foto: Lubomír Stehlík

Malá kopaná v Brně

27.02.2017 12:00

Teprve příští rok oslaví Brněnský svaz malé kopané dvacet let od svého založení, vzhledem k počtu obyvatel ve druhém největším městě České republiky se však pyšní velmi dynamickým rozvojem soutěží a stále narůstajícím počtem členů. BSMK již za měsíc vstoupí do jarní části DRFG Superligy malého fotbalu.
 

U zrodu Brněnského svazu malé kopané stál současný prezident Asociace malého fotbalu České republiky a také prezident Světové federace malého fotbalu Filip Juda. První ročník soutěže uspořádal pro čtyři mužstva. „V začátcích se hrála liga na jednom hřišti, postupem času se s přibývajícími týmy počet hřišť zvyšoval, přičemž ale ještě v sezoně 2008/2009 fungovaly asi tři hlavní, na kterých se hrálo. V aktuální sezoně se hrají soutěže BSMK na třinácti hřištích,“ popsal brněnský viceprezident René Pazdera.

Nyní má Brněnský svaz malé kopané 4520 registrovaných členů, z toho patnáct stovek aktivních hráčů, pět mužských soutěží, tři univerzitní, ligu žen a juniorů. „Počet týmů má stoupající tendenci, v posledních dvou letech sice stagnoval, ale v této sezoně máme historicky nejvyšší počet dětských celků a taky jsme poprvé v historii otevřeli pět soutěží mužů. Do budoucna určitě zapracujeme na zvýšení počtu dětí a žen,“ vyhlížel Pazdera, zároveň generální sekretář Asociace malého fotbalu České republiky.

Ligu žen BSMK pravidelně organizuje od sezony 2008/2009, loni zaznamenal historicky nejvyšší počet týmů, a to devět. Už čtvrtý rok funguje také Univerzitní liga, která má tři skupiny a letos rovněž nejvíc družstev – dohromady 33. „Je složena kompletně ze studentů vysokých škol a zahraničních studentů na pobytu Erasmus,“ doplnil viceprezident.

Největším sběratelem titulů v brněnské Superlize je mužstvo Tripoli Brno, které získalo deset trofejí. Z jeho kádru a také z týmu Gioia Brno pochází největší počet rekrutů pro výběr do celostátní ligy. Brněnský svaz malé kopané také pravidelně dodává hráče do reprezentací, v uplynulé sezoně slavili titul mistrů Evropy do 21 let Dominik Kunický a Michal Mezník, bronz z evropského šampionátu dospělých pak přivezli Marek Gruber a Patrik Levčík.

Brněnský svaz malé kopané

Vznik svazu: 1998

Počet týmů v první sezoně: 4

Aktuální počet registrovaných členů: 4520

Aktuální počet soutěží: pět mužských, tři univerzitní, jedná ženská a jedna juniorská

Nejvíc superligových titulů: 10 – Tripoli Brno

 


 

Datum:27.02.2017 12:00
Reklama

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

Levi´s v srdci Prahy. Největší store ve střední a východní Evropě

Značka Levi´s otevírá nový tzv. zážitkový obchod na prestižní adrese hlavního města, v ulici Na Příkopě.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
13.11.2020

Ozzy Osbourne & Judas Priest

Několikanásobný držitel ceny Grammy navštíví v rámci svého turné "NO MORE TOURS 2" i Českou republiku.

Reklama