Rebirth of Venus, 2009, Chromogenic Print, ©David LaChapelle Studio, DSC Gallery
Rape of Africa, 2008, Chromogenic Print, ©David LaChapelle Studio, DSC Gallery

David LaChapelle: Múzy

16.03.2016 00:00

Čtyři roky po velkolepé retrospektivě v Rudolfinu nabídne DSC Gallery dílo fenomenálního amerického fotografa Davida LaChapella. První výstava v privátní české instituci, jejíž kurátorkou je Olga Trčková, představí nejen jeho ikonická díla.

K vidění budou fotografie z éry LaChapellovy největší komerční slávy i práce z období posledních deseti let, během nichž se inspiroval dílem velkých mistrů, ale také džunglí ostrova Maui. Právě na něm totiž David LaChapelle po odchodu ze světa reklamy a lesklých magazínů našel nový domov i inspiraci.

Solo show galerie uvede pod názvem „David LaChapelle: Múzy“.
Trvání výstavy: 22. 3. – 7. 5. 2016

V obou patrech DSC Gallery bude umístěno přes třicet LaChapellových klasických děl i novinek. Výběr reflektuje jeho vývoj jako umělce, který v poslední dekádě opustil svět komerční fotografie a začal vystavovat v předních muzeích a prestižních galeriích po celém světě, včetně prestižních institucí jako Musée d´Orsay či National Portrait Gallery. Odchod ze světa reklamy a módních magazínů se v jeho tvorbě projevil silnějším poutem k přírodě, která se stala opakovaným motivem.

Na provokativní výstavě nebude chybět slavný portrét nejproslulejší LaChapellovy múzy, transsexuální modelky a umělkyně Amandy Lepore.

Vystavovat se bude i jeho doposud nejdražší dílo ze série Once In the Garden, jímž je portrét transsexuální modelky Carmen Carrera, který se na charitativní aukci Life Ball ve Vídni vydražil v přepočtu za téměř pět milionů korun.


DSC Gallery
Privátní galerie DSC Gallery vznikla v roce 2009. Její vlastníci mají dlouholeté zkušenosti s prodejem a investováním do současného umění, kurátorstvím sochařských venkovních projektů, edukačních programů pro sběratele a projektů podporujících talentované umělce všech věkových kategorií. Galerie se zabývá prodejem téměř výhradně žijících umělců. Spolupracuje se stovkami českých i zahraničních umělců. Galerie konzultuje se špičkovými odborníky − kurátory, historiky umění, kteří se koncepčně podílí na výstavách a uměleckých publikacích DSC Gallery. Galerie vyhledává talenty, organizuje 6 − 8 výstav ročně. Galerie podporuje a prodává díla umělců jako je například David Černý, Jiří Georg Dokoupil, Jakub Matuška aka Masker, Milan Houser, Viktor Frešo, Roman Týc, Jiří Černický, Jiří David, Richard Štipl. Galerie založila v říjnu 2014 ART LOVERS ACADEMY, unikátní roční program vzdělávání na poli investic do současného umění. Výstavy a projekty galerie, často kontroverzního charakteru, budí pozornost médií a sběratelů.

Datum:16.03.2016 00:00
Reklama

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama