Kvalifikace na fotbalový šampionát v Rusku je za dveřmi, foto zdroj: Shutterstock
Kvalifikace na fotbalový šampionát v Rusku je za dveřmi, foto zdroj: Shutterstock

Kvalifikace je za dveřmi

31.08.2016 00:00

Jak se bude dařit českému fotbalovému národnímu týmu pod novým trenérem Karlem Jarolímem? Naváže na trápení z EURO 2014, nebo omlazený výběr překvapí postupem třeba úkor Německa? A potvrdí nejlepší evropské reprezentační výběry v čele s Portugalskem, Itálií a Francií svou kvalitu, nebo opět překvapí trpaslíci jako Island či Wales? To napoví již první utkání o místenky na mistrovství světa, které se v roce 2018 uskuteční v Rusku. Ty nejlepší zápasy z celé kvalifikace můžete sledovat na stanicích Sport1 a Sport2.

Nalijme si čistého vína - Češi byli na uplynulém evropském šampionátu spíše do počtu. Po herní stránce dokonce jasným adeptem na nejhorší celek Mistrovství Evropy 2016. Čím to? Stály za jejich tragickým vystoupením přehnaný respekt, nízké sebevědomí, odevzdanost a špatná týmová chemie, nebo nám zkrátka v současnosti chybí kvalita a světová špička z nás má srandu?

Mátohy z Eura nebo znovuzrozená smečka vyhladovělých lvů?
Před blížící se kvalifikací na Mistrovství světa 2018 v Rusku se zástupy českých fanoušků šíří oprávněná panika. Navážou-li čeští fotbalisté na (ne)výkony z letošního Eura, vyhrají totiž ve své skupině C s jistotou asi jen proti San Marinu. Německo, Severní Irsko, Norsko a dokonce i Ázerbájdžán by nejspíš mohli být při takovém stylu hry nad naše síly. Důvodem k obavám je i konec některých dlouholetých es. Za všechny jmenujme Čecha, Limberského či Plašila. Nad Rosickým visí klasický otazník. Přesto není proč házet flintu do života. Nevydařené Euro zažil už nejeden velký tým a kvalifikace na MS je ideální příležitostí k velkému zmrtvýchvstání. Reprezentace dostala pořádnou infuzi čerstvé krve. Velká změna se odehrála na postu lodivoda, jímž se stal progresivní trenér Karel Jarolím. Ten hned prohlásil, že nenechá kámen na kameni. Rád by zapracoval hlavně na nemohoucí ofenzivě a tak odhalil plány na změny v rozestavení – Češi pod Jarolímem podle indicií snad konečně zase po letech s jedním hrotem vyzkouší, jaké je hrát se dvěma útočníky!

Jasným favoritem naší skupiny C je úřadující mistr světa Německo (Češi s ním hráli naposled v roce 2008 v Mnichově v kvalifikaci na MS - zvítězili překvapivě vysoko 3:0). Porazit zbytek týmů je rozhodně v našich silách, a to i když pro nás statistiky nevyznívají vždy úplně nejlépe. Například s Ázerbájdžánem máme zápornou bilanci (naštěstí jen na základě jednoho zápasu na turnaji v SAE – tam za nás nastoupil jen výběr české ligy a podlehl v poměru 0:2). Naopak, u San Marina podle historických údajů očekáváme, že si Češi trošku zastřílí. Proti Česku hrál outsider celkem 4x, všechny zápasy prohrál (celkové skóre 0:20). Přímo na závěrečný turnaj postupuje pouze vítěz skupiny. Týmy z druhých míst čeká ošidná baráž. Vzhledem ke kvalitě Německa by tak právě druhé místo mělo být cílem českého národního týmu.

Zajímavostí je, že zatímco na evropském šampionátu ještě český tým v samostatné historii nikdy nechyběl, v exkluzivnější společnosti smetánky na mistrovství světa se ocitl pouze jedinkrát. Stalo se tak na německém šampionátu v roce 2006, kde nadějně složená reprezentace překvapivě skončila už ve skupině.

Krejčí - Fotbalista světového střihu a tahoun zítřka
Ladislav Krejčí je ideálním příkladem toho, že v Česku stále rostou výjimečné fotbalové talenty, na kterých můžeme stavět... Rychlonohý levonohý záložník se skvělou technikou a dynamitem v noze je ve 24 letech považován za zářnou budoucnost českého fotbalu. Své kvality dokázal nejen v české lize v dresu Sparty (131 ligových zápasů/25 branek, zkušenosti z Evropy, dva ligové tituly v letech 2010 a 2014), ale i v rámci evropských soutěží – a konec konců také v reprezentaci. Mnozí jej přirovnávají dokonce k Tomáši Rosickému. A možná mají pravdu.

Nyní v létě totiž Krejčí postoupil na další fotbalový level: podepsal lukrativní smlouvu s italským prvoligovým celkem Boloňou. Diváci Sport TV jej proto mohou sledovat v akci hned na dvou frontách: v exkluzivních přenosech zápasů národního týmu i jako novice v italské lize. Právě letošní sezóně ovšem u Krejčího nejspíš dojde na lámání chleba – vystoupá až na fotbalový Olymp, nebo se stane dalším Ikarem, jemuž slunce sežehne křídla? Takových zná historie celé zástupy. Vzpomínáte namátkou třeba na Jana Chramostu, Milana Fenina, Jana Šimáka, Milana Pacandu nebo Nicolase Šumského? Hvězdnou kariéru utnulo např. utonutí v alkoholu, psychická labilita či prostá neochota dát fotbalu vše.

Kvalifikace na MS 2018 v HD kvalitě na Sport1 a Sport2
Nadcházející kvalifikace na ruský šampionát ovšem vznáší celou řadu dalších velmi zajímavých otázek. Až souboje na hřišti dají konečnou odpověď na rébusy z hlav fotbalových fandů z celé planety. Dokáže Itálie potvrdit skvělou formu z letošního Eura? Co bude s kocábkou švédských Vikingů? Nepotopí se, když jí opravdu opustí kapitán Zlatan? Jak moc touží povadlé nizozemské tulipány opět zakusit pocit vítězství a spustit oranžovou euforii? A co předvedou čerství mistři Evropy z Portugalska? Nebudou teď úspěchem trochu přesyceni?

Odpovědi a rozuzlení dramatu kvalifikace na MS 2018 zajímá všechny fandy kvalitního fotbalu. Televizní stanice Sport1 a Sport2 získali pro ČR a SK exkluzivní práva na přímé přenosy všech evropských kvalifikačních zápasů na nadcházející mistrovství světa. Kromě vystoupení Čechů a Slováku se diváci mohou těšit i na delikatesy v podobě LIVE akce z klání Izrael – Itálie, Španělsko – Lichtenštejnsko, Švýcarsko – Portugalsko, Švédsko – Nizozemsko a dalších. Diváci nebudou ochuzeni ani o veškeré záznamy kvalifikačních utkání české a slovenské fotbalové reprezentace. Pomalu nažhavme televizory a hlasivky a připravme se na mohutné povzbuzování, kvalifikační souboje začínají už 4. září 2016! Toho dne zahájí tažení za snem o světovém poháru také Češi, doma přivítají urputné Severní Iry!

Celá kvalifikace na MS 2018 v Rusku – Evropa
(z 52 týmů postupuje 13 – vítězové skupin + 4 nejlepší týmy po baráži 8 top mužstev na druhých místech)
Skupina A: Nizozemsko, Francie, Švédsko, Bulharsko, Bělorusko, Lucembursko.
Skupina B: Portugalsko, Švýcarsko, Maďarsko, Faerské ostrovy, Lotyšsko, Andorra.
Skupina C: Německo, Česko, Severní Irsko, Norsko, Ázerbájdžán, San Marino.
Skupina D: Wales, Rakousko, Srbsko, Irsko, Moldávie, Gruzie.
Skupina E: Rumunsko, Dánsko, Polsko, Černá Hora, Arménie, Kazachstán.
Skupina F: Anglie, Slovensko, Skotsko, Slovinsko, Litva, Malta.
Skupina G: Španělsko, Itálie, Albánie, Izrael, Makedonie, Lichtenštejnsko.
Skupina H: Belgie, Bosna a Hercegovina, Řecko, Estonsko, Kypr.
Skupina I: Chorvatsko, Island, Ukrajina, Turecko, Finsko.

Datum:31.08.2016 00:00
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama