Classic Praha a Supraphon Musicpoint uvedou in-store koncert Belfiato Quintet
Classic Praha a Supraphon Musicpoint uvedou in-store koncert Belfiato QuintetClassic Praha a Supraphon Musicpoint uvedou in-store koncert Belfiato Quintet

In-store koncert

31.08.2017 08:00

V pondělí 11. září od 16 hodin uspořádá rozhlasová stanice Classic Praha, hudební vydavatelství Supraphon a hudební prodejna Supraphon Musicpoint speciální in-store koncert, na kterém vystoupí oceňovaný soubor Belfiato Quintet. „Koncert bude pro všechny zájemce zdarma. Belfiato Quintet tu navíc v předpremiéře představí svůj nový klip On The Edge Of The Forest, který o prázdninách natočil se svým tvůrčím týmem režisér Tomáš Hájek. Ten následně bude druhý den k vidění v premiéře na našem webu,“ uvádí Martina Klausová, ředitelka rádia Classic Praha, která bude spolu s oblíbeným moderátorem rádia, Markem Šulcem, celou akcí provázet.

V pondělí 11. září 2017 se mohou milovníci klasické hudby těšit na ukázky z debutového alba Janáček, Foerster & Haas: Hudba pro dechové nástroje souboru Belfiato Quintet. Již od 16.00 hodin přednesou v prostorách prodejny Supraphon Musicpoint (na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1) skladby Antonína Rejchy nebo Pavla Haase. Příznivci rozhlasové stanice Classic Praha a fanoušci vážné hudby se navíc nyní budou moci svým vytříbeným vkusem pochlubit i na tričkách a plátěných taškách s logem stanice, které budou k zakoupení v prodejně Supraphon Musicpoint. K dostání budou trička a tašky s hashtagy #rusalka, #kecal a #klasikajinak ke stejnojmenné podzimní kampani rádia Classic Praha.

A právě tato trička obléknou i členové Belfiato Quintet na svém mimořádném vystoupení. Návštěvníci mají již nyní jedinečnou příležitost si CD koupit za zvýhodněnou cenu na portále www.supraphonline.cz a nechat si je přímo na místě podepsat od interpretů.

Soubor zde také v předpremiéře představí svůj zbrusu nový videoklip ke skladbě On The Edge Of The Forest na skladbu Pavla Haase  Op. 10, 1. Preludio. Andante, ma vivace. Vznikl o prázdninách ve spolupráci s tvůrčím týmem režiséra Tomáše Hájka - Lenkou Hájek Kristiánovou a Tomášem Hejzlarem. Premiéra videoklipu pak proběhne 12. září v 11.00 hodin na webových stránkách www.classicpraha.cz.


Supraphon MusicPoint je doslova rájem pro milovníky vážné hudby. Tato nová kamenná prodejna s hudebními nosiči leží v samém srdci Prahy, na Jungmannově náměstí 17, jen pár kroků od Václavského náměstí. V její nabídce je kompletní katalog vydavatelství Supraphon, ale také CD, LP a DVD dalších významných hudebních vydavatelství. V jejích prostorách se rovněž koná řada doprovodných akcí, jako jsou autogramiády, autorská čtení, koncerty či křty. www.supraphon.cz/novinky/414-supraphon-musicpoint

Komorní soubor Belfiato Quintet vznikl v roce 2005 a tvoří ho absolventi hudební fakulty AMU v Praze. Jeho členové, jimiž jsou Oto Reiprich (flétna), Jan Souček (hoboj), Jiří Javůrek (klarinet), Ondřej Šindelář (fagot) a Kateřina Javůrková (lesní roh), jsou hráči předních orchestrů jako např. Česká filharmonie, PKF – Prague Philharmonia, Orchestr Národního Divadla, Symfonicky orchestr hl. m. Prahy FOK či The Philharmonia Orchestra London. Soubor vystupuje pravidelně v Čechách a v zahraničí. Belfiato Quintet je držitelem 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy na festivalu v rakouském Semmeringu. V roce 2011 získal soubor na mezinárodní soutěži dechových kvintet „Henri Tomasi“ v Marseille 3. cenu (Francie) společně s cenou za nejlepší provedení Tomasiho skladby. Spolupracoval též s Českou televizí i a Českým rozhlasem a společně vystoupil s Aflattus Quintetem nebo mezzosopranistkou Dagmar Peckovou. Na festivalu Pražské Jaro 2014 vystoupil v recitálu s programem skladeb českých autorů. S českým repertoárem se představil i v roce 2015 např. v komorním cyklu Symfonického orchestru polského rozhlasu v Katowicích, v roce 2016 např. na Českém velvyslanectví v Londýně. belfiato.cz

Rádio Classic Praha je jediné české soukromé rádio, které je zaměřené na klasickou a filmovou hudbu. Od roku 2013 je spolu s partnerským rádiem Expres FM v rukou společnosti Voice of Prague, jejíž majiteli jsou Petr Stuchlík a David Šimoník, který je zároveň jednatelem. Výkonným ředitelem obou rádií je již několik let Pierre Beneš.  Rádio pravidelně pořádá různé koncerty včetně úspěšné série zaměřené na českou filmovou hudbu Pocta českým filmům a pohádkám, jehož třetí část proběhne nyní na podzim 13. října opět v Dvořákově síni pražského Rudolfina. V květnu tohoto roku rádio uspořádalo koncert u příležitosti Dne Evropy, na kterém zazněla hudba Beethovenovy deváté symfonie s Ódou na Radost. Rádio Classic Praha je také tvůrcem konceptu Sborovna, kde se setkávají sbory i jednotlivci, které pojí láska ke zpěvu. Již pátá Sborovna proběhne již 24. září na pražské Kampě. www.classicpraha.cz

Datum:31.08.2017 08:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama