Nespresso Talents
Nespresso TalentsDaria Kashcheeva, Nespresso Talents

Nespresso Talents

13.02.2018 00:00

Nespresso vyhlašuje mezinárodní soutěž filmů ve vertikálním formátu (9:16), které budou na téma „Co dokáže jen ona“.

Co: Spuštění jedinečné soutěže krátkých filmů Nespresso Talents 2018
Jak: Mladí filmaři mohou zasílat své krátké filmy točené na výšku na téma „CO DOKÁŽE JEN ONA“
Kdy: Soutěž začíná 8. února 2018 a končí 25. března 2018

Společnost Nespresso oznámila, že zahajuje Nespresso Talents 2018, jedinečnou filmovou soutěž, která chce představit výjimečné talenty z celého světa. I ve svém třetím ročníku soutěž Nespresso Talents posouvá hranice tradičních způsobů natáčení filmů tím, že požaduje, aby všechny příspěvky byly natočeny ve vertikálním formátu (9:16), a dává tak účastníkům šanci vyzkoušet si svou kreativitu při pohledu z úplně nové perspektivy. Soutěž Nespresso Talents je první svého druhu na světě a v roce 2017 do ní bylo zasláno 317 videí z více než 40 různých zemí. Česká republika se mj. pyšní vítězkou Darjou Kashcheevou, která v loňském roce se svým krátkým animovaným snímkem To Accept zabodovala v mezinárodním kole soutěže a získala ocenění na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes.

Vypravěči příběhů mají jedinečnou moc. Dokážou nám dát naději, dokážou nás rozesmát i rozplakat a dokážou změnit svět kolem sebe. Spoluprací s mladými filmaři chce Nespresso přispět k hledání lepší budoucnosti. Letos má Nespresso za cíl touto soutěží podpořit svůj závazek udržitelnosti a pozitivních změn, spočívající v tom, že posílí roli žen v zemědělství prostřednictvím vzdělávání, jež rozvine celý jejich úžasný potenciál a změní tak nejen svět pěstování kávy, ale i svět jejich rodin, jejich okolí a nakonec i celého světa. Proto Nespresso žádá po mladých filmařích příběhy žen, které dokázaly něco důležitého. Cílem společnosti je, aby mladí talentovaní lidé poukázali na to, čeho všeho mohou ženy dosáhnout, od malých a obyčejných úspěchů až po ty velké a neobyčejné. Nespresso hledá příběhy natočené muži i ženami, které oslavují sílu, talent a inovativní přístup žen, jež se zasadily o změnu.

Soutěž probíhá od 8. února do 25. března 2018 a filmy je možné přihlásit do soutěže na Nespresso.com/talents. Vybraná porota filmových odborníků vybere dva nejlepší filmy z 15 nominovaných, které budou volně ke zhlédnutí na adrese Nespresso.com/talents. Každý výherce získá nejenom finanční odměnu na rozjezd své filmové kariéry, ale také exkluzivní pozvánku na světoznámý Filmový Festival v Cannes 2018, kde proběhne slavnostní vyhlášení výherců. Oba výherci se také v Cannes zúčastní seminářů se zástupci Semaine de la Critique a Berlinale Talents.

Současně s celosvětovou soutěží je možné se přihlásit od 8. února 2018 také do lokální části soutěže, do které budou automaticky zapojeni všichni čeští filmaři, kteří na webové stránky  Nespresso.com/talents nahrají do 25. 3. 2018 svůj snímek. Porota složená z lokálních odborníků ze světa filmu, např. Darji Kascheevy, jedna z vítězek Nespresso Talents 2017, herečky Zuzany Stivínové a producentky Petry Ondřejkové, vybere 3 finálové snímky. Všichni tři finalisté budou pozváni na Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary 2018, během kterého proběhne vyhlášení vítězného filmu. Autor vítězného snímku vyhraje 3.000 eur, tvůrci videí, kteří se umístí na 2. a 3. místě, obdrží výhru ve výši 1.000 eur.

Platforma Nespresso Talents má za cíl inspirovat filmaře k tomu, aby svět změnili k lepšímu, a oslavit talentované tvůrce na celém světě. Zadání soutěže zároveň následuje kulturní trendy a nabízí nové perspektivy díky volbě formátu na výšku, tedy způsobu přehrávání videí, jehož popularita za posledních pět let vzrostla o 600 %. Alfonso Gonzalez, Chief Customer Officer společnosti Nespresso, vysvětluje: „Nespresso hledá ty, kteří přemýšlejí jinak, kteří jsou připraveni jít dál, překonat hranice a v tom, co dělají, ukázat svou kreativitu. Proto jsme hrdí na to, že můžeme podporovat film a zejména mladé talenty a inovace.“ V rámci své dlouhodobé podpory kinematografie se Nespresso letos stává hrdým platinovým partnerem ocenění EE British Academy Film Awards pro rok 2018 a třetí rok v řadě oficiálním kávovým partnerem mezinárodního filmového festivalu Berlinale.

Více informací naleznete na Nespresso.com/talents

Základní informace

  • 2018 bude 11. ročník v řadě, po nějž je Nespresso oficiálním partnerem světoznámého Filmového Festivalu v Cannes. Už poosmé v řadě Nespresso v rámci své podpory mladých talentů udělí svou cenu „Grand Prix Nespresso“ režisérovi nejlepšího debutu v La Semaine de la Critique.
  • V roce 2018 bude značka již po páté partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.
  • Nespresso.com/talents bude digitálním domovem všech informací o soutěži včetně 15 nominovaných filmů, informací o porotě, obsahu připraveného porotou, podmínek soutěže a informací o vybraných finalistech.
  • Oficiální informace budou k dispozici na Nespresso.com/talents a (odkaz na userfarm). Userfarm je partnerem soutěže a přední evropskou crowdsourcingovou platformou pro videa, která je v kontaktu se 120 000 talentovanými filmaři na celém světě.
Základní data
  • 8. února: Spuštění Nespresso Talents 2018
  • 25. března: Poslední termín pro zasílání snímků do soutěže
  • 11. května: Vyhlášení vítězů na Filmovém Festivalu v Cannes 2018
  • Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary: Vyhlášení vítězů lokální části soutěže na Mezinárodním Filmovém Festivalu Karlovy Vary 2018
Reklama

Vzhůru na cesty

Ať už se letos chystáte k moři nebo jen na chatu, jistě vám přijdou vhod stylové kufry a tašky, s nimiž je cestování absolutní hračkou.

Mixtronomy Competition

Známe vítěze třetího ročníku barmanské soutěže s rumem Flor de Caña.

Fenomén televize

Události doby, nové zvyky i návyky, design, inovace. Philips TV slaví 80 let od uvedení své první televize na trh.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Za Franzem Kafkou

Obchodní centrum Quadrio je spojeno se sochou hlavy Franze Kafky. Nyní v rámci We love Kafka můžete literárního velikána poznat blíže.

V souladu se světem

Fondation Louis Vuitton pravidelně veřejnosti představuje různé výběry uměleckých děl. Nová výstava Au diapason du monde se představí od 11. dubna do 27. srpna 2018 v budově architekta Franka Gehryho.

Ego vyráží na unikátní tour

Velkolepá tour k Egově prvnímu sólovému albu PRECEDENS je v pohybu. Audiovizuální show, nabitá choreografie, známí hosté a hlavně samotný Ego.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
09.06.2018

Praha Žije Hudbou 2018

Třetí ročník pouličního festivalu nabídne od 7. do 9. června přes 500 koncertů, 200 umělců na více než 50 místech Prahy.

Reklama