Pan Raju S. Mirchandani, majitel Bar and Books
Bar and Books, Rozhovor s majitelem panem Raju S. MirchandaniBar and Books, Rozhovor s majitelem panem Raju S. Mirchandani

Bar and Books

24.08.2016 00:00

Leonardo DiCaprio, Karel Schwarzenberg či Taťána Kuchařová. Tři naprosto odlišné osobnosti. Co je spojuje? Rádi tráví večer v příjemné atmosféře Bar and Books! V podniku, jehož bar plný široké nabídky té nejlepší whisky, koktejlů či vína a útulné elegantní prostory dekorované ve stylu knihovny vás přivítají ve třech světových metropolích - New Yorku, Praze a nově i ve Varšavě. S jeho majitelem, panem Raju S. Mirchandani, jsme se potkali v pobočce v Týnské, aby nám nad sklenkou whisky pootevřel dveře do jeho zákulisí.

Bar and Books patří mezi nejluxusnější podniky svého druhu v Praze. Podobně na tom je i v New Yorku. Čím si jeho úspěch vysvětlujete? Kvůli čemu se sem lidé, podle Vás, tak rádi vrací?
Přišli jsme s originálním konceptem. S něčím novým, jedinečným, co tu dříve nebylo. Bar and Books posunul pohostinství na vyšší úroveň. Již od počátku svým zákazníkům spolu se sofistikovaným prostředím můžeme nabídnout i bohatou paletu kvalitní whisky, šampaňského či vlastní značku doutníků, můj oblíbený je třeba Panatela Especial. Pro mě samotného je toto místo domovem a přál bych si, aby se tak cítili i lidé, kteří sem zavítají.

Na co byste čtenáře Menhouse do svého podniku dále pozval?
Do menších prostor v Týnské ulici spíše na setkání s přáteli či na pracovní teambuilding a do Mánesovy ulice na středeční večery s živou hudbou (obzvlášť jazz), whisky semináře nebo burlesque. Pokud vám vyhládne, přijďte si dát jeden z našich sandwichů, i to je zde možné.

Nyní máte celkem šest poboček. Po třech v New Yorku, dvě v Praze a rok i v polské Varšavě. Jaké byly Vaše začátky?
V oboru se pohybuji odjakživa, je to v mé krvi. Začínal jsem v Indii, kde jsem vystudoval Hotel Management, poté následoval Londýn, Dublin, New York. Po letech zkušeností v těch nejlepších hotelech jsem se rozhodl si splnit svůj dlouholetý sen a založil si vlastní bar. A tak před 26 lety vznikl první Bar and Books v New Yorku. Do Prahy, kam mě přivedla láska, fungujeme od roku 2004 a minulý rok přibyla Varšava. Kdo ví, jaké město to bude příště. Když se mi někde zalíbí, hned bych tam podnikal. (smích)

Co máte na českém hlavním městě nejraději? Čím Vás tak upoutalo?
Rozhodně tato kráska! (ukáže na Týnský chrám, který se tyčí nad námi). Víte, jedním z mých prvních pražských zákazníků byl kněz, který v Týnském chrámu vykonával svou funkci. Jeho návštěvy byly velmi časté, vždy po službě zašel na pár sklenek whisky či Becherovky. „Dejte si drink na Boha!“ říkával jsem mu. Jednoho dne mě vzal na vrchol této památky, kam běžně přístup není a odkud je doslova božský výhled na celé město. Byl to pro mě jedinečný zážitek a moment, kdy jsem se do Prahy zamiloval.

Můžete se pochlubit pestrou škálou návštěvníků. Za jakým účelem sem většinou chodí?
Ano, rozdělil bych to takto: 20 % tvoří turisti, 40 % expati a zbývajících 40 % místní obyvatelé. Chodí sem evropští či američtí byznysmeni, čeští politici, právníci, herci, modelky a další. Bar and Books je místo, kde může vzniknout obchodní spolupráce i romance. Muži sem nepřichází, aby svou vyvolenou našli. Vodí ji sem, aby ji ohromili.

V interiéru si nelze nevšimnout obrazovek němě promítajících Jamese Bonda. Co Vás vedlo k volbě právě tohoto pozadí?
Máme celou kolekci filmů s agentem 007 a hrajeme je nonstop. Chceme navodit pocit světovosti, vzhledem k tomu, že se každý díl odehrává na alespoň pěti lokacích. Od Indie, Ruska až po Karlovy Vary anebo Benátky. Každý si tam něco najde - nablýskaná auta, překrásné ženy či vybarvené krajiny.

Podle jakých kritérií si vybíráte lidi, se kterými spolupracujete?
Neměla by jim chybět profesionalita a příjemné vystupování. Co se týče barmanů, snažíme se, aby si navzájem předávali zkušenosti a vědomosti. Proto například pražští pravidelně jezdí na měsíční výměny do New Yorku a naopak. Navzájem se obohatí a přinese to ovoce jim, i Bar and Books. Jsme jedna velká rodina.

A na konec typický dotaz - jaký český alkohol, jakožto odborník, pijete nejraději?
Mám rád Becherovku Lemond nebo Pilsner Urquell.

Datum:24.08.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama