Harmonogram METRONOME festival
Iggy Pop, METRONOME festivalFoals, METRONOME festivalThe Kooks, METRONOME festivalJ.A.R., METRONOME festivalMETRONOME festival

Lineup METRONOME

15.06.2016 00:00

Dvoudenní hudební festival METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v Praze, zveřejnil line-up s časy vystoupení jednotlivých interpretů. Už nyní si tak můžete naplánovat svůj festivalový program. Harmonogram připravili organizátoři tak, abyste stihli všechny koncerty, které vás zajímají.

Páteční společný večírek METRONOME a United Islands
V pátek 24. června ve 20.30 ožije areál holešovického Výstaviště velkým hudebním večírkem. Svoje síly totiž spojí festival United Islands of Prague a nový METRONOME festival, za kterými stojí stejný organizační tým v čele s Davidem Gaydečkou a Martinem Voňkou. Pódia páteční warm-up party rozezní tři české kapely – Thom Artway, November 2nd a No Distance Paradise. Vstup na warm-up je zdarma. „Tři koncerty v předvečer festivalu jsou takovou pozvánkou a ochutnávkou toho, jak to bude o víkendu v areálu METRONOME vypadat a co tam všechno návštěvníky čeká,” vysvětluje za organizátory David Gaydečka.

Iggy Pop ovládne sobotní večer, housová afterparty pokračuje až do ranních hodin
V sobotu 25. června v 15.30 zahájí METRONOME festival speciální premiérové vystoupení Pražského filmového orchestru s názvem Bang Zoom Up to the Moon. Filmové melodie spojené s vesmírnou tématikou odstartují pomyslnou festivalovou raketu, která se objevila na letošním vizuálu. Zazní tak slavné filmové melodie z Vesmírné Odysey či Hvězdných válek.
Sobotnímu programu dominuje ve 21.30 legendární Iggy Pop, který představí nejen skladby ze zbrusu nové desky Post Pop Depression, ale i průřez své sólové tvorby. Jeho vystoupení předskakují indierockeři The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Richard Müller se speciální „Best of“ show nabídne průřez celoživotní tvorbou a Michal Ambrož & Hudba Praha představí své zbrusu nové album, které vzniklo v produkci Davida Kollera. Nenechte si ujít ani koncert zpěvačky a herečky Báry Polákové, britskou senzaci Fat White Family, pražskou kapelu Prostitutes či ambientní duo Shelter Point v premiérovém pražském vystoupení. Večerní program pokračuje až do rána a bude patřit elektroswingovým Mydy Rabycad, kteří už dávno přerostli české hranice a letos si zahrají například na britském Glastonbury festivalu a vystoupí také Max the Sax, solový projekt bývalého saxofonisty Parov Stelar. Noční afterparty až do ranních hodin bude probíhat v režii housového dua Anushka, které v Praze vystoupí úplně poprvé.

Neděle patří Foals a Crystal Fighters. J.A.R. vystoupí s gospelovým sborem Maranatha
Hudební program druhého festivalového dnes začíná ve 14.00 vystoupením The Fellas. Elektrofolkoví Crystal Fighters zahrají i několik tracků z právě připravované třetí studiové desky. Tuzemské legendární funkrockové uskupení J.A.R. předvede své písně v netradičních aranžích s gospelovým sborem Maranatha. Na hlavním pódiu ve 21.30 odehrají velkolepou show britští Foals. Proběhne také jedinečné setkání dvou výjimečných hudebních osobností - Ivan Král, baskytarista a skladatel filmové hudby, který spolupracoval například s Patti Smith, Iggym Popem nebo Blondie, vystoupí v historické premiéře společně s Jiřím Suchým. Dále se na pódiu objeví nejpopulárnější izraelská zpěvačka současnosti Ninet, brněnští Ghost of You či temně melancholické severské trio Get Your Gun. Druhý festivalový den nabídne také vystoupení kanadské formace Walk Off The Earth, amerického zpěváka Matta Simonse, britského bluesového zpěváka Iana Siegala, australského zpěváka a skladatele Stu Larsena a alternativně rockových Please The Trees.

Kompletní program prvního ročníku festivalu METRONOME najdete na www.metronomefestival.cz. Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích TicketPro, Ticketportal a GoOut

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Evropa 2, Prima Cool, aktualne.cz, Forbes a Newsweek. Mediálními partnery jsou Elle, Prager Zeitung, csfd.cz, Full Moon Magazine, Headliner, iReport.cz, Musicstage.cz, Musicweb.cz, Poslouchej.net, Protisedi.cz, Rock & Pop, Rock & All, Babylon a expats.cz.

Festivalu METRONOME udělila záštitu primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, radní pro kulturu Jan Wolf a radní pro dopravu Petr Dolínek.
Akce je realizována za finanční podpory městské části Praha 7.
Partnerem festivalu je Dopravní podnik hlavního města Prahy.

METRONOME festival
25. – 26. června 2016
www.metronomefestival.cz
www.facebook.com/PragueMetronomeFestival
twitter.com/metronomefest

Datum:15.06.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama