Nespresso Talents zná své vítěze

06.07.2017 10:00

V Karlových Varech se představili vítězové soutěže krátkých vertikálních filmů Nespresso Talents.

V únoru byl vyhlášen již druhý ročník soutěže krátkých vertikálních filmů Nespresso Talents, do které se letos poprvé zapojila i Česká republika. V průběhu května pak byli vybráni odbornou porotou tři vítězové lokálního českého kola – Veronika Jelšíková, Lukáš Masner a Luboš Kučera. Mladí tvůrci představili své snímky a převzali ocenění.

Neustále hledáme vše výjimečné, a to nejen v oblasti kávy. Protože svět Nespresso je úzce propojen s filmovým světem, snažíme se nacházet nové možnosti i v tomto směru. Letos jsme se proto zapojili do mezinárodní soutěže Nespresso Talents a uspořádali také lokální kolo. S téměř padesáti soutěžními příspěvky jsme byli po Mexiku druhou zemí s největším počtem zaslaných filmů, je tedy vidět, že v Čechách se filmařskému řemeslu opravdu daří. Vertikální formát je navíc zatím poměrně neokoukaný a nabízí mnoho zajímavých způsobů, jak jej využít,“ uvádí Simone Jansen, Business Executive Officer pro Českou republiku.

Do lokálního českého kola soutěže Nespresso Talents pro nadějné filmaře se se svými krátkometrážními snímky přihlásilo téměř 50 ambiciózních tvůrců. Odborná porota, kterou tvořili režisér, autor filmových znělek MFF KV Ivan Zachariáš, herečka Martha Issová a výtvarník a autor grafické koncepce MFF KV Aleš Najbrt, pak vybrala tři nejlepší. První místo obsadila a výhru v hodnotě 3 000 euro včetně pozvání do Karlových Varů získala studentka FAMU Veronika Jelšíková se svým snímkem Golden Delicious. 1 000 euro a pozvánku na festival pak obdržel Lukáš Masner z Univerzity Palackého v Olomouci, který se umístil na druhém místě, a také Luboš Kučera z pražské FAMU, jenž vybojoval třetí příčku.

Slavnostního večera se zúčastnila také Daria Kascheeva, která se svým krátkým animovaným snímkem zabodovala v mezinárodním kole soutěže. Svou výhru si převzala již v květnu na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes. „Opravdu moc jsem si přála jet do Cannes. S tím přáním jsem svůj film točila a celou dobu mě to hodně povzbuzovalo. No a to, že jsem soutěž vyhrála, potvrdilo moje přesvědčení, že když člověk něco hodně chce, a hlavně na tom hodně pracuje, tak svého cíle dosáhne. Za finanční odměnu si koupím nový, rychlejší počítač a dobrou kameru, takže vlastně půjde ve prospěch mých dalších filmů,“ okomentovala svůj úspěch Daria.

Předáváním cen vítězům však Nespresso Talents ve Varech nekončí. Informace o vítězech budou po celou dobu festivalu k nalezení na výstavních panelech umístěných v přízemí Nespresso Café, kde bude zároveň možné zhlédnout všechny čtyři oceněné snímky. V prostorách kavárny proběhne také setkání s lokálními porotci soutěže.

Nespresso Café se nachází na stejném místě jako vloni, v těsné blízkosti hotelu Thermal. Své návštěvníky potěší nejen širokou nabídkou kávy, lahodnými ledovými recepturami a dalšími specialitami, ale také příjemnou terasou, kde si mohou všichni filmoví nadšenci užít chvilku klidu nad šálkem Nespresso.


Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama