Tým Moser již podruhé vítězem turnaje Prague Polo Cup
Tým Moser již podruhé vítězem turnaje Prague Polo CupTým Moser již podruhé vítězem turnaje Prague Polo CupPrague Polo Cup

Královský sport

15.09.2016 08:00

Čtvrtý ročník mezinárodního pólo turnaje, Prague Polo Cup 2016, jehož finále se konalo 10. září na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli, již zná svého vítěze. Vítězem letošního ročníku se stal tým Moser v čele s kapitánem Stevem Rosem, který obhájil pozici krále turnaje z minulého roku. V těsném závěsu se umístil tým Gutmann Bank, na třetím místě pak tým VI Spring & Dreambeds. Čtvrtou pozici obsadil tým Bovet & Art de Suisse, pátou příčku získal tým Fashion Arena Prague Outlet.

Počasí, organizátorům akce v čele s Ninou Popovou, přálo a do Velké Chuchle tak zavítalo přes 600 obdivovatelů „královského sportu“, jak se pólu také přezdívá. Pólo se řadí nejenom mezi divácky mimořádně atraktivní sporty, ale také patří mezi oblíbené společenské aktivity, kdy se dámy mohou pochlubit těmi nejextravagantnějšími klobouky a ozdoby hlavy. Cenu o nejlepší ozdobu hlavy si letos odnesla paní Šárka Vágnerová.

Přípravy turnaje jsou velmi náročné. Vše ladíme do posledního detailu od ustájení koní včetně jejich krmiva, trenéra i lékaře, až po vybrané delikatesy a květinovou výzdobu“, prozrazuje organizátorka turnaje, Nina Popová. „Myslíme i na malé návštěvníky, pro které jsme měli připravený dětský koutek včetně animačních programů, a sportovní odpoledne si tak mohli plně užít všichni rodinní příslušníci“, doplňuje Nina Popová.

Partnery čtvrtého ročníku Prague Polo Cup byli Alchymist Hotel, Advantage Cars, Aqua Angels, Atelier Lesov, De’Longhi, Ehosteska, Prague Lemberg, School Agent, United Brands, Veuve Cliquot a Wonderland.

Historie póla
Hra vznikla v Persii již v 6. století př. n. l. a do Evropy se dostala v 19. století díky anglickým vojenským důstojníkům. Brzy se rozšířila i na další kontinenty, úspěch slaví zejména v Argentině. Pólo hrají proti sobě dva týmy po čtyřech jezdcích. Cílem je dát co nejvíce gólů do branek na konci hřiště. Celý turnaj je rozdělen na několik úseků tzv. chukky, což jsou periody o délce 7 minut. Celý zápas má obvykle 4 chukky, přičemž mezi každou chukkou je přestávka 3 minuty. Profesionalita hráčů koňského póla je na různé úrovni, která je určena tzv. handicapem hráče. Ten určuje každou sezónu národní komise každé země. Rozsah přidělovaných handicapů je od -2 do +10 u profesionálních hráčů. Čím vyšší handicap, tím lepší hráč.

Datum:15.09.2016 08:00
Reklama

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

Levi´s v srdci Prahy. Největší store ve střední a východní Evropě

Značka Levi´s otevírá nový tzv. zážitkový obchod na prestižní adrese hlavního města, v ulici Na Příkopě.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
13.11.2020

Ozzy Osbourne & Judas Priest

Několikanásobný držitel ceny Grammy navštíví v rámci svého turné "NO MORE TOURS 2" i Českou republiku.

Reklama