Kola Specialized

18.02.2013 14:00

Cyklistika patří v České republice k nejrozšířenějším rekreačním sportům a kolo je zde pro mnohé muže předmětem stejně vášnivých debat, jako auta či krásné ženy. Nejde jen o požitek z jízdy, ale také o požitek z vlastnictví stroje, který v sobě spojuje moderní materiály a technologie a vyniká samozřejmě po designové stránce. Dnes si proto představíme něco speciálního – kola americké značky Specialized, která patří po všech stránkách k naprosté špičce.

Technologický lídr Specialized
Značka byla založena v roce 1974 a v současné době udává směr cyklistiky po designové i technologické stránce. Kola Specialized patří v současnosti k nejlepším. Během své existence přišla značka s celou řadou převratných technologií, jako je například systém odpružení SFR, technologie „FACT“ umožňující výrobu výjimečně pevných a odolných karbonových rámů nebo také systém Body Geometry, v jehož rámci jsou kola i cyklistické doplňky přizpůsobovány anatomii jezdců, což vede k odstranění nežádoucích zdravotních dopadů, zvýšení výkonnosti i pohodlí.

Devětadvacítky
Specialized se řadí k zakladatelům horské cyklistiky a rovněž patří k průkopníkům 29“ horských kol, která se v poslední době stále více prosazují. 29“ palcová kola Specialized nabízejí uživatelům všechny výhody většího průměru kol – snazší přejíždění překážek, vyšší trakci a lepší držení směru jízdy.

O kvalitě „devětadvacítek“ značky nejvíce svědčí vítězství Jaroslava Kulhavého na stroji Specialized Epic S-Works 29 na olympijských hrách v Londýně v roce 2012.

Nabídka 29“ modelů se pro sezónu 2013 ještě rozšířila. Nyní můžete s většími ráfky pořídit kola hned z několika modelových řad.

V kolekci kol si vybere každý
Portfolio Specialized je tak široké, že si z nabídky značky vybere opravdu každý. Zahrnuje kola horská, silniční, trekingová, kola do skate parků, městská kola, ale i bicykly dámské a dětské.

Horská kola
Horská kola Specialized se dělí podle způsobu užití na další podkategorie. Začněme závodními cross–country modely, které jsou svou geometrii i zdvihy kolem 100 mm předurčeny především pro rychlou a sportovní jízdu terénem. Patří sem celoodpružený olympijský vítěz Epic a hardtaily Stumpjumper a Carve. Dámskou sekci zastupují modely Fate a Jett.

Na lesní traily a členitější terén jsou pro pány určeny modely Stumpjumper FSR a Camber, pro dámy pak Safire a Myka FSR. Kola nabízejí zdvihy 120 – 140 mm.

All-moutain ježdění reprezentuje velmi oblíbený model Enduro, se kterým lze překonávat vzdálenosti, ale díky zdvihu 160 mm výborně podrží i v náročném sjezdu. Čistokrevnými sjezďáky jsou pak modely Status a Demo se zdvihy 200 mm.

Pro začínající a rekreační mountainbikery jsou určena kola Hardrock, Rockhopper a dámská Myka.

Silniční a trekingová kola
Mezi silničními koly Specialized hrají prim závodní modely, kam patří Tarmac nebo hliníkový Allez, ale také triatlonový Shiv, cyklokrosový Crux, nebo časovkový speciál Venge.

Pro výkonnostní a rekreační milovníky silnic značka nabízí pohodlné Roubaix a Secteur.

Trekingová kola jsou určena pro všechny, kteří jezdí po silnicích, zpevněných cestách a případně lehkým terénem. V nabídce značky Specialized najdeme v této kategorii modely Crossover, Crosstrail, Crossroads, Expedition a dámský Ariel. Patří sem i fitness kolo Sirrus.

Něco pro děti
Dětská kola Specialized patří k nejlepším na trhu. Bezkonkurenční jsou jak svým zpracováním, tak i použitým materiálem a díky tomu svou nízkou hmotností. V nabídce značky jsou modely Hotrock ve velikosti 12, 16, 20 a 24“. 

Pro začátky s cyklistikou pro nejmenší děti jsou v kolekci výborná lehká odrážedla Hotwalk.

Výprodej kol
V současné době probíhá v mnoha cyklistických obchodech zimní výprodej kol Specialized, takže je možné některý z těchto špičkových bicyklů pořídit za velmi rozumnou cenu. Případně už můžete pokukovat i po zbrusu nové kolekci 2013.

Pokud chcete mít kolo, na kterém se výborně svezete, a ještě se jím budete moci chlubit před kamarády, nenechte si tuto příležitost ujít a pořiďte si svého vlastního „Spešlíka“!
 

Datum:18.02.2013 14:00
Reklama

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama