foto: Lubomír Stehlík

Malá kopaná v Brně

27.02.2017 12:00

Teprve příští rok oslaví Brněnský svaz malé kopané dvacet let od svého založení, vzhledem k počtu obyvatel ve druhém největším městě České republiky se však pyšní velmi dynamickým rozvojem soutěží a stále narůstajícím počtem členů. BSMK již za měsíc vstoupí do jarní části DRFG Superligy malého fotbalu.
 

U zrodu Brněnského svazu malé kopané stál současný prezident Asociace malého fotbalu České republiky a také prezident Světové federace malého fotbalu Filip Juda. První ročník soutěže uspořádal pro čtyři mužstva. „V začátcích se hrála liga na jednom hřišti, postupem času se s přibývajícími týmy počet hřišť zvyšoval, přičemž ale ještě v sezoně 2008/2009 fungovaly asi tři hlavní, na kterých se hrálo. V aktuální sezoně se hrají soutěže BSMK na třinácti hřištích,“ popsal brněnský viceprezident René Pazdera.

Nyní má Brněnský svaz malé kopané 4520 registrovaných členů, z toho patnáct stovek aktivních hráčů, pět mužských soutěží, tři univerzitní, ligu žen a juniorů. „Počet týmů má stoupající tendenci, v posledních dvou letech sice stagnoval, ale v této sezoně máme historicky nejvyšší počet dětských celků a taky jsme poprvé v historii otevřeli pět soutěží mužů. Do budoucna určitě zapracujeme na zvýšení počtu dětí a žen,“ vyhlížel Pazdera, zároveň generální sekretář Asociace malého fotbalu České republiky.

Ligu žen BSMK pravidelně organizuje od sezony 2008/2009, loni zaznamenal historicky nejvyšší počet týmů, a to devět. Už čtvrtý rok funguje také Univerzitní liga, která má tři skupiny a letos rovněž nejvíc družstev – dohromady 33. „Je složena kompletně ze studentů vysokých škol a zahraničních studentů na pobytu Erasmus,“ doplnil viceprezident.

Největším sběratelem titulů v brněnské Superlize je mužstvo Tripoli Brno, které získalo deset trofejí. Z jeho kádru a také z týmu Gioia Brno pochází největší počet rekrutů pro výběr do celostátní ligy. Brněnský svaz malé kopané také pravidelně dodává hráče do reprezentací, v uplynulé sezoně slavili titul mistrů Evropy do 21 let Dominik Kunický a Michal Mezník, bronz z evropského šampionátu dospělých pak přivezli Marek Gruber a Patrik Levčík.

Brněnský svaz malé kopané

Vznik svazu: 1998

Počet týmů v první sezoně: 4

Aktuální počet registrovaných členů: 4520

Aktuální počet soutěží: pět mužských, tři univerzitní, jedná ženská a jedna juniorská

Nejvíc superligových titulů: 10 – Tripoli Brno

 


 

Datum:27.02.2017 12:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama