Archiv SIGNAL festivalu
Archiv SIGNAL festivaluArchiv SIGNAL festivaluArchiv SIGNAL festivalu

SIGNAL festival počtvrté

25.08.2016 00:00

V říjnu se Praha už počtvrté rozsvítí světly SIGNAL festivalu. Letošní ročník největší kulturní akce v České republice bude ve znamení působivých instalací hrajících si s lidskými emocemi a prožitky. Mnoho z nich uvidí právě návštěvníci SIGNAL festivalu v jejich světové premiéře. Dvacítka instalací bude k vidění od 13. do 16. října v ulicích centra Prahy na tradičních, oblíbených zastávkách i ve zcela nových lokalitách, které se na trasu SIGNALu zapíší poprvé. Novinkou letošního ročníku bude i denní program v SIGNAL Dome určený dětem.

SIGNAL festival letos představí umělce z celkem jedenácti zemí světa, kteří do Prahy přinesou monumentální světelné instalace, videomappingy i interaktivní instalace umožňující zapojení samotných diváků. „Čtvrtý ročník by měl být výrazný hned z několika pohledů. Naším cílem je vtáhnout návštěvníky co nejvíce do děje, plánujeme tudíž poměrně hodně interaktivních instalací a instalací, které mají díky propojení vizuální a hudební stránky opravdu strhující atmosféru. Dvě třetiny z nich si navíc odbydou v Praze premiéru, naši diváci budou úplně první, kdo je budou moct vidět a zažít,“ říká ředitel festivalu Martin Pošta.

Blížící se festival předznamená instalace japonského umělce Yasuhira Chido, která bude již od 6. října umístěna před nákupním centrem Palladium. V ní se návštěvníci ocitnou uprostřed světelného efektu horský přízrak (Brocken), který se vyskytuje ve vysokých horách. Samotná akce startuje 13. října v 19.00 a trvá do půlnoci 16. října. Po čtyři dny budou lidé na trase procházet kolem obřích humanoidů australské umělkyně Amandy Parer, kteří budou na Prahu shlížet až z výšky dvanácti metrů, nebo se nechají vtáhnout do magického lesa Španěla Javiera Riery. Těšit se mohou na tři videomappingy. Všechny tři vznikají jako nová díla tvořená přímo pro SIGNAL festival. „Videomappingy pro nás letos tvoří prestižní ruské kreativní studio Raduga Design, významný německý umělec Daniel Rossa a výrazné španělské studio Tigrelab. Směr každého z nich je absolutně odlišný, diváci tudíž budou moci srovnat tři různá pojetí a přístupy k videomappingu, což bude zajímavá zkušenost,“ doplňuje Lenka Jiroutová, koordinátorka programu SIGNAL festivalu. Zapojení návštěvníků umožní například instalace českého umělce Davida Vrbíka, která funguje na principu hudebního nástroje, francouzského umělce Maotika, který se inspiroval světlem světlušek nebo Američana Zacharyho Liebermana, jednoho z nejvýznamnějších multimediálních umělců současnosti a zároveň autora kódovacího softwaru openFrameworks, pomocí kterého budou přímo v dění festivalu lidé tvořit vlastní světelné projekce.

Součástí festivalu bude i letos SIGNAL Dome, který organizátoři zařadili do programu jako jediné místo s placeným vstupným již minulý rok. Na diváky v něm čekají sférické projekce od tureckých umělců Can Buyukberbera a Yagmur Uyanika a od českého studia The Macula. Vstup na jednotlivá představení, která se začnou promítat každý den od 19.00, bude možné koupit v předprodeji online a na prodejních místech a infopointech festivalu v jeho průběhu. Novinkou letošního ročníku bude denní program pro děti. Každý den od 9:30 se bude v dómu promítat animovaná projekce s příběhem o Karlu IV., která vznikla za podpory Ministerstva kultury a ČT Déčko. Projekci primárně určenou školám a rodinám s dětmi vytvořil multimediální umělec Jan Šíma podle scénáře Ladislava Karpianuse.


O SIGNAL festivalu
Největší kulturní událost v České republice propojující moderní umění a nové technologie s širokou i odbornou veřejností. Ulice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř večerů promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného designu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy. Festival během tří let přilákal do pražských ulic přes milion návštěvníků z České republiky i zahraničí, kteří se v rámci interaktivních instalací podíleli na podobě každého ročníku. Letos SIGNAL festival rozzáří Prahu už počtvrté, od 13. do 16. října.

Více informací na
www.signalfestival.com
Facebook:
www.facebook.com/SignalFestival
Instagram:
www.instagram.com/signalfestival


Poděkování
Festival světla v Praze SIGNAL vzniká za laskavé podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Velvyslanectví USA v Praze, městských částí Praha 1, Praha 2 a Praha 3.

Hlavní partner: ČEZ, Mercedes Benz
Partneři: Cisco, Czech Tourism, O2
Generální mediální partner: Česká televize
Hlavní mediální partneři: CineStar, Český rozhlas, Reflex
Mediální partneři: BigBoard, Harper`s Bazaar, Forbes, iDnes.cz, JCDecaux, Metro
Hlavní technologický partner: AV media, ROBE
Techničtí partneři: ELTODO, KOMA, Pražské služby
Oficiální festivalový hotel: Mosaic House
Oficiální lodní dopravce: Pražské Benátky
Oficiální dopravce: Dopravní podnik Hlavního města Prahy, UBER
Partner v oblasti bezpečnosti: Besip

Datum:25.08.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama