Lyže Völkl 2012/13

14.02.2013 00:00

Ať už trávíte na lyžích celou zimu, nebo jen pár dní ročně, když už se na svah vypravíte, chcete si pořádně zalyžovat. K tomu jsou ovšem třeba pořádné lyže. A jaké lyže mohou být pořádnější, než ty od německé renomované značky Völkl? Lyže, které nabízejí nejmodernější technologie a konstrukce a jsou vyráběny s pověstnou německou precizností a důrazem na každý detail. Pojďme si proto představit kolekci Völkl pro zimní sezónu 2012/13.

Völkl je tradiční výrobce lyží, jehož historie se datuje od roku 1923. Díky tomu může při vývoji nových modelů uplatnit nepřeberné zkušenosti jak z prostředí závodního, tak rekreačního lyžování. Lyže Völkl se stále vyrábějí v Německu, moderní závod ve Straubingu ročně vyprodukuje kolem půl milionu párů.

V nabídce Völklu najdete lyže pro všechny výkonnostní i věkové kategorie lyžařů. Pojďme si je představit.

Pro všechny, kteří milují rychlost a agresivní sportovní jízdu na upravených tratích, jsou určeny závodní lyže Volkl. Najdete je v řadě Racetiger, která vychází přímo z poznatků, které má značka od svého závodního teamu ze Světového poháru. Volit můžete podle preference dlouhých či krátkých oblouků mezi obřačkou a slalomkou.

Pokud máte rádi luxusní věci a také na lyžích si chcete dopřávat luxusní jízdy, jsou tu pro vás modely V-Werks. Jedná se o univerzální lyže, které však kvalitou zpracování a použitých materiálů převyšují ostatní běžně dostupné modely.

Lyžaři, kteří tráví na sjezdovce celý den, takže se v odpoledních hodinách potýkají s hlubším sněhem, nebo ti, kteří chtějí stabilní, jistou, a přesto sportovní lyži, nejspíše zaměří svou pozornost na řadu Tigershark.

Velmi všestranné lyže co se týče výkonu představují modely s názvem Code. Jejich konstrukce vychází ze závodních modelů Racetiger, takže zvládají ostrou a rychlou jízdu, ale díky rockeru na špičce i patce nabízejí vynikající ovladatelnost při nižších rychlostech, takže si na nich přijdou na své i méně zkušení lyžaři.

Řada lyží s označením RTM nabízí velkou variabilitu modelů, co se týče jejich šířky a tím také určení do různých sněhových podmínek. Nejširší „ertéemka“ mají 84 mm pod botrou a zvládnout i jízdu v neupraveném terénu.

Pokud patříte mezi rekreační lyžaře, kteří nemají velké ambice, ale chtějí si v klidu a v pohodě užít klidné obloučky po nenáročných sjezdovkách, pak si vyberte lyže z řady Sensor. Tyto lyže jsou měkké, lehké, snadno ovladatelné a velmi tolerantní. Na svahu vás určitě nezklamou a nebudou po vás vyžadovat zbytečně velké nasazení.

Völkl samozřejmě nabízí také celou kolekci lyží pro ženy pod názvem Essenza. Dámské lyže nejsou jen kratší a na růžovo nabarvenou verzí pánských, naopak jde o lyže, které jsou konstrukčně přizpůsobeny potřebám žen.

V první řadě jsou měkčí, neboť ženy samozřejmě obvykle váží méně, nežli muži, takže nepotřebují, aby jejich lyže byly stejně tvrdé. Dámské modely mají rovněž posunutý konstrukční bod vázání vpřed a některé modely disponují zvýšeným místem po botou lyže, aby bylo možno dosáhnout správného zatížení špiček lyží.

V kolekci Essenza najdeme lyže pro pokročilé sportovní lyžařky, konkrétně modely Charisma či Alura, tak i lyže s vysloveně rekreačním charakterem, například Aurena nebo Adora.

Aktuální kolekci lyží Volkl pořídíte s ohledem na pokročilost zimní sezóny za zajímavé ceny. Podívejte se třeba na výprodej lyží u autorizovaného prodejce Volkl prodejny Ski a Bike Centrum Radotín.
 

Datum:14.02.2013 00:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama