Pocta českým filmům a pohádkám 2 v Rudolfinu, Voice of Prague
Pocta českým filmům a pohádkám 2 v Rudolfinu, Voice of PraguePocta českým filmům a pohádkám 2 v Rudolfinu, Voice of PraguePocta českým filmům a pohádkám 2 v Rudolfinu, Voice of Prague

Česká filmová hudba

25.11.2016 08:00

Pražské Rudolfinum 21. listopadu ovládla hudba tuzemské kinematografie. Na vyprodaném koncertu Pocta českým filmům a pohádkám 2 zazněly písně z oblíbených snímků jako S čerty nejsou žerty, Starci na chmelu nebo Dívka na koštěti. „Česká filmová hudba zůstává před tou zahraniční stále poněkud upozaděna. Už podruhé se nám však v Rudolfinu potvrdilo, že ji lidé zbožňují. Těší nás, že po loňském vystoupení autorské dvojice Svěrák a Uhlíř tentokrát naše pozvání přijal legendární Jiří Suchý,“ dodává David Šimoník, spolumajitel rádia Classic Praha, které událost pořádalo. Jiří Suchý na pódiu Dvořákovy síně připomněl, proč patří k největším osobnostem české hudby. Početné publikum ho odměnilo několikaminutovým aplausem ve stoje. Rádio Classic Praha ocenilo tuto hudební legendu cenou za celoživotní přínos české hudbě. Koncertní formát Pocta českým filmům a pohádkám se bude potřetí opakovat na podzim v roce 2017.

Galavečerem hudebně provázel orchestr PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou respektovaného dirigenta Martina Kumžáka. V jejich provedení zazněly nestárnoucí instrumentální melodie ze snímků Arabela, Páni kluci či večerníčků v čele s Rákosníčkem a Machem a Šebestovou. Uznávané hudební těleso pěvecky doplnil Kühnův smíšený sbor, sólisté Hana Holišová a Pavel Vítek či dětský sbor Jizerka Semily. Hlasové propojení zafungovalo především v hitech z pohádek Princové jsou na draka nebo Lotrando a Zubejda. Oba představitelé sklidili hlasitý potlesk u dospělých diváků i dětí v hledišti.

Myslím, že se nám podařilo rovnoměrně propojit nostalgickou hudbu z milovaných českých pohádek s lehce vážnějšími hity z čistě filmové nebo seriálové tvorby,“ míní David Šimoník z rádia Classic Praha. Pomyslné spojení dětského a dospělého světa přinesla například píseň ze seriálu Přátelé zeleného údolí. Sólových partů se v ní totiž ujali basbarytonista Vratislav Kříž a zpěvačka Jitka Pergnerová právě z dětského pěveckého sboru Jizerka Semily.

Poctu českým filmům a pohádkám 2 završil nestárnoucí Jiří Suchý, který společně s obecenstvem zazpíval své písničky Rekomando blues, Tereza a Babeta. V rámci svého vystoupení zavzpomínal na Jiřího Šlitra či Waldemara Matušku a dojal všechny přítomné. „Bylo těžké udržet slzu. Svědčí to mimo jiné o tom, že je česká filmová hudba skutečně nadčasová. I proto chceme pokračovat ve vznikající tradici a připravit další podobný koncert,“ upřesňuje Šimoník. Pocta českým filmům a pohádkám 3 se uskuteční v roce 2017.


O Voice of Prague
Společnost Voice of Prague, s.r.o. vznikla na podzim roku 2013 a je majitelem společností 4S Production a.s. a RKR s.r.o. Ty provozují a jsou držiteli vysílacích licencí populárních rádií Expres FM a Classic Praha. Kromě rádií firma organizuje a podporuje desítky kulturních akcí. Majiteli Voice of Prague jsou Petr Stuchlík, jeden ze zakladatelů finančně-poradenské společnosti Fincentrum, a David Šimoník, který je zároveň jednatelem. Výkonným ředitelem obou rádií je již několik let Pierre Beneš.
www.voiceofprague.cz www.classicpraha.czwww.expresfm.cz

Datum:25.11.2016 08:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama