Seznamte se s novými trendy v estetické medicíně, ilustrační foto: Mediestetik
Kryolipolýza, Mediestetik

Metody, které ve světě letí

14.11.2017 00:00

Estetická dermatologie je v současné době pravděpodobně nejrychleji se rozvíjející odvětví a již není výsadou žen. Čím dál více mužů vyhledává služby estetických klinik. Posledním trendem jsou nové neinvazivní metody a využívání přírodních zdrojů namísto radikálních zásahů do těla a aplikování chemických látek. Více než 70 % pacientů přichází na kliniky krásy s přáním vyhladit vrásky, omladit obličej a zpevnit problémové partie na těle. Výhod nového přístupu je hned několik. Těmi největšími jsou rychlá rekonvalescence, lepší tolerance pacientem a nižší finanční náklady. Co tedy dnes letí?

Krev či laser na cestě k lepšímu vzhledu
Jednou z inovativních metod je léčba vlastní plazmou, která je dnes hojně využívána např. ve sportovní medicíně, ale své uplatnění našla i při omlazování, liftingu obličeje či obnově růstu vlasů. Pacientovi je odebrána krev, která je následně odstředěna. Přitom dochází přes speciální separační gel k oddělení čisté plazmy bohaté na krevní destičky, které pomáhají růstu a regeneraci buněk. Plazma aplikovaná zpět do těla stimuluje tělo k produkci nového kolagenu a nastartuje reparační procesy. Výsledkem je celkové omlazení a zlepšení kvality pleti. Procedura může být prováděna opakovaně, aniž by byl pacient ohrožen. „Mužská klientela do naší péče přichází nejčastěji s přáním vyhladit vrásky a zlepšit či obnovit růst vlasů, přičemž si nejvíce oblíbily metodu RegenPlazmy. Nově jim nabízíme také unikátní proceduru pod názvem redermalizace, se kterou jsme přišli na trh tento podzim,“ vysvětluje PhDr. Jan Veselý, MBA výkonný ředitel skupiny klinik Mediestetik.

Nejnovější terapeutickou omlazující metodou je kombinace léčby plazmou s frakční laserovou technologií, která retušuje nedokonalosti na pokožce. Kombinovaná léčba maximalizuje účinek obou postupů. Frakční laser Palomar od renomované americké společnosti Cynosure dosahuje výborných výsledků při vyhlazování jizev způsobených akné nebo při odstraňování nežádoucí pigmentace. Zároveň účinně mírní vrásky a zpevňuje pleť. Alternativou je resurfacingový CO2 laser od americké společnosti Candela, který si poradí také při odstraňování nežádoucích útvarů na kůži, jako jsou kožní výrůstky všeho druhu, mateřská znaménka, fibromy, papilomy i bradavice.

Zázrak jménem kyselina hyaluronová
Silikonové výplně, které máme dodnes spojeny s řadou závažných nežádoucích účinků, byly definitivně vyšachovány kyselinou hyaluronovou (HA). Tato látka, přirozeně se vyskytující v našich tělesných buňkách a tkáňových tekutinách, má zázračnou schopnost vázat vodu a udržovat pokožku hydratovanou. Proto je dnes považována za nejúčinnější látku pro výživu kůže. Během stárnutí pokožka tuto kyselinu ztrácí a spolu s ní i svou elasticitu. Výplně obsahující gelovou formu HA mají proto mnoho použití v anti-agingových ošetřeních. Naprostou novinkou na trhu je zmíněná metoda redermalizace. Tento unikátní postup, jehož cílem je obnova svrchní části pokožky – dermy, se provádí preparátem s obsahem kyseliny hyaluronové a kyseliny jantarové. Kyselina jantarová je taktéž tělu vlastní látka, která má významný regenerační vliv na buňky. Obě látky jsou biologicky odbouratelné, tudíž ani zde se nemusíte bát žádných nepříznivých reakcí imunitního systému.

Co s tuky? Zmrazte je
Druhým nejčastějším důvodem návštěvy estetické kliniky je zbavit se přebytečných tuků v problémových partiích, u mužů jde především o oblast břicha,“ říká PhDr. Veselý, podle kterého je poslední dobou nejpopulárnější kryolipolýza, kterou klienti postupují pro odstranění tukových ložisek hlavně z břicha, boků a hýždí. Tato revoluční šetrná metoda funguje na principu zmrazení tuků a je novou možností pro ty, kteří dlouhodobě bojují s lokálně nahromaděným tukem. Jemné ošetření Zeltiq CoolSculpting, jedinou originální, patentovanou a vědecky testovanou kryolipolýzu u nás, můžete postoupit pod dohledem odborníků v příjemném prostředí kliniky Mediestetik. Účinně zdokonalíte svou postavu a přitom se vyhnete nepříjemné bolesti spojené s invazivními metodami klasické liposukce. Ošetření je naprosto bezbolestné a není po něm potřeba žádná rekonvalescence.

Bez té se obejde i bezoperační hloubkový lifting těla Thermage, který dosahuje srovnatelných výsledků jako operace – dokonale zpevní pokožku a pozvedne siluetu těla. Díky jeho náročnosti a specifičnosti ho provádějí pouze lékařské špičky renomovaných světových klinik estetické medicíny. Jeho unikátnost tkví v tom, že působí až v hlubokých vrstvách kůže, na kterých při jakémkoliv liftingu pokožky záleží nejvíce. Ošetření radiofrekvenčním přístrojem lze aplikovat prakticky na jakoukoliv oblast těla – dekolt, hřbety rukou, stehna, ale nejčastěji je indikováno při povadlé pokožce na břiše (zejména po porodu) či na spodní straně paží.

Je třeba mít na paměti, že výše zmíněné technologie jsou vždy používány za dohledu lékaře na renomovaných klinikách, proto dávejte pozor na to, aby vám péči poskytovalo vždy pouze odborné zdravotnické zařízení.

Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama