Český horolezec Adam Ondra, zdroj foto: Instagram
Petr Kellner, zdroj foto: PPFLukáš Krpálek, zdroj foto: InstagramObraz Františka Kupky Protihodnoty z roku 1935, zdroj foto: Instagram

České úspěchy roku 2016

11.01.2017 00:00

I když pro každého znamená úspěch něco jiného, sníme o něm všichni. Ať už chceme lepší práci, dodělat školu nebo zaopatřit své děti, první krok pro úspěšný život je pro všechny stejný – pozitivně myslet. Nechte se inspirovat Čechy, kteří v minulém roce dosáhli úspěchu, který stojí za povšimnutí. Dodržujte rady odborníka na osobní rozvoj Dalibora Špoka nebo autora bestselleru o zvycích bohatých Toma Corleyho a třeba mezi nimi budete letos i vy. Pokud nechcete čekat, pochlubte se už teď na keepwalking.cz, co pro vás znamená úspěch.

A jak úspěchu snáze docílit? Přečtěte si 5 rad, které vám v tom pomůžou.

1. Buďte dobře naladěni
Člověk, který přemýšlí pozitivně, je dobře naladěn a je více pravděpodobné, že se v životě stane úspěšným. Podle studie Toma Corleyho, autora bestselleru Rich habits, až 94 % úspěšných lidí kontroluje své emoce. První krok je jednoduchý, stačí si jen přestat stěžovat. „Můžeme se stát aktivními tvůrci své radosti, jen musíme umět nacházet, co je pro takové umění podstatné, a co nikoli,“ objasňuje psycholog Dalibor Špok.

2. Řiďte svou pozornost
Úspěšní lidé se raději, než na minulost zaměřují na přítomnost. Jedině tak mohou efektivně rozdělit své síly a dosáhnout pozitivních výsledků. Corley uvádí, že nejméně 70 % bohatých si zadává cíle do budoucna, které si pečlivě plánují a následně jich dosahují. Když se tedy na práci či cíl dovedeme plně soustředit a vše si správně rozložíme, uteče nám cesta k úspěchu rychleji a tím pádem nás bude i více bavit.

3. Chlubte se
Na nadarmo se říká, že ve sdílení radosti je polovina úspěchu. Komu by neudělala radost pochvala za dobře odvedenou práci. Myslete na sebe a chlubte se i maličkostmi. Uvidíte, že se budete cítit dobře. Pokud rodina nemá čas vás poslouchat, nevadí. Uznání od přátel působí obdobnými blahodárnými účinky, třeba na sociálních sítích.

4. Budujte dobré vztahy
Bez přátel a kamarádů to v životě nejde. Je ovšem omyl myslet si, že ostatní jsou nám tedy k ničemu a vztahy s nimi nemá smysl navazovat. Úspěšní lidé to mají vždy na paměti a kdykoli je to možné, snaží se okruh svých známých rozšiřovat a utužovat. V knize Rich habits objasňuje Corley jejich jednoduché pravidlo – za každou minutu co sám mluvím, pět minut naslouchám druhým. Budování plnohodnotných vztahů s okolím samozřejmě nějaký čas trvá, při cestě za úspěchem se nám tato energie ale několikanásobně vrátí.

5. Naučte se vydechnout
I ti nejúspěšnější lidé na světě mají své koníčky. Zatím co počítačový magnát Bill Gates si rád odpočine u dobré knížky, amerického miliardáře Warrena Buffeta uklidňuje hra na ukulele. „Je důležité umět i zastavit a vydechnout. Jakýkoli cyklus práce musí probíhat v rytmu napětí a uvolnění,“ upozorňuje Špok. Neustálá práce vede pouze ke strnutí organismu, stresu a únavě. A kýžený úspěch se nám tak může pomyslně vzdalovat.

Úspěchy Čechů v roce 2016

  • Český horolezec Adam Ondra jako druhý na světě přelezl stěnu Dawn Wall v Yosemitech. Jednu z nejtěžších vícedélkových cest světa zdolal za neuvěřitelných 8 dní.
  • Nejbohatším Čechem zůstává podle časopisu Forbes majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner s majetkem odhadovaným na 10,6 miliardy dolarů (264 miliard Kč). Kellner se v novém žebříčku vrátil mezi stovku největších boháčů světa.
  • Pětadvacetiletý judista Lukáš Krpálek se stal olympijským vítězem, když v hmotnostní kategorii do 100 kilogramů vyhrál všech pět zápasů. Ve finále porazil Elmara Gasimova z Ázerbájdžánu.
  • Vědci z českobudějovického Biologického centra Akademie věd ČR a brněnského Výzkumného ústavu veterinárního lékařství objevili skupinu látek s vysokým účinkem proti viru klíšťové encefalitidy a viru zika. Jde o první popsané látky, které jsou proti viru zika účinné. Velký úspěch si mohou připsat i lékaři z Motola, kteří jako první na světě provedli unikátní operaci srdeční přepážky.
  • Jestlipak to věděl, když ho maloval? Obraz Františka Kupky Protihodnoty z roku 1935 se v pražském Mánesu prodal v novém domácím aukčním rekordu za 62 milionů korun.
  • Světový úspěch zaznamenávají i české start upy. Prestižní akce s více než padesátiletou tradicí letos proběhla mezi 5. a 8. lednem 2017 a dostává se na ni jen omezené množství technologických produktů z celého světa. O to více nás může těšit, že letos zde bude Česká republika zastoupená hned v několika případech. Sítem úspěchu prošly například projekty Oscar Tech, Six Guys Labs, XTND a PIXBUF.

A jaký byl váš úspěch? Podařila se vám skvělá věc a chcete za ni být odměněni? Je jedno, zda to byl velký či malý úspěch, pro každého znamená toto slovo něco jiného. Sdílejte do konce ledna fotku svého úspěchu na Facebooku nebo Instagramu s #mujuspech a můžete vyhrát lahev whisky z limitované edice Johnnie Walker Red Rye Finish s vlastní fotkou na etiketě. A to přece stojí za to. Více se dozvíte na keepwalking.cz.

Datum:11.01.2017 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama