Detail Motol Chrom. Michael Moureček.
Michael Moureček a Ondřej Novotný Michael Moureček, zakladatel Festka BicyclesOndřej Novotný, zakladatel Festka Bicycles

Americký sen po česku. Začínali v garáži, teď expandují do USA

16.03.2013 16:00

Česká značka Festka Bicycles navrhuje a ručně vyrábí unikátní jízdní kola. 

Když si v roce 2010 chtěli mladí kluci Michael Moureček a Ondřej Novotný udělat radost a nechat si postavit rám na míru, zjistili že to není tak jednoduché. Žádný výrobce nedokázal uspokojit jejich požadavky. „Jednou se jim nechtělo stavět kolo dle našich představ, jindy se nám nezdál použitý materiál,“ prozrazují.

Cesta z garáže na periferii na Vinohrady
Za půl roku díky této zkušenosti o výrobě věděli tolik, že si začali pohrávat s myšlenkou, postavit si vlastní rámy. A tak vznikla v garáži na okraji Prahy společnost Festka, která se na začátku orientovala na nový trh fixie biků. „Už od samého začátku jsme věděli, že chceme stavět technologicky vyspělá závodní kola.“

Stavba fixie kol je naučila řešit náročné požadavky klientů na design. V pochopení o čem stavba rámů je nás hodně ovlivnil a pomohl František Babický, legenda tohoto řemesla u nás.

Dnes má Festka vlastní showroom na pražských Vinohradech. Za necelé tři roky se tým lidí kolem Festky rozrostl na cca 25 lidí různých profesí, kteří společně pracují a vyvíjejí lepší a krásnější kola.

Výstavy, prezentace, expanze
V roce 2011 vznikla první kolekce kol a byla představena na výstavě v Brně, o rok později už už se Festka poprvé prezentovala na výstavě NAHBS 2012 v USA.

Značka Festka Bicycles dnes nabídí full custom servis od rámů, přes dresy až po zajištění tréninků či cest za cyklistikou. Do povědomí vstoupila zejména díky rámům ze sendvičových trubek vlastní konstrukce, které jsou velmi odolné vůči proražení. Hnacím motorem se pro firmu stal vývoj a neustálé zlepšování produktů i služeb.

V současné době má za sebou Festka Bicycles úspěšnou prezentaci na zahraničních výstavách kol v USA a v Německu. Nově představené modely kol a rámů Festka Zero, Motol Chrom a Pablo vyvolaly velký zájem a obdiv návštěvníků a novinářů z celého světa.
Festka také pokračuje v expanzi na zahraniční trhy, po USA zakládá svá zastoupení v Kanadě a Hong Kongu. Zakládá také nadaci a tým na podporu talentovaných závodníků High Voltage Racing Team, která podporuje řadu jezdců z finančně hůře zabezpečených rodin.

Michal Moureček spolumajitel - stavitel rámů
Michael je bývalý profesionální závodník, který strávil 10 let v týmech v České Republice a Itálii. Za svou kariéru vyhrál deset titulů mistra ČR na dráze i na silnici, jako junior obsadil 3. místo na Mistrovství světa. Dnes se ve Festka Bicycles věnuje stavbě rámů, marketingu, vymýšlení a testování nových kol.

Ondřej Novotný spolumajitel - stavitel rámů
Ondřej se stará o backend společnosti. Prošel si malými i velkými firmami ve zcela různých odvětvích. Od hotelového, cestovního ruchu přes automobilový a také vydavatelský průmysl, kde řídil různě velké týmy lidí. Z toho všeho teď čerpá při rozvoji Festka Bicycles. Jeho láskou je výroba rámů.

 
Datum:16.03.2013 16:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama