Nespresso Talents.
Znáte příběh, co by mohl mít moc něco změnit? Napište ho....a natočte na kameru.Možná svým divákům změní pohled na svět..

Příběh a jeho moc

20.02.2017 11:30

Společnost Nespresso vyhlašuje Nespresso Talents 2017, jedinečnou soutěž krátkých filmů ve vertikálním formátu, která má touhu ukázat výjimečné talenty z celého světa. Ve svém druhém ročníku chce soutěž Nespresso Talents posunout hranice tradiční filmařské tvorby, proto byla stanovena podmínka, že všechny zaslané filmy musí být ve vertikálním formátu (9:16), který dá účastníkům možnost vyzkoušet svou kreativitu prostřednictvím zcela nové perspektivy.

Zatímco videa na šířku vypadají skvěle v televizi nebo v kině, vertikální video přichází ze světa mobilních zařízení. Vzhledem k tomu, že 58 % video obsahů na celém světě si dnes lidé prohlížejí prostřednictvím mobilů a tabletů, stále více filmařů a tvůrců se rozhodlo natáčet na výšku, aby udrželi krok s tempem doby. Soutěž Nespresso Talents je první svého druhu a v roce 2016 do ní bylo přihlášeno 384 krátkých filmů z více než 40 zemí světa.

Příběhy mají neuvěřitelnou moc. Dokážou nám dát naději, rozesmát nás nebo rozplakat, některé dokonce dovedou změnit svět kolem nás. Spolupráci s mladými filmaři vnímá společnost Nespresso jako možnost, jak přispět svým dílem k hledání vize lepšího světa. Proto chce Nespresso inspirovat filmaře k tomu, aby svět změnili k lepšímu, vyhlášením tématu „You have the power to… / Máte tu moc, abyste…“, přičemž snímky mají vyprávět příběhy o tom, že někdo nebo něco má moc změnit životní situace k lepšímu či něco opravdového dokázat, ať už velkého nebo malého.

Snímky do soutěže bude možné zasílat od 11. února do 7. dubna 2017 přes webové stránky nespresso.com/talents/cz/cs. Porota složená z filmových odborníků vybere dva vítěze ze seznamu 15 nominovaných filmů, které budou veřejně k dispozici na internetu. Všichni vítězové obdrží nejenom finanční prostředky na rozjezd své filmové kariéry, ale také exkluzivní pozvání na vyhlášený filmový festival v Cannes 2017, kde proběhne slavnostní vyhlášení vítězů. Oba vítězní režiséři se také budou moci zúčastnit řízeného workshopu se zástupci Semaine de la Critique a Berlinale Talents. Odměněny budou také dva filmy, které získají nejvíce hlasů od diváků.

Současně s celosvětovou soutěží je možné se přihlásit od 11. února 2017 také do lokální část soutěže, do které budou automaticky zapojeni všichni čeští filmaři, kteří na webové stránky soutěže nahrají do 7. dubna 2017 svůj snímek. Porota složená z odborníků ze světa filmu vybere pět finálových snímků, o 3 účastnících užšího finále pak rozhodne veřejnost, která bude mít možnost hlasovat od 24. dubna do 2. května. Všichni tři finalisté budou pozváni na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2017, během kterého proběhne hlasování o absolutního vítěze a následné vyhlášení vítězného filmu. Autor vítězného snímku vyhraje 3 000 eur, tvůrci videí, kteří se umístí na 2. a 3. místě obdrží výhru ve výši 1 000 eur.

Platforma Nespresso Talents chce být inspirací pro filmaře, kteří chtějí změnit svět k lepšímu, a oslavou filmu po celém světě. Zároveň se soutěž zapojuje do aktuálních kulturních trendů tím, že nabízí novou perspektivu prostřednictvím formátu vertikálního filmu, jehož využití pro prohlížení videa v posledních pěti letech vzrostlo o 600 %. Alfonso Gonzalez, Nespresso Chief Customer Officer, uvádí: „Společnost Nespresso hledá ty, kteří uvažují jinak, kteří jsou připraveni zajít dál, posouvat hranice a být kreativní v tom, co dělají. Proto jsme hrdí, že můžeme podporovat filmové akce se zaměřením na mladé talenty a inovace.“

V rámci své dlouhodobé podpory kinematografie má společnost Nespresso letos tu čest být oficiálním partnerem The British Academy Film Awards a také oficiálním kávovým partnerem mezinárodního filmového festivalu Berlinale a Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2017.

Datum:20.02.2017 11:30
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama