Mladá režisérka Ivanna Benešová krituje filmové novinky - Menhouse.eu
Mladá režisérka Ivanna Benešová krituje filmové novinky - Menhouse.eu

Rádio Spin kritizuje filmy. A nabízí lístky do kina!

25.03.2013 14:10

Rádio Spin zařadilo do svého programu pravidelné recenze filmových novinek. Páteční pořad Film City moderuje režisérka Ivanna Benešová. A kritikou filmů rozhodně nešetří!

A aby toho nebylo málo, mají posluchači také možnosti vyhrát zadarmo lístky do kina. Ve spolupráci s naším portálem budou mít ale i naši čtenáři možnost dozvědět se filmových novinkách, a rovněž si prostřednictví redakce zasoutěžit o lístky do kina.

Známé české rádio vytvořilo pořad zaměřený na novinky a recenze českých a zahraničních filmů již v září loňského roku. Pořad s příznačným názvem Film City se vysílá pravidelně každý pátek mezi šestou a sedmou hodinou večerní. A za dobu své existence má několik desítek tisíc mladých posluchačů. Do role moderátorky byla obsazena mladá režisérka a producentka Ivanna Benešová, která ovšem v rádiu není žádným nováčkem. „Před třemi lety jsem moderovala na country rádiu Čas písničky na přání a pak ještě krátce vypomáhala na Etno rádiu v Praze. Ale filmový pořad, který mám nyní, je mi osobně nejbližší a opravdu moc mě ta práce baví,“ řekla ke spolupráci Benešová.

Nyní jsou ale informace ze světa filmu a výhody v podobě volných lístky do multikina Ládví na dosah i našim čtenářům. Filmové recenze z pátečního vysílání budou totiž vycházet i na našich stránkách a to dokonce v rozšířené verzi.

Filmy, které za to stojí
Tento měsíc můžete v kinech po celé republice navštívit přesně třiadvacet novinek, z nichž nepřehlédnutelné je především páté pokračování Smrtonosné pasti, Oscarem oceněný dokument Pátrání po Sugar Manovi a všude propagovaná česká rodinná komedie Martin a Venuše.

Poslední jmenovaný film lze považovat za docela povedený pokus natočit levně a v podmínkách českého filmového prostředí rodinnou komedii inspirovanou těmi, které se již léta bravurně natáčí ve Spojených státech. Pointa filmu je jednoduchá: otec od rodiny, v podání Marka Taclíka, prohraje sázku, díky čemuž je nucen se měsíc starat o tři malé děti. A protože dvojčátka předškolního věku a jedno batole dokážou vymyslet opravdu hodně lumpáren, má se tatínek co ohánět. A to s sebou pochopitelně nese i celou řadu komických situací. „Na filmu oceňuji především herecké výkony Taclíka, Budaře a pak pochopitelně dětí. Sama jsem s dětmi několikrát točila a vím, že to režisér nemusí mít pokaždé úplně jednoduché. V tom ohledu mě film bavil. Dějově je to slabší, ale na oddychovou komedii, u které divák nechce moc přemýšlet, to rozhodně stačí. Vtipů, kterým se budete smát, je tam dostatek. Rozhodně je tohle výrazně lepší komedie než tak hojně navštěvované Babovřesky,“ hodnotí nový český film Ivanna Benešová.

Bruce Willis opět v akci
Další horkou novinkou měsíce je pokračování legendárního akčního filmu Smrtonosná past: Opět v akci. Bruce Willis se ve skvělé formě vrací ke své nejslavnější roli - nezničitelného detektiva Johna McClana. Tentokráte vyjíždí na záchrannou misi do Moskvy a následně do Černobylu. „Akční scény jsou natočeny opravdu luxusně a na své si jistě přijdou všichni fanoušci brutálních stříleček a krkolomných kaskadérských výkonů. Ten, kdo ale očekává nějakou dějovou hloubku nebo bližší pohled na charaktery postav, bude při sledování velkolepě pojaté akčňárny spíše trpět,“ tak stručně hodnotí Ivanna Benešová film svého irského kolegy – režiséra Johna Moora, který před deseti lety debutoval velmi populárním filmem Za nepřátelskou linií.

Rocková hvězda, která nikdy nebyla
V březnu si na své přijdou i milovníci dokumentárních filmů. Společnost Aerofilms totiž přivádí do českých kin opravdový skvost – Oscarem oceněný hudební dokument Pátrání po Sugar Manovi. Film vypráví příběh rockové hvězdy 70. let, která ve skutečnosti svou slávu nikdy nepoznala. Dva hudební producenti kdysi objevili Rodriqueze v jednom z newyorských barů a byli přesvědčeni o jeho výjimečném talentu. Ačkoli mu vydali dvě desky, úspěch a sláva se nekonala. Hudebník svou kariéru vzdal a zmizel neznámo kam. Jedna pirátská kopie se ale po čase dostala do Jihoafrické republiky a Rodriquez se stal tamním fenoménem. Předčil dokonce tamní popularitu Rolling Stones. Film pak vypráví o osudu fanoušků, kteří se vydávají známého „neznámého“ muzikanta hledat. „Jedná se o skvostně natočený film na základě velmi zajímavé skutečnosti, která se před lety udála. Rozhodně mohu doporučit,“ uzavírá recenzentka.
Datum:25.03.2013 14:10
Reklama

Jaký jste typ cestovatele?

I v oblasti cestování se lidé dělí na několik typů. Patříte spíš mezi plážové požitkáře, nebo horaly? Či zasvěcujete svou dovolenou památkám?

Hublot v Bratislavě

Hublot otevřel novou prodejnu v Bratislavě, a posílil tak svou pozici ve střední a východní Evropě.

Dvacetiny Red Bull Music Academy

Red Bull Music Academy se vrací do své kolébky - Berlína -, kde v příštím roce oslaví své 20.narozeniny. Muzikanti, přihlášky můžete podávat už teď!

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Natura Siberica

Natura Siberica - přírodní BIO kosmetika ze Sibiře, kde příroda produkuje svoji krásu, sílu a čistotu ve formě bylinek a rostlin.

Za co stojí bojovat?

Nadační fond Petra Koukala a jeho projekt STK pro chlapy podporuje vzdělávání a šíření osvěty v oblasti mužského zdraví.

Kde tajemství zůstávají skrytá

Zaparkuju přímo před vchodem a vplouvám do chrámu diskrétnosti a bezpečí. Na otisk prstu mi robot vyveze z podzemí moji schránku s poklady.

Šofér jen pro Vás

Hledáte spolehlivý způsob přepravy, ať už sebe či blízkých nebo svých klientů? Soukromý řidič už dávno není jen privilegiem mocných.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.07.2017

Sobotní Dobročinný Brunch

Musíme si pomáhat! Heslo, které slýcháme téměř na každém kroku…

Proč ale nespojit příjemné s užitečným? Dobročinný brunch je tu pro všechny milovníky skvělého jídla, zábavy i nakupování, a především pro lidi s dobrým srdcem.

Reklama