Tým Moser již podruhé vítězem turnaje Prague Polo Cup
Tým Moser již podruhé vítězem turnaje Prague Polo CupTým Moser již podruhé vítězem turnaje Prague Polo CupPrague Polo Cup

Královský sport

15.09.2016 08:00

Čtvrtý ročník mezinárodního pólo turnaje, Prague Polo Cup 2016, jehož finále se konalo 10. září na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli, již zná svého vítěze. Vítězem letošního ročníku se stal tým Moser v čele s kapitánem Stevem Rosem, který obhájil pozici krále turnaje z minulého roku. V těsném závěsu se umístil tým Gutmann Bank, na třetím místě pak tým VI Spring & Dreambeds. Čtvrtou pozici obsadil tým Bovet & Art de Suisse, pátou příčku získal tým Fashion Arena Prague Outlet.

Počasí, organizátorům akce v čele s Ninou Popovou, přálo a do Velké Chuchle tak zavítalo přes 600 obdivovatelů „královského sportu“, jak se pólu také přezdívá. Pólo se řadí nejenom mezi divácky mimořádně atraktivní sporty, ale také patří mezi oblíbené společenské aktivity, kdy se dámy mohou pochlubit těmi nejextravagantnějšími klobouky a ozdoby hlavy. Cenu o nejlepší ozdobu hlavy si letos odnesla paní Šárka Vágnerová.

Přípravy turnaje jsou velmi náročné. Vše ladíme do posledního detailu od ustájení koní včetně jejich krmiva, trenéra i lékaře, až po vybrané delikatesy a květinovou výzdobu“, prozrazuje organizátorka turnaje, Nina Popová. „Myslíme i na malé návštěvníky, pro které jsme měli připravený dětský koutek včetně animačních programů, a sportovní odpoledne si tak mohli plně užít všichni rodinní příslušníci“, doplňuje Nina Popová.

Partnery čtvrtého ročníku Prague Polo Cup byli Alchymist Hotel, Advantage Cars, Aqua Angels, Atelier Lesov, De’Longhi, Ehosteska, Prague Lemberg, School Agent, United Brands, Veuve Cliquot a Wonderland.

Historie póla
Hra vznikla v Persii již v 6. století př. n. l. a do Evropy se dostala v 19. století díky anglickým vojenským důstojníkům. Brzy se rozšířila i na další kontinenty, úspěch slaví zejména v Argentině. Pólo hrají proti sobě dva týmy po čtyřech jezdcích. Cílem je dát co nejvíce gólů do branek na konci hřiště. Celý turnaj je rozdělen na několik úseků tzv. chukky, což jsou periody o délce 7 minut. Celý zápas má obvykle 4 chukky, přičemž mezi každou chukkou je přestávka 3 minuty. Profesionalita hráčů koňského póla je na různé úrovni, která je určena tzv. handicapem hráče. Ten určuje každou sezónu národní komise každé země. Rozsah přidělovaných handicapů je od -2 do +10 u profesionálních hráčů. Čím vyšší handicap, tím lepší hráč.

Datum:15.09.2016 08:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama