NFL je zpět, foto zdroj: Shutterstock
NFL je zpět, foto zdroj: ShutterstockNFL je zpět, foto zdroj: ShutterstockNFL je zpět, foto zdroj: Shutterstock

8. září začíná NFL

06.09.2016 00:00

Nejdůležitějším datem pro všechny fanoušky amerického fotbalu je aktuálně bezesporu čtvrtek 8. září 2016. V noci ze čtvrtka na pátek se opět naplno roztočí soukolí NFL, a to ve velkém stylu: a to mimořádně atraktivním soubojem Denver Broncos - Carolina Panther soupeřů z posledního Super Bowlu.

Přímý přenos klání mezi dvěma nejlepšími celky loňského ročníku NFL můžete sledovat exkluzivně na stanicích Sport1 a Sport2. A to je jen začátek. Během celé nadcházející sezóny NFL 2016/2017 pak Sport TV jako jediná stanice u nás zajistí svým divákům živé přenosy z nejzajímavějších soubojů ligy amerického fotbalu. Nač se můžeme těšit?

Přestupy, hráčské rošády a souboj generací
Někomu může připadat, že se toho v NFL během letní přestávky a preseason zase tolik nedělo, opak je však pravdou. Kromě draftu se udála cela řada dalších zajímavých přestupů. Bude zajímavé sledovat např. to, jak se mistři Denver Broncos vyrovnají se ztrátou některých klíčových hráčů (Trevathan, Jackson, Walker, Osweiler…) i to, zda dravé mládí dokáže nahradit nesporný talent a zkušenosti legend typu Peyton Manning (kariéru ukončil v březnu). A co teprve veteráni, kteří jsou stále aktivní. Třeba takový Tom Brady – kolik let ještě dokáže držet krok se vším, co mu soupeři postaví do cesty?

Stěhování Rams do Los Angeles
Jedenadvacet let. Tak dlouho bylo LA bez zástupce v NFL. Teď se situace změní. Vedení Rams už v lednu odhlasovalo stěhování ze St. Louis zpět do města andělů (podobné ambice měly původně také týmy Chargers a Raiders). Zajímavá je též skutečnost, že liga amerického fotbalu zažívá stěhování některého z týmů po dlouhých 19 letech. Naposledy se Houston Oilers stěhovali do Nashvillu, tehdy se psal rok 1997. Dobrá zpráva pro fanoušky z LA, horší pro fandy ze St. Louis. My se těšme hlavně na to, co Rams předvedou na hřišti.

Skandály všeho druhu
Jestli někdo tvrdí, že ho NFL nebaví, pak nikdy nebyl skutečným fanouškem. Liga amerického fotbalu, to je úplně jiný svět se svými pravidly a zákonitostmi. Svět, ve kterém se pořád něco děje. Poslední z bezpočtu veřejně propíraných skandálů se udál nedávno. V hlavní roli se ocitl quarterback týmu San Francisco 49ers Colin Kaepernick. Ten se na protest proti přístupu vlády k menšinám rozhodl sedět v průběhu hraní státní hymny. Stalo se tak během preseason v zápase proti Green Bay Packers a celá Amerika řeší, zda se Kaepernick zachoval správně. V průběhu sezóny nás ale určitě čekají ještě větší pikantérie.

NFL má skvělé fanoušky, nejlepší drží Patriots
Příznivci amerického fotbalu z celého světa se třesou na 8. září, na výkop nové sezóny NFL. Nejvíc se samozřejmě těší samotní Američané, pro něž je o jeden z národních sportů. V souvislosti s tím jsou zajímavé výsledky aktuální studie, která si dala za cíl zodpovědět jednoduchou otázku: který tým má nejlepší fandy? Studie v režii Emory University sledovala několik faktorů, mj. příjmy jednotlivých týmů ze vstupného na domácích zápasech či podporu na sociálních sítích. Výsledky určitě potěší každého příznivce Patriots, právě New England má údajně nejlepší fandy v celém NFL. Na druhém místě se umístili Dallas Cowboys, třetí jsou Denver Broncos. Nejhůře jsou na tom naopak týmy Kansas City Chiefs, Oakland Raiders a Jacksonville Jaguars.

Je tak na čase podívat se na ambice nejlepších celků. Kdo jsou favoriti na zisk Superbowlu? Začněme u samotných šampiónů.

Denver Broncos
Současní mistři před sebou mají opravdu těžký úkol, při jehož plnění podle zlých jazyků fatálně selžou. Není divu, finální fáze loňské sezony z jejich pohledu skutečně neměla chybu. Letos by nebyla překvapením snad ani jejich neúčast v play-off. Důvodů je hned několik. Kromě ztrát některých klíčových hráčů mnohé naznačily i kolísavé výkony týmu v preseason. Navíc obhajoba titulu bývá zpravidla obtížná.

Carolina Panthers
Loni vyhráli skoro vše, co se dalo (15-1 v základní sezoně), přesto v Superbowlu padli v souboji s Denver Broncos a museli se spokojit s ligovým stříbrem. Letos plánují vendetu a my se ptáme: proč by ne? Kromě ztráty hvězdného Joshe Normana se podařilo udržet celou kostru týmu, Panteři jsou tak nadále jedním z nejlepších celků ligy. Podaří se jim v nadcházející sezóně dokráčet si až pro Superbowl? Sledovat je můžete v přímých přenosech, exkluzivně na Sport1 a Sport2.

Arizona Cardinals
Když jsme u nejlepších celků ligy, nemůžeme nezmínit také Arizonu. Prvotřídní obrana a famózní přihrávky dokáží zdeptat každého soupeře. Při pohledu na skvěle poskládanou sestavu je jasné, že Arizona bude i letos jedním ze žhavých kandidátů na titul.

New England Patriots
Za posledních 15 let si došel tento tým pro třináct účastí v play-off, 6x byl ve finále (z toho 4x získal Superbowl) a v základních částech zaznamenal skvělých 182-58. Dlouhodobá výkonnost New England Patriots je tak trochu jako z jiného světa a tým za ní vděčí především hlavnímu kouči Billovi Belichickovi. Také letos jsou Patriots jedním z favoritů ligy, a to i přesto, že v prvních 4 zápasech musejí oželet účast hvězdného a nestárnoucího veterána Toma Bradyho.

Datum:06.09.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama