Běhání je jedním z nejpopulárnějších sportů v Čechách

28.02.2013 13:00

Každý pátý Čech si jde nejméně jednou za měsíc pořádně zaběhat. Lidé si více uvědomují roli zdravého způsobu života a snaží se změnit svůj životní styl. Ač tomu není úplně snadné uvěřit, sport má v současné době více vyznavačů než sledování televize, návštěvy koncertů nebo hraní počítačových her.

K nejoblíbenějším sportům na celém světě patří běh. Ani Česká republika není výjimkou, v zemi, která je rodištěm Emila Zátopka, by tomu snad ani nemohlo být jinak. Běhání je jednou z mála aktivit, kde účast zároveň znamená dosažení osobního cíle. Polovina lidí začíná běhat, protože chce zlepšit svou fyzickou kondici a zhubnout. Běhání je levné a dostupné. Běhat můžete kdekoliv a kdykoliv, i v době recese, neboť běh nevyžaduje vstupné, sparingpartnery ani protihráče. Není zapotřebí drahá výstroj ani specializované sportoviště. Jediné na co byste si měli dát pozor je správný výběr běžecké obuvi. Značka Adidas představila inovaci v odpružení běžeckých bot a nastavila nový standard pro celé běžecké odvětví. BOOSTTM navždy mění běhání!

Revoluční energetická návratnost, nejdokonalejší odpružení, optimální obepnutí nohy a teplotní nezávislost – to je Energy Boost – technologie odpružení poskytující nejvyšší energetickou návratnost, kterou současné běžecké odvětví nabízí. Základním prvkem novinky BOOSTTM je přelomový materiál poskytující odpružení. Ten je založen na inovativním vývojovém postupy partnerské firmy BASF, která patří ke světové špičce chemického průmyslu. Pevný granulovaný materiál (TPU) je doslova roztrhán na kousky a přeměněn na tisíce drobných energetických kapslí, z nichž je vytvořena technologicky unikátní mezipodešev. Tyto energetické kapsle efektivněji uchovávají energii a opětovně ji uvolňují do odrazu. „Adidas je plně oddaný tvorbě inovativních výrobků, které sportovcům pomáhají zlepšovat své výkony,“ uvedl Eric Liedtke, šéf divize Sport Performance.

BOOSTTM je revoluční materiál, který kombinuje funkční výhody většinou protichůdných aspektů běžeckých bot, kterými jsou na jedné straně měkkost a pohodlí, na straně druhé pak pevné a citlivě reagující odpružení. Bota tím ožívá, což poznáte hned v okamžiku, kdy si ji nazujete.

Nejen, že materiál poskytuje nejvyšší energetickou návratnost v celém běžeckém odvětví, ale zároveň si svou jedinečnou funkčnost dokáže udržet v téměř jakýchkoliv podmínkách. Testy týmu specialistů Adidas Innovation Team odhalily, že při použití bot v teplotách v rozmezí +40 až -20°C je pěna BOOSTTM třikrát teplotně odolnější než běžný EVA materiál, díky čemuž poskytuje konzistentnější podmínky pro běhání.

Doplňkové technologie Adidas, kterými je bota Energy Boost vybavena, zahrnují dále speciální opěrnou konstrukci, která udržuje nohu na správném místě. Od špičky k patě prodloužený systém TORSION, který minimalizuje pronaci chodidla a zlepšuje stabilitu. Samozřejmostí je také podrážka Adiwear snižující opotřebení nejnamáhanějších ploch a prodlužuje jejich životnost.

Vězte, že běhání může zpomalit proces stárnutí, starší běžci mají o polovinu nižší pravděpodobnost, že zemřou na rakovinu, než ti, kteří neběhají. Běhání je zkrátka nejen trendy, ale hlavně zdravé. S botami Adidas Energy Boost je běhání i radost!

Datum:28.02.2013 13:00
Reklama

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama