BVLGARI: Eau Parfumée, FAnn parfumerie
BVLGARI: Eau Parfumée au thé vert, FAnn parfumerieBVLGARI: Eau Parfumée au thé blanc, FAnn parfumerieBVLGARI: Eau Parfumée au thé rouge, FAnn parfumerieBVLGARI: Eau Parfumée au thé bleu, FAnn parfumerieBVLGARI: kolekce Eau Parfumée, FAnn parfumerie

Čajové rituály

24.10.2016 00:00

Nechte se okouzlit čajovými rituály podle BVLGARI. 

Pojďme si vychutnat šálek čaje. Když se odpoledne loučí a nastává večer, je to ten nejlepší moment oddat se jedinečnému rituálu. Vložíme čajové lístky do konvičky a zalijeme je horkou vodou. Jen tak se plně rozezní v chuťové i voňavé skladbě. Naše mysl se zklidní a božský nápoj nás uvede do stavu absolutní harmonie.

Okakura Kakuzō: Kniha o čaji

Čajový příběh Bulgari se začal psát počátkem devadesátých let minulého století. Do té doby si jen málokdo dovedl představit, že by z „obyčejného čaje“ mohla vzniknout luxusní vůně. O to geniálnější se ukázal nápad slavného římského klenotnického domu Bulgari, který vždy dokázal úspěšně zúročit své vizionářské nápady. A tak se v roce 1992 zrodila Eau Parfumée au thé vert, díky níž Bulgari triumfálně vstoupilo do světa luxusních vůní. Kolekce Bulgari Eau Parfumée bude ve FAnn parfumerii dostupná od 1. listopadu.

Via Condotti
Jednoho dne roku 1992 byli klienti klenotnického domu Bulgari překvapeni, když je u vchodu do nejslavnějšího z italských klenotnictví „čekal“ do té doby nevídaně velký (350 ml) flakón s vůní vytvořenou speciálně jen pro ně. Na svět ji vyprovodil magický čajový rituál pocházející z Japonska. Brilantně vyvážená vůně připomínající doušek zeleného čaje měla původně zůstat „tajemstvím“ mezi firmou a jejími klienty.

Svým složením dovedla upoutat nejen ženy, ale i muže. I proto se stala symbolickým mostem mezi oběma pohlavími, ale také spojnicí mezi Západem a Východem. Představovala klíč otevírající naši paměť a vedoucí nás zpět až k těm nejskrytějším vzpomínkám. Netrvalo dlouho a získala si řadu obdivovatelů. Proto se nakonec Bulgari rozhodlo ustoupit od svého původního záměru a uvedlo vůni do prodeje, aby jí potěšilo nejen své stálé zákazníky.

Designér Thierry de Baschmakoff se rozhodl podpořit čistý charakter vůně jednoduchým tvarem flakónu. Zvolil elegantní matné sklo ve svěžím zeleném odstínu, které je tvarované do nekomplikovaných linií. Dokonalost díla korunuje lesklý kovový uzávěr odkazující k slavné šperkařské historii Bulgari. Stejný design v odpovídající barevné variaci se pak opakuje i u všech dalších čajových vůní.

Čajové variace
Přes 5 000 let se lidstvo oddává požitku z nápoje vznikajícího zdánlivě jednoduše zalitím čajových lístků horkou vodou. Domovem aromatické rostliny jsou Čína, Japonsko a Indie, ale dnes ji najdeme v tisících kultivarech od Himálaje až po Srí Lanku. Odstíny čaje – zelený, bílý či modrý – vznikají různým stupněm oxidace, jenž jim propůjčuje specifickou vůni a chuť. Až na samotnou hranici magie se dostali budhističtí mniši, kteří od 12. století zdokonalují čajový obřad, aby pomocí něj získali ten nejdokonalejší z nápojů.

Slavná čajová rodina kolínských vod Bulgari se rozrostla na čtveřici naprosto unikátních vůní pro muže i ženy, jež nás nyní provádějí dokonalou smyslovou „zahradou“.

Do historie čajových vůní Bulgari se zapsalo hned několik významných parfumářů: po Jean-Claudu Ellenovi, který jako první načrtl vonnou kaligrafii se svou Eau Parfumée au thé vert, přišli na řadu Jacques Cavallier s bílým čajem v podobě Eau Parfumée au thé blanc a Olivier Polge, který nechal rozezpívat lístky červeného čaje ve své Eau Parfumée au thé rouge. Do mužské linie autorů se ale dostala i žena - Daniela Andrier, jenž obohatila historii čajových vůní o kapitolu nazvanou Eau Parfumée au thé bleu.
  • Eau Parfumée au thé vert: Jean-Claude Ellena
  • Eau Parfumée au thé blanc: Jacques Cavallier
  • Eau Parfumée au thé rouge: Olivier Polge
  • Eau Parfumée au thé bleu: Daniela Andrier
Eau Parfumée au thé vert
Nejen muži a nejen ženy – všichni si občas zasloužíme vstoupit do zahrady a nadechnout se svěží, zelené vůně. Ale já chtěl v Eau Parfumée au thé vert dojít ještě dál, chtěl jsem do své kompozice dostat samotnou duši přírody a najít jejím prostřednictvím podstatu zenové harmonie.
Jean-Claude Ellena o své Eau Parfumée au thé vert

Eau Parfumée au thé blanc
Napříč všemi kulturami je bílá symbolem čistoty, klidu, moudrosti a absolutní dokonalosti. Proto jsem pro Eau Parfumée au thé blanc volil hřejivě květinové a dřevité tóny, doplněné bílým pepřem, ambrettou a pižmem.
Jacques Cavallier o své Eau Parfumée au thé blanc

Eau Parfumée au thé rouge
Rudá byla a je spojována se smyslností a nezřídka i s vášní k moci. V mých představách o Eau Parfumée au thé rouge hrál hlavní roli kotouč rudého slunce barvícího hladinu moře, do něhož se nořil a prolínal s obrazem rooibosových keřů, které jsou proslulé svou houževnatostí a dlouhými kořeny zanořenými hluboko do jihoafrické půdy. Díky nim dovedou povstat doslova jako Fénix z popela, když je sežehnou nemilosrdné plameny častých požárů. A právě sílu, houževnatost a smyslnost jsem si vybral za ústřední motto pro svou vůni.
Olivier Polge o své Eau Parfumée au thé rouge

Eau Parfumée au thé bleu
Toužila jsem vytvořit takovou vůni, která by vás objala a houpala jako teplé vlnky ve skryté laguně, kam nikdy nedorazí bouře a kde se můžete cítit bezpečně jako v mateřské náruči.
Daniela Andrier o své Eau Parfumée au thé blanc

Rituál „otevřené náruče“
Bulgari vytvořilo pomocí své kolekce Eau Parfumée rituál „otevřené náruče“, kde je čaj z „obyčejného nápoje“ povýšen na symbolický prvek, jimž jsou vítáni vzácní hosté. Díky vonné kolekci se můžete cítit dobře, ať jste fyzicky jakkoliv vzdáleni od svého domova. Unikátní sada vůní se postupem času stala celosvětovým synonymem pro „uvítací rituál“. V současné době reprezentuje Eau Parfumeé kompletní řadu produktů pro osobní wellness v pohodlí domova či kdekoliv, kde jen po něm zatoužíte – vůně, tělové a koupelové přípravky a v neposlední řadě i vonné svíčky, jež symbolicky završují celý wellness rituál.


Kolekce Bulgari Eau Parfumée bude k dostání od 1. listopadu exkluzivně ve FAnn parfumerii Atrium Flóra a na e-shopu www.fann.cz
Datum:24.10.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama