Kolekce Gifting, Louis Vuitton
Kolekce Gifting, Louis VuittonKolekce Gifting, Louis VuittonKolekce Gifting, Louis VuittonKolekce Gifting, Louis Vuitton

The Art of Gifting

11.01.2017 00:00

Umění dávat je symbolem náklonnosti, sdílení a radosti. Již od svého založení značka Louis Vuitton vkládá do svých výrobků své tradiční know-how o tom, co je krásné a příjemné, a jak úžasné je dávat dárky – i sám sobě. Nová kolekce Gifting nabízí zážitky, které jsou schopny vytvořit jen dobře vybrané a upřímně věnované dárky. V kolekci najdete neodolatelné i vzácné předměty, žertovné i delikátní, které z každého dne udělají den nevšední.

Když Louis Vuitton v roce 1854 zakládal svůj podnik, inzeroval své služby jako «emballeur de modes», mistr baličský, jehož odbornost spočívala v pečlivém a promyšleném balení na cesty – nejen oděvů, ale také různých osobních cenností, vzpomínek a zážitků. Jak šel čas, krom kufrů, díky nimž značka získala pověst luxusního výrobce, byly do její nabídky zařazeny i různé další předměty - například Pateki, rozkošný hlavolam vyrobený ze dřeva, který vymyslel Gaston Louis Vuitton, vnuk zakladatele. Ve dvacátých letech minulého století značka vydala dárkový katalog «Le Cadeau ou la Bonne Manière» (v překladu Dárek neboli umění dobrého vychování), který zval zákazníky, aby si vybrali „malý či velký dárek, který byste rádi někomu dali nebo od někoho dostali“ v jakémkoliv značkovém obchodu sítě Louis Vuitton.

V roce 2017 začíná značka psát novou kapitolu ve své historii: kolekce Gifting nejprve představí přibližně dvacet ‚maličkostí‘, ideálních dárků, které ztělesňují řemeslnou kvalitu dílen Louis Vuitton napříč produktovými kategoriemi.

  • Radost z dekorace: Louis Vuitton, výrobce zavazadel, založil i celý životní styl a filosofii postavenou na tom, že každý může cestovat kamkoliv po světě. Nyní jsou však zavazadla vybalena a všechny věci se zabydlely na svém místě v domě. Od ptačí budky z intarzované kůže a vzorem kvítku Monogram, po rámečky z kůže či plexiskla s iniciálami značky, nebo porcelánové odkládací mísy vide-poches na malé předměty s ilustracemi různých dobových cestovatelských motivů ze začátku dvacátého stolení. Nebo je libo malé kapesní zrcátko s koženým obšitím, které se bude krásně vyjímat někde na polici nebo si ho můžete vzít kamkoliv s sebou. I svůj domov může být ‚oděn‘ do luxusu.
  • Radost z psaní: Ve světě jménem Louis Vuitton je psaní tradičně oslavováno a ctěno – značka vyrobila zakázková zavazadla pro několik cestovatelů, autorů cestopisů z objevitelských výprav, která jim nabídla všechno, co mohli na svých cestách potřebovat pro tvorbu svých skvělých děl. V nabídce značky ani dnes nechybí různé luxusní psací potřeby, které povznesou váš pracovní stůl: stojánky na psací potřeby, klasické tužky, elegantní psací podložky, zdobené knižní záložky a kožené razítkovací podložky. Na scéně se opět objevuje plátno Monogram, které je pro tyto účely mimořádně vhodné díky tomu, že je velmi odolné, a to i vůči vodě.
Nechybí ani kolekce zápisníků různých formátů a barev v deskách z ikonických kůží Louis Vuitton (Épi, Taiga…) nebo charakteristický motiv malletage. S takovou psací výbavou zůstává psaní i nadále tím největším dobrodružstvím.
  • Radost ze hry: Značka Louis Vuitton si také ráda hraje. Poděkovat za to můžeme prozíravosti a moudrosti Gastona Louise Vuittona, sečtělého vnuka a sběratele všeho možného, věčně zvídavého muže, který si sám vyráběl vlastní společenské hry a nechal v prvních buticích své rodinné značky vystavit i různé dřevěné hračky. Dokonalé zpracování, tak typické pro značku Louis Vuitton, se dokonale hodí k odlehčené atmosféře: krabičky z plátna Monogram skrývají hrací kostky a balíčky karet s logem značky, kožené hrací žetony, jojo a dokonce i plyšového medvídka Louise umně sešitého metodou patchwork z kousků kůže. Hrát si je také cesta.

Nová kolekce Gifting bude v prodeji v síti značkových obchodů Louis Vuitton od ledna 2017 a její sortiment se bude postupně rozšiřovat o tematické předměty pojící se k historickým milníkům značky a různým svátkům. Umění dávat dárky spočívá ve výběru toho správného dárku pro každou příležitost a každý vkus a završuje nádherný seznam tradic v duchu značky Louis Vuitton.

Datum:11.01.2017 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama