Pražské hudební rádio Expres FM slaví 15 let, Voice of Prague

Expres FM slaví 15 let

03.01.2017 00:00

Pražské hudební rádio Expres FM slaví 15 let. Své vysílání započalo 2. ledna 2002 na frekvenci 90,3 FM ze strahovského studia pod původním názvem Expresradio. U zrodu stanice stáli v kromě jejích původních majitelů Zdenka Stehna a Martina Cechla především Miloš Pokorný, Roman Ondráček a Filip Žemlička, který na ní dodnes působí jako programový ředitel. „Tehdy jsme rádio doslova postavili na zelené louce. Sehnali jsme vybavení, techniku i moderátory tak, abychom hned po udělení licence mohli začít vysílat. Od té doby se toho změnilo mnoho, dodnes se ovšem zaměřujeme na současnou kvalitní hudbu a snažíme se reflektovat aktuální dění na hudební scéně,“ upřesňuje Filip Žemlička. Za patnáctiletou historii Expres FM jím prošly osobnosti jako Miloš Pokorný, Libor Bouček, Orion, Mike Trafik, Matěj Ruppert, Laďka Něrgešová, Bořek Slezáček nebo Veronika „Koko“ Kokešová.

Expresradio získalo v roce 2001 licenci na bulvární rádio s inteligentní muzikou. Vysílání započalo ve středu 2. ledna 2002 v 17.30 skladbou Have a Nice Day od velšské kapely Stereophonics. I přes výrazný počet posluchačů mu výzkum Media projekt po prvním roce vysílání naměřil nulovou poslechovost. „Na základě tohoto omylu jsme na jaře 2003 uspořádali koncert pro všechny slušný nuly, kde vystoupila řada českých i slovenských umělců, a zároveň zde byla prvně udělena cena Zlaté ucho,“ vzpomíná Filip Žemlička. Na tuto událost se navázalo v květnu 2004 koncertem Music For Your Life na Strahově, v rámci něhož se představila britská kapela Brand New Heavies.

Během léta 2004 došlo k prodeji rádia a licence společnosti Mafra a.s.. Od roku 2004 se rádio profilovalo jako anglicky mluvící rádio po stránce zvukového obalu, ale i co se moderátorů týče. V roce 2009 byl do pozice výkonného ředitele dosazen Pierre Beneš a Filip Žemlička byl jmenován programovým ředitelem. Funkce hudebního ředitele se o necelý rok později ujal hudební publicista a muzikant Radek Bureš. „Od toho momentu se v rádiu Expres FM klade větší důraz na moderní, širokospektrální i pro českého posluchače alternativnější hudební žánry,“ vysvětluje Žemlička.

V druhé polovině roku 2013, kdy byla Mafra a.s. prodána do rukou společnosti Agrofert. a.s., bylo rádio Expres FM spolu se sesterskou stanicí Classic Praha vyčleněno. V lednu roku 2014 prodali němečtí majitelé obě rádia Petru Stuchlíkovi a role jednatele obou rádií byl postaven David Šimoník. Od září roku 2014 se rádio dočkalo změny názvu na Expres FM, kompletní přeměny loga a vizuálů, nového zvukového obalu nebo přestěhování do karlínské budovy Amazon Court. V současnosti je Expres FM pevnou součástí pražského éteru pro inteligentní a náročnější posluchače. Nebojí se objevovat novou hudbu v žánrovém rozpětí od indie rocku přes electro pop až po house a drum and bass.


O Voice of Prague
Společnost Voice of Prague, s.r.o. vznikla na podzim roku 2013 a je majitelem společností 4S Production a.s. a RKR s.r.o. Ty provozují a jsou držiteli vysílacích licencí rádií Expres FM a Classic Praha. Majiteli Voice of Prague jsou Petr Stuchlík, jeden ze zakladatelů finančně-poradenské společnosti Fincentrum, a David Šimoník, který je zároveň jednatelem. Výkonným ředitelem obou rádií je již několik let Pierre Beneš.
www.expresfm.cz

Datum:03.01.2017 00:00
Reklama

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Metronome bude letos opět cashless

Metropolitní festival Metronome Festival Prague bude letos opět cashless. Peněženky si tak účastníci mohou nechat doma.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama