Modely návrháře Jakuba PolankyPletené ponožky od babiček jsou recyklované ze starých rozpáraných svetrů a každý pár nese jedinečný příběh a rukopis každé autorky.

Veletržní palác představí mezigenerační přehlídku OLD'S COOL

15.09.2016 00:00

 Zpomalit a uvědomit si, že i staré materiály mohou znovu získat vyšší hodnotu. Toto téma čtvrté mezigenerační přehlídky OLD´S COOL reflektuje její hlavní programová část nazvaná SLOW UP, která se věnuje fenoménu pomalé módy. V sobotu 24. září proběhne v prostorách Veletržního paláce Národní galerie v Praze celodenní festivalový program, jehož náplní bude jedinečný workshop s předními českými designérkami a s pletařkami z projektu Ponožky od babičky, večerní módní přehlídka upcyklovaných modelů a koncert zpěvačky Never Sol a seniorského sboru Elpida. Festival OLD’S COOL pořádá obecně prospěšná společnost Elpida, jejímž cílem je především aktivovat, vzdělávat a bavit seniory, ale také propojovat generace a pohnout veřejným míněním ve prospěch stáří.

Vstup na celodenní akci je volný, avšak má omezenou kapacitu. V případě vašeho zájmu posílejte závaznou rezervaci emailem na info@elpida.cz

Workshop pomalé módy s mladými designérkami a pletařkami projektu Ponožky od babičky
sobota 24. září, 11:00 – 18:00, Café Jedna

Upcyklace patří k procesům takzvané pomalé módy (neboli slow fashion), díky níž se kvalitně zužitkují přebytečné materiály. Upcyklace nechtěnou věc povyšuje a dává jí novou hodnotu. Staré tričko se tak nepromění v hadr na podlahu, ale třeba v šaty, šperk či jiný doplněk.

Celodenní workshop SLOW UP, který se odehraje ve vzdušných a světlých prostorách Café Jedna, bude jedinečnou příležitostí vyzkoušet osobité techniky upcyklace mladých českých návrhářů.

S Hanou Frišonsovou si budete moci vyzkoušet proměnu starých triček na stylové doplňky nebo interiérové dekorace. Jak vyrábět stylové batohy a jedinečné šperky ze starých džínů vás naučí designérky Kristýna Bratinková (Jakoby) a Lubica Skalská.

Přivést s sebou můžete i své děti, protože si pod vedením Hannah Saleh mohou samy ušít hračku - textilního králíčka ze starých závěsů a přikrývek. Základy pletení naopak naučí sympatické seniorské pletařky z projektu Ponožky od babičky, které se na akci sjedou z celé republiky.
Projekt Ponožky od babičky je jednou z aktivit obecně prospěšné společnosti Elpida, která vyvíjí aktivizační projekty pro seniory.

„Pletením ponožek zaměstnává Elpida více než 40 babiček/pletařek z celé republiky. Ty dokážou uplést nádherné ponožky i ze starých svetrů a každý jednotlivý pár nese originální rukopis své autorky,“ vysvětluje vedoucí kulturních projektů Elpidy Broňa Hilliová.
Účastníci workshopu se tak mohou naučit zpracovávat vlnu či plést ponožky přímo od jednotlivých pletařek.

Komentované prohlídky Národní Galerie
sobota 24. září ve 14:00 a 16:30, Veletržní Palác, Praha

V odpoledním programu nabídne Národní galerie dvě unikátní komentované prohlídky, které se k tématu upcyklace a recyklace přímo vztahují. Od 14 hodin se účastníci projdou mezi plastikami, kolážemi a jinými uměleckými objekty Zbyňka Sekala, který pracoval výhradně s odpadem, jehož expresivní povahu, danou destrukcí původního účelu, konfrontoval s pevnou strukturou svého výtvarného záměru. Recyklace však nemusí být pouze záležitostí materiální. Recyklovat se dají také staré umělecké náměty a ideje, čemuž se společně s fenoménem recyklace v celém českém prostředí bude věnovat přednáška od 16:30. Recyklace tak bude představena na tvorbě slavných umělců, jako je Věra Janoušková, Vladimír Boudník, Jiří Kolář či Karel Nepraš.

Módní přehlídka s koncertem Never Sol a sborem Elpida
sobota 24. září, 19:30 - 21:00 Malá Dvorana, Veletržní palác

Ve svých kolekcích se fenoménu pomalé módy aktuálně hlásí i velká česká návrhářská jména jako Jakub Polanka nebo Monika Drápalová. A právě jejich modely uvidíte v pohybu na večerní módní přehlídce. Celkem bude představeno více než dvacet modelů od známých českých návrhářů i talentovaných mladých tvůrců. Vedle už zmíněného Jakuba Polanky a Moniky Drápalové poskytnou na přehlídku modely také Jan Černý, La Femme Mimi, Hana Frišonsová, Leeda, Win Win Love, Vivien Babicová, Filip Jakab nebo Daniela Pešková a další.

Módu předvedou modelky všech generací, které se projdou ve speciální scénografické výstavě. Abstraktní krajina z recyklovaných materiálů vzniká ve spolupráci s Architektkou Kateřinou Blahutovou. Celou show navíc doprovodí a umocní živé vystoupení zpěvačky a skladatelky Sáry Vondráškové aka Never Sol. Společně se sborem Elpida představí i zbrusu novou skladbu NUR, která vznikla u příležitosti konání letošního festivalu OLD’S COOL.

„Naše spolupráce se sborem Elpida začala již v loňském roce a měla velký ohlas. Proto letos vyústila až ke společnému videoklipu k písni NUR, kterou uslyšíte třeba právě 24. září na SLOW UP v Praze a poté 1. října v Brně“, doplňuje Sára Vondrášková.

Více informací naleznete na Facebooku

Autor:Kirsten
Datum:15.09.2016 00:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama