Nespresso Talents zná své vítěze

06.07.2017 10:00

V Karlových Varech se představili vítězové soutěže krátkých vertikálních filmů Nespresso Talents.

V únoru byl vyhlášen již druhý ročník soutěže krátkých vertikálních filmů Nespresso Talents, do které se letos poprvé zapojila i Česká republika. V průběhu května pak byli vybráni odbornou porotou tři vítězové lokálního českého kola – Veronika Jelšíková, Lukáš Masner a Luboš Kučera. Mladí tvůrci představili své snímky a převzali ocenění.

Neustále hledáme vše výjimečné, a to nejen v oblasti kávy. Protože svět Nespresso je úzce propojen s filmovým světem, snažíme se nacházet nové možnosti i v tomto směru. Letos jsme se proto zapojili do mezinárodní soutěže Nespresso Talents a uspořádali také lokální kolo. S téměř padesáti soutěžními příspěvky jsme byli po Mexiku druhou zemí s největším počtem zaslaných filmů, je tedy vidět, že v Čechách se filmařskému řemeslu opravdu daří. Vertikální formát je navíc zatím poměrně neokoukaný a nabízí mnoho zajímavých způsobů, jak jej využít,“ uvádí Simone Jansen, Business Executive Officer pro Českou republiku.

Do lokálního českého kola soutěže Nespresso Talents pro nadějné filmaře se se svými krátkometrážními snímky přihlásilo téměř 50 ambiciózních tvůrců. Odborná porota, kterou tvořili režisér, autor filmových znělek MFF KV Ivan Zachariáš, herečka Martha Issová a výtvarník a autor grafické koncepce MFF KV Aleš Najbrt, pak vybrala tři nejlepší. První místo obsadila a výhru v hodnotě 3 000 euro včetně pozvání do Karlových Varů získala studentka FAMU Veronika Jelšíková se svým snímkem Golden Delicious. 1 000 euro a pozvánku na festival pak obdržel Lukáš Masner z Univerzity Palackého v Olomouci, který se umístil na druhém místě, a také Luboš Kučera z pražské FAMU, jenž vybojoval třetí příčku.

Slavnostního večera se zúčastnila také Daria Kascheeva, která se svým krátkým animovaným snímkem zabodovala v mezinárodním kole soutěže. Svou výhru si převzala již v květnu na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes. „Opravdu moc jsem si přála jet do Cannes. S tím přáním jsem svůj film točila a celou dobu mě to hodně povzbuzovalo. No a to, že jsem soutěž vyhrála, potvrdilo moje přesvědčení, že když člověk něco hodně chce, a hlavně na tom hodně pracuje, tak svého cíle dosáhne. Za finanční odměnu si koupím nový, rychlejší počítač a dobrou kameru, takže vlastně půjde ve prospěch mých dalších filmů,“ okomentovala svůj úspěch Daria.

Předáváním cen vítězům však Nespresso Talents ve Varech nekončí. Informace o vítězech budou po celou dobu festivalu k nalezení na výstavních panelech umístěných v přízemí Nespresso Café, kde bude zároveň možné zhlédnout všechny čtyři oceněné snímky. V prostorách kavárny proběhne také setkání s lokálními porotci soutěže.

Nespresso Café se nachází na stejném místě jako vloni, v těsné blízkosti hotelu Thermal. Své návštěvníky potěší nejen širokou nabídkou kávy, lahodnými ledovými recepturami a dalšími specialitami, ale také příjemnou terasou, kde si mohou všichni filmoví nadšenci užít chvilku klidu nad šálkem Nespresso.


Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama