Pocta českým filmům a pohádkám 2 v Rudolfinu, Voice of Prague
Pocta českým filmům a pohádkám 2 v Rudolfinu, Voice of PraguePocta českým filmům a pohádkám 2 v Rudolfinu, Voice of PraguePocta českým filmům a pohádkám 2 v Rudolfinu, Voice of Prague

Česká filmová hudba

25.11.2016 08:00

Pražské Rudolfinum 21. listopadu ovládla hudba tuzemské kinematografie. Na vyprodaném koncertu Pocta českým filmům a pohádkám 2 zazněly písně z oblíbených snímků jako S čerty nejsou žerty, Starci na chmelu nebo Dívka na koštěti. „Česká filmová hudba zůstává před tou zahraniční stále poněkud upozaděna. Už podruhé se nám však v Rudolfinu potvrdilo, že ji lidé zbožňují. Těší nás, že po loňském vystoupení autorské dvojice Svěrák a Uhlíř tentokrát naše pozvání přijal legendární Jiří Suchý,“ dodává David Šimoník, spolumajitel rádia Classic Praha, které událost pořádalo. Jiří Suchý na pódiu Dvořákovy síně připomněl, proč patří k největším osobnostem české hudby. Početné publikum ho odměnilo několikaminutovým aplausem ve stoje. Rádio Classic Praha ocenilo tuto hudební legendu cenou za celoživotní přínos české hudbě. Koncertní formát Pocta českým filmům a pohádkám se bude potřetí opakovat na podzim v roce 2017.

Galavečerem hudebně provázel orchestr PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou respektovaného dirigenta Martina Kumžáka. V jejich provedení zazněly nestárnoucí instrumentální melodie ze snímků Arabela, Páni kluci či večerníčků v čele s Rákosníčkem a Machem a Šebestovou. Uznávané hudební těleso pěvecky doplnil Kühnův smíšený sbor, sólisté Hana Holišová a Pavel Vítek či dětský sbor Jizerka Semily. Hlasové propojení zafungovalo především v hitech z pohádek Princové jsou na draka nebo Lotrando a Zubejda. Oba představitelé sklidili hlasitý potlesk u dospělých diváků i dětí v hledišti.

Myslím, že se nám podařilo rovnoměrně propojit nostalgickou hudbu z milovaných českých pohádek s lehce vážnějšími hity z čistě filmové nebo seriálové tvorby,“ míní David Šimoník z rádia Classic Praha. Pomyslné spojení dětského a dospělého světa přinesla například píseň ze seriálu Přátelé zeleného údolí. Sólových partů se v ní totiž ujali basbarytonista Vratislav Kříž a zpěvačka Jitka Pergnerová právě z dětského pěveckého sboru Jizerka Semily.

Poctu českým filmům a pohádkám 2 završil nestárnoucí Jiří Suchý, který společně s obecenstvem zazpíval své písničky Rekomando blues, Tereza a Babeta. V rámci svého vystoupení zavzpomínal na Jiřího Šlitra či Waldemara Matušku a dojal všechny přítomné. „Bylo těžké udržet slzu. Svědčí to mimo jiné o tom, že je česká filmová hudba skutečně nadčasová. I proto chceme pokračovat ve vznikající tradici a připravit další podobný koncert,“ upřesňuje Šimoník. Pocta českým filmům a pohádkám 3 se uskuteční v roce 2017.


O Voice of Prague
Společnost Voice of Prague, s.r.o. vznikla na podzim roku 2013 a je majitelem společností 4S Production a.s. a RKR s.r.o. Ty provozují a jsou držiteli vysílacích licencí populárních rádií Expres FM a Classic Praha. Kromě rádií firma organizuje a podporuje desítky kulturních akcí. Majiteli Voice of Prague jsou Petr Stuchlík, jeden ze zakladatelů finančně-poradenské společnosti Fincentrum, a David Šimoník, který je zároveň jednatelem. Výkonným ředitelem obou rádií je již několik let Pierre Beneš.
www.voiceofprague.cz www.classicpraha.czwww.expresfm.cz

Datum:25.11.2016 08:00
Reklama

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Nejlepší výkony jezdců

Nejstarší freestyle motokrosová show v Evropě, FMX Gladiator Games má za sebou zřejmě svůj nejzdařilejší ročník.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama