NEON festival 2016
NEON festival 2016Underworld, NEON festival 2016Above & Beyond, NEON festival 2016Nora En Pure, NEON festival 2016

Nadšené publikum

04.07.2016 00:00

Underworld na slovenskom festivale: Silný zážitok kapely a vrelé publikum.

Novému slovenskému festivalu elektronickej hudby NEON, ktorý sa konal posledný júnový víkend na bratislavských Zlatých Pieskoch, počasie mimoriadne prialo. Predpovedané horúčavy potešili najmä milovníkov vody a relaxu, ktorí striedali koncerty obľúbených interpretov a kúpanie v jazere či vyžitie v oddychovej zóne. Hlásené búrky priestranstvo obchádzali, organizátori v sobotu vyhlásili len jedno polhodinové prerušenie kvôli silnému vetru. Hromy a blesky len dotvorili atmosféru následne vystupujúcich britských Underworld, čo spevák Karl Hyde pozitívne okomentoval. Underworld vystúpili po hrozbe extrémnej búrky, odhodlaní koncert odohrať za každú cenu, aj keď to vyzeralo, že sa neodohrá. Nakoniec búrka akoby zázrakom festival obišla. Páni vyhlásili, že tento moment v spolupráci s publikom a energiou davu, v nich zanechal veľké emócie a koncert si užili viac ako deň predtým na svetovom festivale Glastonbury, odkiaľ pricestovali aj s vlastnou technikou. Bol to zároveň najsilnejší moment prvého ročníka podujatia.

Domáci, ale aj fanúšikovia z Európy podľa vlastných slov, očakávali veľa a dostali viac. Postarali sa o to nielen zmieňované zvučné mená zahraničných headlinerov a DJ-ská špička slovenskej a českej scény. Sila a charizma britských kapiel a ich následná spokojnosť i prekvapenie z produkcie, ktoré vyjadrili organizátorom po akcii, prispeli k dokonalému zážitku v menšie stavanom areáli. Podľa názorov vystupujúcich bol areál útulný, vytvorený pre podujatie v rodinnej atmosfére, čo im veľmi vyhovovalo. Na svetových pódiách také niečo nevidia, keďže sú zvyknutí koncertovať pre desaťtisíce ľudí. Na to, že na Slovensku vzniká niečo nové, je pochopiteľné, že usporiadatelia prispôsobujú veľkosť a rozloženie areálu návštevníkom, ale zároveň od nich nevyhnutne potrebujú nadšené reakcie, či konštruktívne pripomienky, ktoré im pomôžu napredovať. Prekvapením prvého ročníka bola niekoľko tisícová návštevnosť. Okrem domácich, pricestovali fanúšikovia zo susedných krajín, ale aj z Belgicka, Holandska či dokonca Južnej Afriky.

Program začal gradovať v piatok vo večerných hodinách, o čo sa postaral ruský DJ Arty až takmer pred polnocou. O najväčší úspech v prvý deň sa však zaslúžilo legendárne zoskupenie Above & Beyond, ktoré nezostalo nič dlžné svojmu menu. Predviedli elegantne vyskladané vystúpenie, ktoré tradične zakončili tzv. Push The Button. Na pódium vytiahli mladý pár, ktorý spustil stlačením tlačidla na Dj-skom pulte exkluzívny záver ich setu. Prekvapil aj britský DJ Ilan Bluestone, nad ktorým držia ochrannú ruku práve Above & Beyond. Na sobotňajšie vystúpenie Švajčiarky Nory En Pure boli mnohí zvedaví a večer sa ani nemohol lepšie začať. Charizmatická Dj-ka v doprovode nádhernej grafiky na stage pôsobila očarujúco, priam až rozprávkovo. Naopak, kapela Rudimental so svojím setom nezažiarila, odborná verejnosť hovorí, že pánom chýba koncertná charizma, či o nevyrovnanosti repertoáru. Z domácich interpretov mali podľa kritikov kvalitné vystúpenia trojica Toky & Boss & Dalo, ktorá zahrala po dlhej dobe spoločne, či mladík Inkwall, ktorý patrí k najväčším slovenským producentským talentom.

Zástupca značky NEON a producent festivalu Juraj Volentics hovorí: „Z reakcií, ktoré sme zaznamenali osobne aj na Facebook funpage, jednoznačne prevláda spokojnosť, dokonca nadšenie zo strany fanúšikov, čím sa nám podarilo pretrhnúť šnúru podujatí elektronickej tanečnej hudby, ktoré mali smolu a nie príliš pozitívne renomé. Samozrejme, vieme aj o nedostatkoch, ktoré sú daňou prvého ročníka, ale tie sa netýkali priamo verejnosti a zostali poväčšine v pozadí na produkcii. S pokorou prijímame pozitívne aj negatívne ohlasy, ktoré nám dávajú priestor na zlepšovanie projektu NEON. Počas príprav a konania sa na akcii podieľal viac ako 40-členný produkčný tím a niekoľko desiatok ľudí z radov obslužného personálu, fotografov, technikov, bezpečnostnej služby, záchranárov a dobrovoľníkov. Okrem vybudovania dobrého mena medzi priaznivcami, bolo dôležitou úlohou napraviť meno Slovenska v očiach umelcov. Tí boli nakoniec milo prekvapení. Páčilo sa im ubytovanie v centre mesta, niektorí stihli aj prechádzku po okolí. Užasnutí boli z hlavného stage, ktorý podľa nich spĺňal tie najprísnejšie svetové parametre. Všetci umelci vyzdvihli príjemný rodinný pocit na pozadí celej akcie a radi sa na Slovensko vrátia.

Poukazuje aj na to, že z doplnkových služieb si návštevníci pochvaľovali dostatok občerstvenia v areáli, vynikajúco fungujúci personál, dostačujúce bary a toalety a teda v konečnom dôsledku útulné riešenie priestranstva. Milým potešením bol stánok nealko partnera, kde podávali špeciality, ako čapovaný jablkový cíder. Súčasťou ich mini dedinky boli dopĺňané čerstvé jablká, dizajnové posedenie a iné drobnosti. V areáli boli k dispozícii úložné skrinky na odloženie osobných vecí a zároveň nabitie akékoľvek elektronického zariadenia. Ďalej stanové mestečko Tent Inn, kde mal každý pripravený stan pre dve osoby, vlastný tobogán, bar, sociálne zariadenia, súkromnú pieskovú pláž. Priamo v areáli bolo umiestnené Relax mestečko s lehátkami, rôznymi súťažnými aktivitami, ale aj trafika či stánky s darčekovými predmetmi. Cieľom tvorcov na budúci rok je zamerať ešte viac pozornosti vizuálnej stránke, posilniť značenie a navigácie či rozšíriť sprievodné aktivity, najmä športové a zážitkové.

Více na www.neonevent.sk

Datum:04.07.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama