Běhání je jedním z nejpopulárnějších sportů v Čechách

28.02.2013 13:00

Každý pátý Čech si jde nejméně jednou za měsíc pořádně zaběhat. Lidé si více uvědomují roli zdravého způsobu života a snaží se změnit svůj životní styl. Ač tomu není úplně snadné uvěřit, sport má v současné době více vyznavačů než sledování televize, návštěvy koncertů nebo hraní počítačových her.

K nejoblíbenějším sportům na celém světě patří běh. Ani Česká republika není výjimkou, v zemi, která je rodištěm Emila Zátopka, by tomu snad ani nemohlo být jinak. Běhání je jednou z mála aktivit, kde účast zároveň znamená dosažení osobního cíle. Polovina lidí začíná běhat, protože chce zlepšit svou fyzickou kondici a zhubnout. Běhání je levné a dostupné. Běhat můžete kdekoliv a kdykoliv, i v době recese, neboť běh nevyžaduje vstupné, sparingpartnery ani protihráče. Není zapotřebí drahá výstroj ani specializované sportoviště. Jediné na co byste si měli dát pozor je správný výběr běžecké obuvi. Značka Adidas představila inovaci v odpružení běžeckých bot a nastavila nový standard pro celé běžecké odvětví. BOOSTTM navždy mění běhání!

Revoluční energetická návratnost, nejdokonalejší odpružení, optimální obepnutí nohy a teplotní nezávislost – to je Energy Boost – technologie odpružení poskytující nejvyšší energetickou návratnost, kterou současné běžecké odvětví nabízí. Základním prvkem novinky BOOSTTM je přelomový materiál poskytující odpružení. Ten je založen na inovativním vývojovém postupy partnerské firmy BASF, která patří ke světové špičce chemického průmyslu. Pevný granulovaný materiál (TPU) je doslova roztrhán na kousky a přeměněn na tisíce drobných energetických kapslí, z nichž je vytvořena technologicky unikátní mezipodešev. Tyto energetické kapsle efektivněji uchovávají energii a opětovně ji uvolňují do odrazu. „Adidas je plně oddaný tvorbě inovativních výrobků, které sportovcům pomáhají zlepšovat své výkony,“ uvedl Eric Liedtke, šéf divize Sport Performance.

BOOSTTM je revoluční materiál, který kombinuje funkční výhody většinou protichůdných aspektů běžeckých bot, kterými jsou na jedné straně měkkost a pohodlí, na straně druhé pak pevné a citlivě reagující odpružení. Bota tím ožívá, což poznáte hned v okamžiku, kdy si ji nazujete.

Nejen, že materiál poskytuje nejvyšší energetickou návratnost v celém běžeckém odvětví, ale zároveň si svou jedinečnou funkčnost dokáže udržet v téměř jakýchkoliv podmínkách. Testy týmu specialistů Adidas Innovation Team odhalily, že při použití bot v teplotách v rozmezí +40 až -20°C je pěna BOOSTTM třikrát teplotně odolnější než běžný EVA materiál, díky čemuž poskytuje konzistentnější podmínky pro běhání.

Doplňkové technologie Adidas, kterými je bota Energy Boost vybavena, zahrnují dále speciální opěrnou konstrukci, která udržuje nohu na správném místě. Od špičky k patě prodloužený systém TORSION, který minimalizuje pronaci chodidla a zlepšuje stabilitu. Samozřejmostí je také podrážka Adiwear snižující opotřebení nejnamáhanějších ploch a prodlužuje jejich životnost.

Vězte, že běhání může zpomalit proces stárnutí, starší běžci mají o polovinu nižší pravděpodobnost, že zemřou na rakovinu, než ti, kteří neběhají. Běhání je zkrátka nejen trendy, ale hlavně zdravé. S botami Adidas Energy Boost je běhání i radost!

Datum:28.02.2013 13:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama