Le Chomat - spát jako na mráčku.

Když se realita protne se snem

16.02.2017 12:00

„Proti trampotám života dal Bůh člověku tři věci – naději, spánek a smích.“ K této věčné pravdě se tři století nazpět domudrcoval známý německý filosof Immanuel Kant. Nicméně v dnešní rychlé a vystresované době už nemá druhý zmíněný atribut pouze funkci útěku od problémů, ale dá se pojmout i jako životní styl. Rodina Chomátových totiž vidí spánek ve zcela jiném světle. A právě nově vzniklý showroom s kontinentálními postelemi Le Chomat na pražském Fügnerově náměstí je onou Mekkou, kam se za nimi poutníci toužící po komfortním spánku vydávají!

Dlouhý spánek, staršími generacemi někdy nazýván „spánkem do růžova“, je při tempu hodinových ručiček a zaplněnosti našich diářů dnes v podstatě pohádkovou fantazií. Proto je třeba si i těch pár hodin, které nám noc a naše povinnosti dopřejí, užít jako v bavlnce. Člověk prospí průměrně čtvrtinu svého života. Je to jedna z našich jistot a mnohdy i jediný odpočinek. Ale jak se vlastně dobře vyspat? Co skrývá ten tajemný, skrytý recept, na něž se snaží přijít lidstvo už po staletí a každý jej vidí trochu jinak? Pan Chomát nás vede touto cestou: „Dle mého přesvědčení absolutní záruku dobrého spánku přinese kvalitní postel. Dlouhodobě pracujeme s lékaři a odborníky na spánek a snažíme se všechno vytvářet takovým směrem, aby to bylo zdravotně nezávadné a splňovalo požadované standardy.“ Majestátní postele Le Chomat jsou vyráběny výhradně z přírodních materiálů a navíc dle rodinné tradice i ručně. Jejich hlavní vizí je, aby lidé nepovažovali pobyt v peřinách za povinnost, ale za zážitek.

Myšlenka založit si podobný podnik nedala spát již pradědečkovi pana Chomáta, Théophilu Chomatovi. Od útlého dětství se pohyboval v čalounickém a truhlářském prostředí, které bylo vždy tomuto klanu vlastní. Ač vyrůstal ve francouzském Saint-Étienne, v dospělosti jeho kroky vedly do Čech, kde se usadil a plánoval pokračovat v rodinném řemeslu.
Z jeho tužeb jej ale ošklivě probudila nejistá atmosféra první a posléze i druhé světové války. I přes tuto svízel však i nadále ve své dílně uchovával um svých předků a byl často k zastižení, jak s láskou pracuje na nejrůznějších kouscích nábytku. Ovšem až období po revoluci v roce 1989 ustlalo sametové podmínky jak pro společnost, tak pro další vývoj snu Chomátových rozvíjet rodinnou tradici a přinášet lidem zdravý a osvěžující spánek.

Dlouhá léta manželé Chomátovi investovali do nemovitostí, podnikali s matracemi, rozvíjeli a prohlubovali své zkušenosti v této oblasti, až dozráli do fáze, kdy se rozhodli pro tento projekt. „Je to pro nás potěšení, srdcovka a něco jedinečného. Přišlo to tak nějak přirozeně. Nebereme to jako práci, ale jako něco, co nás absolutně naplňuje,“ shodují se oba. „Chceme to, co už jsme vybudovali, přenést i do budoucna. Tak, aby se to stále a ještě více pojilo s naší rodinou, s naším jménem. Proto je součástí našeho sloganu právě odkaz na tradici,“ dodává paní Eva.

I když se to nezdá, myšlenkově sestrojit a vytvořit postel je kreativní proces jako každý jiný. V Le Chomat je to jedna velká hra, do které se s nadšením zapojí celý kolektiv a společně promýšlejí každý detail – od designu a materiálů přes barvy a látky až po švy. „Na jedné posteli vždy pracuje až pětadvacet lidí. Ze všech sálá energie a entuziasmus, které do činnosti vkládají. Díky nápadu jednoho se můžou inspirovat i ostatní a posunout tak celý proces jiným směrem či blíže k cíli!“ vypráví.

Každá postel je uměleckým dílem, stejně jako obraz nebo socha. Musí se mu věnovat dostatek času, aby opravdu dosáhlo těch nejvyšších kvalitativních stupňů, a tak ta z dílny Le Chomat ke svému majiteli putuje za šest až osm týdnů. Říká se, že trpělivost přináší růže, a pokud na nich člověk chce mít i ustláno, platí to v tomto případě ještě víc!

Stejně jako extrovertní typy lidí vyhledávají večer v rušné atmosféře, tak na opačném pólu lidé uzavřenější se rádi zaboří s knihou do pohovky. Dalo by se do jisté míry říct, že i postel dělá člověka. Co povaha, to jiná volba. „Je vždy velmi zajímavé a krásné sledovat, jak si každý najde tu svou. Mám i tendence si tiše tipovat, kdo za čím půjde, která z postelí právě jemu padne do oka. Někdy na tuto hádanku najdu správnou odpověď, jindy jsem výběrem překvapená,“ říká s úsměvem paní Eva.

Někdy je to prý láska na první pohled či dotyk. A tak třeba postele Arche, La Femme nebo Miracle si najdou svého opatrovníka v romantické ženě či v konzervativním jedinci se zálibou v umění a starých fi lmech i interiérech, zatímco Noir Elegance a Signature přitahují spíše muže, milovníky moderních technologií či jednoduše ty, kteří preferují jednoduchý, minimalistický a strohý styl. V případě, že byste se chtěli se svým ložem ztotožnit nejen na bázi abstraktní, ale zachtělo by se vám do něj všít i váš podpis, motto či poselství, i to je zde možné.

Manželé Chomátovi se vydali na spoustu výprav. Jak na poli pracovním, tak na osobním – cestovatelském, kdy zavítali do mnoha destinací. „Jsme kosmopolitní pár. I když jsme oba úzce vázáni na kraj, odkud pocházíme, a navíc velmi rodinně založení lidé, cestujeme rádi a často. Představuje to pro nás přísun duševní relaxace, rozšíření obzorů a poznávání sebe samých. Z prožitků, které získáváme při komunikaci s odlišnými lidmi a během objevování nových míst a kultur vždy nasajeme inspiraci, kterou následně přeneseme do své práce, nápadů a aktivit.“
Pojí je rovněž zájem o historii a umění. Zároveň se navzájem doplňují. Důraz na detail a preciznost paní Chomátové a dynamický tah na byznysovou branku v duši pana Chomáta dokonale vytváří jádro mozaiky Le Chomat!

A kdo ví, třeba za pár let nebude zvykem vyspat se do růžova, ale „do Chomatova“…

lechomat.cz

Datum:16.02.2017 12:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama