Bahiya M. Poulíčková a Cassio M. Peroutka, foto: Muzikál Iag
Iago 2 x J. Ledecký a P. Vondráček, foto: Muzikál IagMódní přehlídka kostýmů Iago, foto: Muzikál IagM. Mückstein, J. Ledecký, Robert Johanson, foto: Muzikál Iag

Přípravy vrcholí

15.09.2017 00:00

Muzikál IAGO, který uvede divadlo Hybernia, má pouhý týden do očekávané premiéry. První ukázku jsme ale viděli už nyní. A rozhodně stála za to! Krásné ženy ve vojenských uniformách ale i skvostných šatech, vojáci na misi na Středním východě, vrtulník a arabské tanečnice. Vypadá to, že klasické Shakespearovské drama bude v moderním pojetí pěkná jízda! Do té doby ale budou mít herci i všichni ostatní, kdo se na muzikálu podílejí, ještě plné ruce práce.

Přípravy vrcholí a jede se naplno. Americký režisér, Robert Johanson, chce mít vše vypilované do posledního detailu. „V momentě kdy máme pocit, že už je to hotové, tak Robert přijde s dalšími vylepšeními pro každou postavu, takže se tady ještě nikdo ani na chvíli nezastavil,“ prozradil autor muzikálu Janek Ledecký. Herci to tedy vůbec nemají snadné, jak potvrzuje Lucie Černíková, která si zahraje hlavní ženskou roli. „Je to poměrně náročné, protože jde do tuhého. Zkoušíme už ve světlech, v kostýmech, dolaďujeme detaily a pilujeme choreografie.

Na ukázce byste ale to, že se pořád zkouší v náročném tempu, rozhodně nepoznali. Vše proběhlo na výbornou. Vidět jsme mohli číslo Fly Away, které je oslavou úspěšné Othellovy mise. Začíná jeho výstupem z vrtulníku, pokračuje slavností, tancem a vystoupením arabské popstar Bahiy v podaní půvabné Dashy. Na jevišti se dále představili Petr Vondráček (Iago), Peter Strenáčik (Othello), Milan Peroutka (Cassio), Michal Novotný (Roger), Betka Stanková (Emilia) a Lucie Černíková jako Desdemona.

Následoval ústřední duet Othella a Desdemony Ve jménu lásky. Společně ho zazpívali Tomáš Novotný s Dominikou Richterovou. Na závěr ukázky si režisér připravil konec celé první části muzikálu, který je věnovaný hlavním hrdinům Iagovi a Othellovi v podání Janka Ledeckého a Lukáše Adamce. Desdemonu zde tentokrát ztvárnila Dominika Richterová a Cassia Láďa Korbel. Scéna začíná číslem pojmenovaným Žárlivost, takže je jasné, že to bude velké drama.

V ukázce muzikálu jsme viděli všechny alternace hlavních rolí. Kdo bude hrát při premiéře, která se koná už 21. září, zatím ale nikdo neví. „Já se teď věnuju hlavně finalizaci muziky. Minulý týden jsme točili se symfonickým orchestrem a dopadlo to úplně fantasticky. Obsazení premiéry zatím není jasné, mám teď spousty jiných úkolů. Petr Vondráček to dělá skvěle, tak je mi šumák, kdo bude příští týden hrát,“ dodal Janek Ledecký.

Celá show byla zakončená módní přehlídkou kostýmů. Šaty pro ženské obsazení pocházejí z dílny přední české návrhářky Beaty Rajské a všechny dámy, které jsme na jevišti viděli, se shodují v tom, že jsou opravdu krásné. „Všechny kostýmy od Beaty Rajské jsou nádherné. Je těžké vybrat ten nejhezčí. Ale když už bych nějaký vybrat měla, tak mně asi nejvíc učarovala bílá romantická noční košile anebo úžasné červené koktejlky,“ přiznala Desdemona Lucie Černíkové.

Autorem pánských kostýmů je Roman Šolc, který patří mezi nejvyhledávanější kostýmní divadelní výtvarníky. Roman, coby bývalý člen baletu Národního divadla v Praze, skvěle využívá svou osobní znalost problematiky tanečních kostýmů, ve kterých se vždy velice dobře pohybuje. Herci se nám ukázali v elegantních oblecích na míru od módní značky Pánské obleky Bandi, ale i ve vojenských uniformách. „I když jsem spíš pacifistka, musím uznat, že na těch uniformách něco je a někteří kolegové jsou v nich zatraceně sexy,“ okomentovala s úsměvem kostýmy svých hereckých kolegů sympatická Lucie Černíková.

Datum:15.09.2017 00:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama