Kola Specialized

18.02.2013 14:00

Cyklistika patří v České republice k nejrozšířenějším rekreačním sportům a kolo je zde pro mnohé muže předmětem stejně vášnivých debat, jako auta či krásné ženy. Nejde jen o požitek z jízdy, ale také o požitek z vlastnictví stroje, který v sobě spojuje moderní materiály a technologie a vyniká samozřejmě po designové stránce. Dnes si proto představíme něco speciálního – kola americké značky Specialized, která patří po všech stránkách k naprosté špičce.

Technologický lídr Specialized
Značka byla založena v roce 1974 a v současné době udává směr cyklistiky po designové i technologické stránce. Kola Specialized patří v současnosti k nejlepším. Během své existence přišla značka s celou řadou převratných technologií, jako je například systém odpružení SFR, technologie „FACT“ umožňující výrobu výjimečně pevných a odolných karbonových rámů nebo také systém Body Geometry, v jehož rámci jsou kola i cyklistické doplňky přizpůsobovány anatomii jezdců, což vede k odstranění nežádoucích zdravotních dopadů, zvýšení výkonnosti i pohodlí.

Devětadvacítky
Specialized se řadí k zakladatelům horské cyklistiky a rovněž patří k průkopníkům 29“ horských kol, která se v poslední době stále více prosazují. 29“ palcová kola Specialized nabízejí uživatelům všechny výhody většího průměru kol – snazší přejíždění překážek, vyšší trakci a lepší držení směru jízdy.

O kvalitě „devětadvacítek“ značky nejvíce svědčí vítězství Jaroslava Kulhavého na stroji Specialized Epic S-Works 29 na olympijských hrách v Londýně v roce 2012.

Nabídka 29“ modelů se pro sezónu 2013 ještě rozšířila. Nyní můžete s většími ráfky pořídit kola hned z několika modelových řad.

V kolekci kol si vybere každý
Portfolio Specialized je tak široké, že si z nabídky značky vybere opravdu každý. Zahrnuje kola horská, silniční, trekingová, kola do skate parků, městská kola, ale i bicykly dámské a dětské.

Horská kola
Horská kola Specialized se dělí podle způsobu užití na další podkategorie. Začněme závodními cross–country modely, které jsou svou geometrii i zdvihy kolem 100 mm předurčeny především pro rychlou a sportovní jízdu terénem. Patří sem celoodpružený olympijský vítěz Epic a hardtaily Stumpjumper a Carve. Dámskou sekci zastupují modely Fate a Jett.

Na lesní traily a členitější terén jsou pro pány určeny modely Stumpjumper FSR a Camber, pro dámy pak Safire a Myka FSR. Kola nabízejí zdvihy 120 – 140 mm.

All-moutain ježdění reprezentuje velmi oblíbený model Enduro, se kterým lze překonávat vzdálenosti, ale díky zdvihu 160 mm výborně podrží i v náročném sjezdu. Čistokrevnými sjezďáky jsou pak modely Status a Demo se zdvihy 200 mm.

Pro začínající a rekreační mountainbikery jsou určena kola Hardrock, Rockhopper a dámská Myka.

Silniční a trekingová kola
Mezi silničními koly Specialized hrají prim závodní modely, kam patří Tarmac nebo hliníkový Allez, ale také triatlonový Shiv, cyklokrosový Crux, nebo časovkový speciál Venge.

Pro výkonnostní a rekreační milovníky silnic značka nabízí pohodlné Roubaix a Secteur.

Trekingová kola jsou určena pro všechny, kteří jezdí po silnicích, zpevněných cestách a případně lehkým terénem. V nabídce značky Specialized najdeme v této kategorii modely Crossover, Crosstrail, Crossroads, Expedition a dámský Ariel. Patří sem i fitness kolo Sirrus.

Něco pro děti
Dětská kola Specialized patří k nejlepším na trhu. Bezkonkurenční jsou jak svým zpracováním, tak i použitým materiálem a díky tomu svou nízkou hmotností. V nabídce značky jsou modely Hotrock ve velikosti 12, 16, 20 a 24“. 

Pro začátky s cyklistikou pro nejmenší děti jsou v kolekci výborná lehká odrážedla Hotwalk.

Výprodej kol
V současné době probíhá v mnoha cyklistických obchodech zimní výprodej kol Specialized, takže je možné některý z těchto špičkových bicyklů pořídit za velmi rozumnou cenu. Případně už můžete pokukovat i po zbrusu nové kolekci 2013.

Pokud chcete mít kolo, na kterém se výborně svezete, a ještě se jím budete moci chlubit před kamarády, nenechte si tuto příležitost ujít a pořiďte si svého vlastního „Spešlíka“!
 

Datum:18.02.2013 14:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama