Daniel Wu.Mniši thajských chrámů.

Legendy bojových umění

17.03.2017 14:00

Zvučná jména jako Steaven Seagal, Bruce Lee, Daniel Wu, Chuck Norris a Jackie Chanjsou spojovaná s akčními hrdiny z filmových trháků. Všichni mají něco společného. Před svou hereckou kariérou poznali tajemství bojového umění z východní kultury, kterou následně přenesli na západ.

Bruce Lee
Jako první porušil pravidlo, že Kung-Fu se mohou učit pouze Číňané a odhalil poznání tohoto bojového umění bílým.Miláček čínského filmusvou první filmovou postavu ztvárnil již ve třech měsících. Stal se populárním dětským hercem v Hongkongu a výborným tanečníkem tance Ča-ča, který studoval jako jediný kluk na dívčí škole, za což se styděl. Své chlapství si tak dokazoval na ulici, kde se z něj stal známý pouliční rváč, kterého nebylo záhodno rozzlobit. K překvapení všech začal tíhnout ke Kung-fu. Časté problémy a potyčky s policií dovedly Bruce k přestěhování do San Francisca vUSA, kde začal Kung-fu vyučovat a založil několik karatistických škol. Jeho obratnost a odvahu ocenili hollywoodští filmaři, a i když ho zprvu obsadili do vedlejší role, strhl na sebe hned veškerou pozornost a stal se rychle miláčkem diváků.

Kung-Fu
Kung-fu je nesprávně označované jako bojové umění. Tento pojem nazývá jakékoliv umění, které je vykonáváno na mistrovské úrovni. Základní filozofie vychází z odhodlanosti a vytrvalosti. Nejdůležitější je propojení těla a mysli, které vede k posílení fyzické i duševní síly.

Základem je sebedisciplína. Kung-fu vychází ze Shaolinského klášterního cvičení, které se stalo nejrozšířenějším bojovým stylem v Číně.
Bojové techniky vznikly na základě pozorování pěti zvířat: tygra, opice, medvěda, jelena a jeřába.
Kung-fu má širokou škálu dalších škol - například Thai-chi, Wushu apod.
Vzniklo v 6.století v Indii a Číně.

Jackie Chan
Idol většiny malých kluků po celém světě se své akrobatické kousky naučil na Čínské dramatické akademii. Deset let tvrdě pracoval a vynikal hlavně v bojovém umění a akrobacii. Po studiu se začal živit jako kaskadér, což mu přineslo zlomeniny po celém těle. Jistou dobu ho doprovázel neúspěch, ale vytrvalost ve spojitosti s dávkou humoru a vtipu mu pomohla dostat se na výsluní a stát se vzorem nejen v Kung-fu, ale i v herectví.

Steven Seagal
Hrdina akčních trháků je držitelem 7. danu v Aikidu. K tomuto bojovému sportu se dostal až v dospělém věku v Japonsku, kde působil jako instruktor školy Aikido. Po návratu do USA se objevil v hledáčku filmových producentů a od té doby je známý jako přední hvězda akčních filmů.Svých hereckých úspěchů využívá i k propagaci samotného Aikida. Mimo jiné je ekologický aktivista, aktivista v oblasti práv zvířat a byl uznán reinkarnovaným budhistickým mnichem.

Aikido
Vychází ze sebeobrany a je založeno na myšlence ne-agresivity. Stejně jako v Kung-fu, jde i zde o propojení těla a mysli a dosažení rovnováhy. V Aikidu je možné používat pomůcky, například meč, nůž nebo tyč. Nejvyšší technický stupeň nese označení - úroveň 10 Dan stupňů. Vzniklo v podstatě nedávno, v roce 1931 v Japonsku.

Daniel Wu
Sympatický bojovník se jako kluk zamiloval do filmu Klášter Shaolin, a proto se začal věnovat umění Wushu. Později na oregonské univerzitě založil klub, kde i sám trénoval. Danielovi se splnil dětský sen, když si zahrál vedlejší roli po boku svého idola Jackieho Chana. Herec ztvárnil také hlavní postavu Sunnyho v seriálu Into the Badlands vysílaného v Čechách i na Slovensku stanicí AMC. V současnosti Daniel trénuje různá bojová umění, věnuje se modelingu a jeho herecká kariéra je na vrcholu.

Wushu
Bojové umění vycházející z filozofie Kung-fu. Je to spíše exhibiční forma bojového umění, která poukazuje na obratnost a sílu. Důraz je kladen na postupný a individuální rozvoj jedince po všech stránkách. Existuje přibližně 500 různých stylů tohoto umění. Vzniklo v roce 1958 v Číně.

Chuck Norris
Legenda akčních karate filmů se k filmovému průmyslu doslova probojoval. Ve válce v Korei se poprvé potkal s bojovým uměním. Po návratu do USA se mu intenzívně věnoval a jako první muž ze západu dosáhl na osmý stupeň černého pásu v korejském umění TaeKwon Do. Stal se šestinásobným mistrem USA v karate a založil řadu karate škol napříč Spojenými státy. Jedním z jeho učenců byl také slavný Steve McQueen, který ho přivedl k herectví.

TaeKwondo
Původně sloužilo jako bojový nástroj pro válečné účely, později bylo upravené i pro civilisty. Vychází ze starokorejského bojového umění taekkyonu a spojuje prvky dalších učení, například Karate. Taekwondo obsahuje přesně popsaných 3200 kopů, úderů, bloků a dalších pohybů. Označuje se také jako „Cesta rukou a nohou".
Vznik se datuje k roku 1955 v Koree.


Tajemství úspěchu herců spočívá v nalezení vlastní identity prostřednictvím bojových umění. Nejeden z nich, kromě vnějších bojů, řešil vlastní boje uvnitř sebe. V druhé řadě úspěšného seriálu Into the Badlands se stejně jako v Aikidu, Wushu, či Kung-fu prolíná přátelství, silná vůle a odhodlání dosáhnout stanovených cílů. Tajemství hrdinů mohou diváci odhalit každé pondělí od 20. března na televizní stanici AMC.

Datum:17.03.2017 14:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama