Designblok: instalace Jana Plecháče a Henryho Wielguse pro Nespresso, značku prémiové kávy
Designblok: instalace Jana Plecháče a Henryho Wielguse pro Nespresso, značku prémiové kávyDesignblok: instalace Jana Plecháče a Henryho Wielguse pro Nespresso, značku prémiové kávyDesignblok: instalace Jana Plecháče a Henryho Wielguse pro Nespresso, značku prémiové kávy

Netradiční pohled na kávu

01.11.2016 00:00

Káva je jedním z fenoménů dnešní doby a produktem netušených možností. Lidé se učí poznávat kvalitní zrna a rozeznávat i ty nejjemnější chuťové nuance. Pro mnohé se kvalitní káva stala nedílnou součástí životního stylu. Designéři Jan Plecháč a Henry Wielgus představili osobitou instalaci v rámci 18. ročníku Designbloku, navrženou pro Nespresso, značku prémiové kávy.

Ve světě designu není Nespresso novým pojmem, s předními světovými designéry značka spolupracuje při navrhování nových kávovarů, kolekcí šálků i dalších doplňků, které jsou pro opravdu dokonalý požitek z kávy nezbytné. Nyní má Nespresso příležitost představit svět prémiové kávy také návštěvníkům Designbloku, největší výběrové přehlídky designu ve střední Evropě.

Víc než kdy dřív věnujeme pozornost tomu, co jíme a pijeme. Zajímáme se o to, odkud po-chází suroviny, co obsahují, s jakou péčí byly vyrobeny. A týká se to samozřejmě i kávy. Nespresso vybírá tu nejlepší kávu přímo od farmářů po celém světě. Jde většinou o ručně sbíranou kávu, která podléhá té nejpřísnější selekci a kontrole. A abychom tuto dokonale připravenou kávu přenesli do vašeho šálku, aniž by cokoliv ztratila ze své čerstvosti, vůně a aroma, právě proto přišlo Nespresso s unikátním systémem hliníkových kapslí. A to je i příběh naší instalace na letošním Designbloku, kterou pro nás vytvořili designéři Jan Plecháč a Henry Wielgus,” říká Andrea Petrová, marketingová manažerka společnosti Nespresso, a dodává: „A protože nejlepším argumentem je chuť naší kávy, možnost vyzkoušet některé z našich 24 Grands Crus káv, jsou v rámci Designbloku pro návštěvníky připraveny i tři Ne-spresso Coffee Points.

Umělci Studia Jan Plecháč a Henry Wielgus patří mezi přední české designéry, kteří svými projekty na hraně mezi designem a uměním slaví úspěchy po celé Evropě. Jejich mottem je „nacházet nekonvenční cesty a souvislosti, ze kterých se tvoří nové příběhy“. Právě tím se řídili i při vytváření instalace pro Nespresso, v níž se jim podařilo dokonale zachytit hlavní cíl značky – nabízet zákazníkům pouze tu nejexkluzivnější kávu připravenou z těch nejkvalitnějších kávových zrn.

Líbí se mi, že Nespresso není jen káva, je to celý koncept, který dohromady skvěle funguje. Nespresso neklade důraz pouze na výsledný produkt, ale pečlivě sleduje celou cestu své kávy, každého kávového zrnka, které posléze skončí v hliníkové kapsli. Dbá na kvalitní výběr dodavatelů, na šetrné zpracování a uchovávání kávy. Právě tuto ‚cestu zrnka do kapsle‘ jsem se svým způsobem snažil v expozici zachytit,“ okomentoval spolupráci Jan Plecháč.

Kromě samotné instalace byly součástí Designbloku tzv. Coffee Points, kde se mohli návštěvníci Designbloku blíže seznámit jak s celkovou filozofií a hlavními principy značky, tak s jednotlivými kávovary, a zážitkem jim bude nejeden šálek kávy Nespresso.


www.nespresso.com

O společnosti Nestlé Nespresso SA
Posláním Nestlé Nespresso SA je být průkopníkem a zároveň nastavovat laťku v oblasti porcované kávy nejvyšší kvality. Společnost Nespresso se sídlem ve švýcarském Lausanne je přítomna v 63 zemích a má více než 12 000 zaměstnanců. V roce 2016 provozuje celosvětovou maloobchodní síť více než 470 exkluzivních butiků. Více informací naleznete na:
www.nestle-nespresso.com.

Datum:01.11.2016 00:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama