Mladá režisérka Ivanna Benešová krituje filmové novinky - Menhouse.eu
Mladá režisérka Ivanna Benešová krituje filmové novinky - Menhouse.eu

Rádio Spin kritizuje filmy. A nabízí lístky do kina!

25.03.2013 14:10

Rádio Spin zařadilo do svého programu pravidelné recenze filmových novinek. Páteční pořad Film City moderuje režisérka Ivanna Benešová. A kritikou filmů rozhodně nešetří!

A aby toho nebylo málo, mají posluchači také možnosti vyhrát zadarmo lístky do kina. Ve spolupráci s naším portálem budou mít ale i naši čtenáři možnost dozvědět se filmových novinkách, a rovněž si prostřednictví redakce zasoutěžit o lístky do kina.

Známé české rádio vytvořilo pořad zaměřený na novinky a recenze českých a zahraničních filmů již v září loňského roku. Pořad s příznačným názvem Film City se vysílá pravidelně každý pátek mezi šestou a sedmou hodinou večerní. A za dobu své existence má několik desítek tisíc mladých posluchačů. Do role moderátorky byla obsazena mladá režisérka a producentka Ivanna Benešová, která ovšem v rádiu není žádným nováčkem. „Před třemi lety jsem moderovala na country rádiu Čas písničky na přání a pak ještě krátce vypomáhala na Etno rádiu v Praze. Ale filmový pořad, který mám nyní, je mi osobně nejbližší a opravdu moc mě ta práce baví,“ řekla ke spolupráci Benešová.

Nyní jsou ale informace ze světa filmu a výhody v podobě volných lístky do multikina Ládví na dosah i našim čtenářům. Filmové recenze z pátečního vysílání budou totiž vycházet i na našich stránkách a to dokonce v rozšířené verzi.

Filmy, které za to stojí
Tento měsíc můžete v kinech po celé republice navštívit přesně třiadvacet novinek, z nichž nepřehlédnutelné je především páté pokračování Smrtonosné pasti, Oscarem oceněný dokument Pátrání po Sugar Manovi a všude propagovaná česká rodinná komedie Martin a Venuše.

Poslední jmenovaný film lze považovat za docela povedený pokus natočit levně a v podmínkách českého filmového prostředí rodinnou komedii inspirovanou těmi, které se již léta bravurně natáčí ve Spojených státech. Pointa filmu je jednoduchá: otec od rodiny, v podání Marka Taclíka, prohraje sázku, díky čemuž je nucen se měsíc starat o tři malé děti. A protože dvojčátka předškolního věku a jedno batole dokážou vymyslet opravdu hodně lumpáren, má se tatínek co ohánět. A to s sebou pochopitelně nese i celou řadu komických situací. „Na filmu oceňuji především herecké výkony Taclíka, Budaře a pak pochopitelně dětí. Sama jsem s dětmi několikrát točila a vím, že to režisér nemusí mít pokaždé úplně jednoduché. V tom ohledu mě film bavil. Dějově je to slabší, ale na oddychovou komedii, u které divák nechce moc přemýšlet, to rozhodně stačí. Vtipů, kterým se budete smát, je tam dostatek. Rozhodně je tohle výrazně lepší komedie než tak hojně navštěvované Babovřesky,“ hodnotí nový český film Ivanna Benešová.

Bruce Willis opět v akci
Další horkou novinkou měsíce je pokračování legendárního akčního filmu Smrtonosná past: Opět v akci. Bruce Willis se ve skvělé formě vrací ke své nejslavnější roli - nezničitelného detektiva Johna McClana. Tentokráte vyjíždí na záchrannou misi do Moskvy a následně do Černobylu. „Akční scény jsou natočeny opravdu luxusně a na své si jistě přijdou všichni fanoušci brutálních stříleček a krkolomných kaskadérských výkonů. Ten, kdo ale očekává nějakou dějovou hloubku nebo bližší pohled na charaktery postav, bude při sledování velkolepě pojaté akčňárny spíše trpět,“ tak stručně hodnotí Ivanna Benešová film svého irského kolegy – režiséra Johna Moora, který před deseti lety debutoval velmi populárním filmem Za nepřátelskou linií.

Rocková hvězda, která nikdy nebyla
V březnu si na své přijdou i milovníci dokumentárních filmů. Společnost Aerofilms totiž přivádí do českých kin opravdový skvost – Oscarem oceněný hudební dokument Pátrání po Sugar Manovi. Film vypráví příběh rockové hvězdy 70. let, která ve skutečnosti svou slávu nikdy nepoznala. Dva hudební producenti kdysi objevili Rodriqueze v jednom z newyorských barů a byli přesvědčeni o jeho výjimečném talentu. Ačkoli mu vydali dvě desky, úspěch a sláva se nekonala. Hudebník svou kariéru vzdal a zmizel neznámo kam. Jedna pirátská kopie se ale po čase dostala do Jihoafrické republiky a Rodriquez se stal tamním fenoménem. Předčil dokonce tamní popularitu Rolling Stones. Film pak vypráví o osudu fanoušků, kteří se vydávají známého „neznámého“ muzikanta hledat. „Jedná se o skvostně natočený film na základě velmi zajímavé skutečnosti, která se před lety udála. Rozhodně mohu doporučit,“ uzavírá recenzentka.
Datum:25.03.2013 14:10
Reklama

Fenomén televize

Události doby, nové zvyky i návyky, design, inovace. Philips TV slaví 80 let od uvedení své první televize na trh.

Alexander Wang a adidas

Německý brand adidas a návrhář Alexander Wang představují svoji již třetí kolaboraci. Nyní vychází z prostředí fabrik a dělnického oblečení.

Spojení výjimečných talentů

Tenistka Barbora Strýcová a umělec Musa novými ambasadory české obuvi Rock Spring.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Outfity pro blížící se festivaly

Zpěvačka Sabina Křováková již následující víkend odstartuje letní festivalovou sezónu, a protože festivaly mají zcela jinou atmosféru než klasické koncerty, rozhodla se na ně připravit i po módní stránce.

Pro pokožku v létě

Na letní měsíce se těší snad každý. Ne všichni však dodržujeme správné návyky při péči o pokožku, která na slunci potřebuje větší pozornost.

Jedinečný svět Longchamp

Longchamp otevírá brány svého nového flagship storu v New Yorku, přímo na 5. Avenue na Manhattanu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
09.06.2018

Praha Žije Hudbou 2018

Třetí ročník pouličního festivalu nabídne od 7. do 9. června přes 500 koncertů, 200 umělců na více než 50 místech Prahy.

Reklama