kafky (roh Dušní a Vězeňské ulice), místo, kde pracoval jako úředník v pojišťovně (Na Poříčí 7) nebo Národní třída, centrum kulturního života jeho doby.

Doplňme, že knihkupectví Luxor, nacházející se rovněž v OC Quadrio, nabízí v rámci akce všem zákazníkům slevu 15 % na nákup jakéhokoli díla od Franze Kafky. Slevy na díla potrvají až do konce srpna.


CPI Property Group
CPI Property Group patří k nejvýznamnějším realitním skupinám zaměřujícím se na dlouhodobé investice a pronájmy nemovitostí zejména v regionu CEE a v Berlíně. Většinovým akcionářem skupiny je realitní investor Radovan Vítek, sídlo má v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. S velmi rozmanitým portfoliem 420 nemovitostí o hodnotě 5,7 miliard eur pokrývá všechny segmenty - retail, kanceláře, 12 tisíc bytových jednotek, hotely s více než 11tisíci lůžky, průmysl, logistiku i biofarmy. Skupina je největším vlastníkem maloobchodních prostor v České republice, druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení a jedním z nejvýznamnějších hotelových operátorů. V září 2017 byla CPI Property Group ohodnocena ratingovou agenturou Moody´s investičním stupněm Baa3. www.cpipq.com

OC Quadrio
Obchodní centrum otevřené roku 2014 v samém centrum Prahy ve Spálené ulici. OC se rozprostírá do 4 podlaží a jeho celková plocha je přes 8 000 m2. Zahrnuje přes 60 obchodů, restaurací a služeb a je přímo propojeno, jak s kancelářskými prostory, tak se stanicí metra Národní třída. www.quadrio.cz     

Franz Kafka
1883 – 1924, pražský německy píšící spisovatel židovského původu. Je považován za jednoho z literárně nejvlivnějších spisovatelů 20. století, byl členem Pražského kruhu. Napsal tři romány Amerika, Proces, Zámek a řadu povídek a novel (například novelu Proměna). Vystudoval právo a byl zaměstnán jako úředník u pojišťovny. Nikdy se neoženil, byl nekuřák, abstinent a vegetarián. Později onemocněl tuberkulózou, na kterou v Rakousku zemřel. Téměř celý jeho život byl však spjat s Prahou.Datum:03.05.2018 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama