Pocta českým filmům a pohádkám 2 v Rudolfinu, Voice of Prague
Pocta českým filmům a pohádkám 2 v Rudolfinu, Voice of PraguePocta českým filmům a pohádkám 2 v Rudolfinu, Voice of PraguePocta českým filmům a pohádkám 2 v Rudolfinu, Voice of Prague

Česká filmová hudba

25.11.2016 08:00

Pražské Rudolfinum 21. listopadu ovládla hudba tuzemské kinematografie. Na vyprodaném koncertu Pocta českým filmům a pohádkám 2 zazněly písně z oblíbených snímků jako S čerty nejsou žerty, Starci na chmelu nebo Dívka na koštěti. „Česká filmová hudba zůstává před tou zahraniční stále poněkud upozaděna. Už podruhé se nám však v Rudolfinu potvrdilo, že ji lidé zbožňují. Těší nás, že po loňském vystoupení autorské dvojice Svěrák a Uhlíř tentokrát naše pozvání přijal legendární Jiří Suchý,“ dodává David Šimoník, spolumajitel rádia Classic Praha, které událost pořádalo. Jiří Suchý na pódiu Dvořákovy síně připomněl, proč patří k největším osobnostem české hudby. Početné publikum ho odměnilo několikaminutovým aplausem ve stoje. Rádio Classic Praha ocenilo tuto hudební legendu cenou za celoživotní přínos české hudbě. Koncertní formát Pocta českým filmům a pohádkám se bude potřetí opakovat na podzim v roce 2017.

Galavečerem hudebně provázel orchestr PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou respektovaného dirigenta Martina Kumžáka. V jejich provedení zazněly nestárnoucí instrumentální melodie ze snímků Arabela, Páni kluci či večerníčků v čele s Rákosníčkem a Machem a Šebestovou. Uznávané hudební těleso pěvecky doplnil Kühnův smíšený sbor, sólisté Hana Holišová a Pavel Vítek či dětský sbor Jizerka Semily. Hlasové propojení zafungovalo především v hitech z pohádek Princové jsou na draka nebo Lotrando a Zubejda. Oba představitelé sklidili hlasitý potlesk u dospělých diváků i dětí v hledišti.

Myslím, že se nám podařilo rovnoměrně propojit nostalgickou hudbu z milovaných českých pohádek s lehce vážnějšími hity z čistě filmové nebo seriálové tvorby,“ míní David Šimoník z rádia Classic Praha. Pomyslné spojení dětského a dospělého světa přinesla například píseň ze seriálu Přátelé zeleného údolí. Sólových partů se v ní totiž ujali basbarytonista Vratislav Kříž a zpěvačka Jitka Pergnerová právě z dětského pěveckého sboru Jizerka Semily.

Poctu českým filmům a pohádkám 2 završil nestárnoucí Jiří Suchý, který společně s obecenstvem zazpíval své písničky Rekomando blues, Tereza a Babeta. V rámci svého vystoupení zavzpomínal na Jiřího Šlitra či Waldemara Matušku a dojal všechny přítomné. „Bylo těžké udržet slzu. Svědčí to mimo jiné o tom, že je česká filmová hudba skutečně nadčasová. I proto chceme pokračovat ve vznikající tradici a připravit další podobný koncert,“ upřesňuje Šimoník. Pocta českým filmům a pohádkám 3 se uskuteční v roce 2017.


O Voice of Prague
Společnost Voice of Prague, s.r.o. vznikla na podzim roku 2013 a je majitelem společností 4S Production a.s. a RKR s.r.o. Ty provozují a jsou držiteli vysílacích licencí populárních rádií Expres FM a Classic Praha. Kromě rádií firma organizuje a podporuje desítky kulturních akcí. Majiteli Voice of Prague jsou Petr Stuchlík, jeden ze zakladatelů finančně-poradenské společnosti Fincentrum, a David Šimoník, který je zároveň jednatelem. Výkonným ředitelem obou rádií je již několik let Pierre Beneš.
www.voiceofprague.cz www.classicpraha.czwww.expresfm.cz

Datum:25.11.2016 08:00
Reklama

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Metronome bude letos opět cashless

Metropolitní festival Metronome Festival Prague bude letos opět cashless. Peněženky si tak účastníci mohou nechat doma.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama