NEON festival pokrstia aj britskí Rudimental
Festival NEON

Novinky na festivale NEON

06.05.2016 00:00

Tvorcovia značky NEON a ich výpovede o novom slovenskom festivale.

Tvorcovia značky NEON, ktorí zaviedli na Slovensku nový festival elektronickej a tanečnej hudby, zaznamenali množstvo pozitívnych ohlasov, ale aj otázok od priaznivcov tohto hudobného žánru. Od uvedenia novej tradície na domácej elektronickej scéne v médiách, organizátorom prichádzajú správy o očakávaniach vystúpení svetovej špičky, britských zoskupení Underworld a Above & Beyond, ale aj dídžejských talentov, o ktorých na domácej scéne nie je veľmi počuť - Artyho, Ilana Bluestona, Eelke Kleijna, či DJ-ky Nory En Pure. Organizátori však neprestávajú prekvapovať. Ďalšou novinkou je vystúpenie megaheadlinera - anglickej elektronickej skupiny Rudimental, ktorá bratislavský NEON pokrstí svojim DJ setom, a to v sobotu 25. júna na hlavnom stage hneď po vystúpení Underworld. Kapela pochádza priamo z Londýna a skladá sa z textárov a producentov Piersa Aggeta, Kesiho Drydena, Amira Amora a Leona Rolla. Dostali sa do pozornosti singlom Feel The Love z roku 2012, na ktorom spolupracoval spevák John Newman. Debutoval rovno na vrchol rebríčka UK Singles Chart, rovnako ako singel Waiting All Night s vokálmi od Elly Eyre z albumu s rovnomenným názvom. Ďalšie skladby Free s Emeli Sandé či Never Let You Go s Foyom Vanceom, len podčiarkli u poslucháčov ich drum and bassový zvuk. Pritom kapela sa orientuje aj na liquid funk, soul a jungle.

Fanúšikovia nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech, Poľska, Maďarska či Rakúska, sa zaujímajú aj o ľudí, ktorí stoja za tvorbou festivalu. Množia sa otázky, ako vôbec vznikla myšlienka založiť projekt, aké je jeho poslanie a vízie do budúcnosti. Prinášame vám exkluzívne výpovede zástupcov Juraja Volenticsa a Matúša Budiaka.

Zástupca značky NEON Juraj Volentics hovorí: „Poslaním je priniesť na Slovensko festival na európskej úrovni, ktorého snahou je zároveň znovuzískanie dôvery fanúšikov po udalostiach na elektronickej scéne za posledné roky. Týmto by som rád apeloval, aby nám fanúšikovia dali šancu napraviť meno tohto žánru nielen doma, ale aj v zahraničí. Festival pripravujú ľudia, ktorí majú renomé vybudované rokmi práce. Či už je to Rudo Tuček z Ministry of Fun, tím z Gluuu.tv, alebo produkčnej spoločnosti Build Production Media a mnohí ďalší. Dlhé roky sme budovali projekty krok za krokom, aby sme sebe aj ľuďom splnili sen a priniesli k nám mená hudobnej scény, na ktoré bolo obvykle potrebné cestovať von. Nesmierne sa tešíme z každého malého úspechu, ktorý postupne pretvára do reality naše predstavy o tom, ako by mal festival vyzerať. Nepozeráme však len tesne pred seba, ale myšlienky smerujú pár rokov dopredu. Verím, že prvý ročník si návštevníci užijú a prídu nás podporiť, veď samotný line-up je takpovediac z ríše snov a každý by si mal prísť na svoje. Takýto line-up chceme vyskladať každý rok a začať tak letnú šnúru elektronických festivalov. Nehovoriac o tom, že u nás festival v takomto meradle ešte nebol. Pripravujeme aj zaujímavé sprievodné aktivity, aby záujemcovia mohli aj počas dňa zážitkovo stráviť čas pred čakaním na hlavné večerné dianie. Spomeniem Chill out zónu, kde budú k dispozícii súťaže, športové hry, ako stolný a vodný futbal, mini skate park, ľudské Človeče, nezlob sa, ale aj virtuálna realita, či zóny s vakmi na sedenie.

Jeden z organizátorov a investorov Matúš Budiak dopĺňa informácie o partneroch, ktorí z odborného hľadiska spoluvytvárajú prvý ročník: „Ohlásili sme hlavného technického a technologického partnera, uznávanú spoločnosť s medzinárodnou pôsobnosťou MINISTRY RENTAL, ktorá patrí k špičke aj vo svetovom meradle. Dodáva dva kompletné stage, zvukový systém L-Acoustics K2 a K1, množstvo svetelných efektov vrátane najnovších z produkcie talianskej značky Clay, profesionálnej osvetľovacej techniky Mythos, či Sharpy, alebo laserovú techniku KVANT, európskej značky so slovenskými koreňmi a desiatky metrov LED stien s vlastnou vizuálnou réžiou. Môžem prezradiť informácie zo zákulisia. Na produkcii sa momentálne podieľa približne 40-členný tím, z ktorého 15 ľudí stavia scénu a dodáva techniku, 5 sa zaoberajú vizuálnou a umeleckou stránkou, 10 ľudí sa postará o plynulý chod programu a niekoľko ďalších dobrovoľníkov bude mať na starosti komfort a pohodlie návštevníkov, nehovoriac o tímoch organizátorov a produkcie, ktorí budú na všetko dozerať. Je pre nás veľkou výzvou priniesť do života projekt v takomto rozsahu. Cítime príležitosť vyplniť dieru na trhu a skoncipovali sme dlhodobý plán tak, aby sme sa postupne začlenili medzi európske festivaly. Ako pri každom inom projekte, nedávame si malé ciele. Na druhej strane, nejdeme do akcie naivne a sme si vedomí, že vybudovať dlhodobo úspešné podujatie si vyžaduje čas, máme však odhodlanie stať sa neopomenuteľnými aj u profesionálnej obce v zahraničí. Hlavný dôraz kladieme na zážitok a to najmä emocionálny. Veríme, že fanúšikovia budú hrdo hlásať emóciu, ktorá v nich zostane a vonku priateľov a známych pozývať na slovenský NEON.

Do prípravy sa kreatívne zapojil aj Peter Štilicha alias DJ PICO, ktorý patrí k najznámejším predstaviteľom klubovej scény a zároveň k najdlhšie hrajúcim DJ-om, priekopníkom žánru trance na Slovensku. V rádiu EUROPA2 spoločne s DJ-om Stamom, vytvoril projekt Dance Exxtravaganza. S Dj-ingom začínal už na strednej škole v roku 1988, do sveta elektronickej hudby však odštartoval v legendárnom bratislavskom klube Boccaccio. V roku 2002 otvoril úspešný párty koncept Beautiful Things, ktorý vypracoval na stredoeurópsku úroveň. Hral na pódiu s Above & Beyond, Kyau & Albert, Paulom van Dykom, Markusom Schulzom v rámci prvej slovenskej Transmission, či s Judge Jules. Je spolumajiteľom reklamnej agentúry Cosmopolit Events.

Z organizačných noviniek zástupcovia informujú o spustení predaja stanov na ubytovanie TENT INN v sieti Eventim SK a CZ za cenu 33 eur v celkovom počte 150 ks. V oplotenom a stráženom areáli Zlatých Pieskov majú záujemcovia k dispozícii stan pre 2 osoby s karimatkami a dekami. V areáli sa bude nachádzať ďalší hudobný stage, súkromná piesková pláž s možnosťou kúpania, tobogan, bar s reštauráciou a recepcia s rezerváciou budíka na želanie, a to pred začiatkom obľúbeného koncertu. Viac na www.neonevent.sk

Datum:06.05.2016 00:00
Reklama

Káva může měnit svět k lepšímu

Geroge Glooney a další přátelé Nespresso představují neutuchající lidskou péči vkládanou do každého šálku výjimečné kávy.

Jak si hlídat vlhkost ve výrobních prostorách?

Správná vlhkost je velmi důležitá, a to nejen z důvodu ochrany technologií a materiálů, ale také kvůli osobám, které tam tráví mnoho času.

Šetřete své kroky pomocí komunikačního systému

Máte ve firmě nebo jiných prostorách mnoho návštěv a unavuje vás neustálé odbíhání od práce? S tímto vám mohou pomoci komunikační systémy.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2022

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama