Ilustrační foto: atmosféra MBPFW FW17
Ilustrační foto: atmosféra MBPFW FW17Ilustrační foto: atmosféra MBPFW FW17

Zahraniční hosté na MBPFW

29.08.2017 00:00

  • Letos se MBPFW s mezinárodními hosty zaměřuje na prodejnost a byznys.
  • Přijedou zástupci módních showroomů z Paříže, Londýna a Berlína, novináři a fotografové z Itálie, Francie a USA, aktivistka z Velké Británie a profesor z Japonska.
  • Mezinárodní tým se bude podílet na vzhledu přehlídek i v zákulisí.
Módní odborníci, novináři, fotografové, média

Elena Bara, Vogue.it – na tvorbu našich návrhářů se poprvé přijede podívat Elena Bara, Digital Fashion Editor Vogue.it, která má v popisu práce cestování po všech významných týdnech módy a módních přehlídkách a objevování nových talentů po celém světě.

Florin Fratica, HYPE BEAST – berlínský fotograf, který dokumentoval fashion weeky v Berlíně, Londýně, Miláně a Paříži a věnoval se také street-stylovým fotografiím na módních událostech v Lisabonu, Athénách, Madridu či Tokiu, současně majitel Photom studia. Pravidelně přispívá do magazínu HYPE BEAST, jednoho z největších lifestylových médií současnosti, který má na svém facebookovém profilu více než 3,5 milionu sledujících.

Marcel Schlutt, KALTBLUT – šéfredaktor berlínského artového magazínu Kaltblut, který je platformou pro umělce napříč žánry a dlouhodobě se zaměřuje na podporu nadějných designérů domácí berlínské scény, módní foto editorialy a prezentace v rámci berlínského módního týdne. Českou scénu sleduje Schlutt již několik let a nyní poprvé přijíždí vyhlížet návrhářské naděje, které by v budoucnu rád podpořil.

Adam Katz Sinding, Le 21ème – renomovaný americký street-stylový fotograf, který se do Prahy pravidelně vrací, aby dokumentoval, jak se obléká publikum fashion weeku, se zúčastní i nadcházející zářijové edice MBPFW. Sinding pravidelně publikuje pod svým pseudonymem Le 21ème například na předním street-stylovém webu Highsnobiety. Tentokrát je Sinding v Praze také v roli ambasadora exkluzivní kolekce Poison City avantgardní kodaňské značky The AM Crew. Představí ji v sobotu 2. 9. v concept storu The Room by Basmatee. 

Guillaume Roujas – již tři roky se do Prahy vrací profesionální přehlídkový fotograf Guillaume Roujas. Roujas bude opět oficiálním fotografem všech přehlídkových fotografií, které tvoří unikátní online galerii současné české módní tvorby na mbpfw.com/galerie.

Nákupčí

Nanasuzuki – londýnská obchodní agentura, která se zaměřuje na strategický rozvoj módních značek, a díky tomu, že zastupuje několik mimořádně inovativních návrhářů, přitahuje pozornost světových médií, nákupčích a insiderů z módního průmyslu. Na trhu se pohybuje od roku 2014, kdy se nejprve zaměřovala pouze na pánskou módu, a od minulého roku svou působnost rozšířila i na dámské kolekce.

Romeo – svého zástupce bude mít na MBPFW i věhlasný pařížský showroom, který už téměř dvacet let reprezentuje eklektický mix vysoce kreativní návrhářské módy a etablovaných značek z celého světa.

Other/Wise – pro nové objevy do své kolekce se do Prahy už počtvrté vrátí majitel pařížského showroomu Other/Wise Tomi Paull. Paull strategicky sleduje vývoj na české módní scéně a již několik sezón spolupracuje se značkou LAFORMELA, která prostřednictvím jeho showroomu pronikla na asijský trh do concept storu Branco v Macau.

Axel Arigato – na MBPFW se vrací také Sunny Patel, ředitel velkoobchodu a nákupu specializovaného londýnského obchodu Axel Arigato, který má tři pobočky a zaměřuje se jak na vlastní designové a ručně vyráběné tenisky, tak na renomované značky, jako Collina Strada, Matthew Miller, Liam Hodges, Fuck art, make tees nebo Alyx.

Temporary Showroom – přijede také Martin Premuzic, majitel a kreativní ředitel jednoho z prvních evropských concept storů, berlínského Temporary Showroom. Temporary Showroom je respektovanou autoritou, která v berlínské čtvrti Mitte představuje svůj kurátorský výběr avantgardní módy již více než 10 let.

Profesionální týmy

Kevin.Murphy – třicítku vlasových stylistů, kteří jsou týmem postaveným speciálně pro Mercedes-Benz Prague Fashion Week, povede stejně jako v minulých letech Craig Hughan, Session Master australské vlasové značky Kevin.Murphy. Kromě špičkových kadeřníků ze studia Stolen a salonu Roberta Starého má Kevin.Murphy v týmu prvotřídní vlasové stylisty z celé Evropy, USA a Austrálie.

Douglas Make-up tým – líčení přehlídek fashion weeku exkluzivní kosmetikou Giorgio Armani Beauty zajistí nejlepší make-up artisté z parfumerií Douglas a přímo z týmu Giorgio Armani. Sehraná sestava vizážistů, která má pět let zkušeností z významných domácích módních eventů a prestižních společenských událostí, bude pracovat pod vedením Douglas National Make-up Artisty Filipa Nováka a za supervize renomované make-up artistky Hristiny Georgievské.

Speciální hosté

Shoji Babazono, Bunka Fashion Graduate University – profesor módní tvorby prestižní tokijské univerzity představí „New Creators Show“, která zahrnuje samostatné koncepty čtyř absolventů školy: Takumi Sakurai s kolekcí „Pirka“, Shao-Huai Chiu s kolekcí „It’s all our fault“, Supawee Hirunpanich s kolekcí „Taboo“ a You Liang s oděvy na téma „Open your heart“.

Carry Sommersová - hlavním hostem SLOU Fashion Days (dříve Sustainable Fashion Day), které jsou pravidelně součástí programu MBPFW, bude zakladatelka celosvětové kampaně za transparentní módní průmysl Fashion Revolution Carry Somersová. Rozhovor o tom, proč potřebujeme systémovou reformu módního průmyslu a o konkrétním dopadu kampaně Fashion Revolution se uskuteční v sobotu 9. září ve Vnitroblocku.


Program Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, edice SS18, je nyní k dispozici na www.mbpfw.com.

Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama