Rebirth of Venus, 2009, Chromogenic Print, ©David LaChapelle Studio, DSC Gallery
Rape of Africa, 2008, Chromogenic Print, ©David LaChapelle Studio, DSC Gallery

David LaChapelle: Múzy

16.03.2016 00:00

Čtyři roky po velkolepé retrospektivě v Rudolfinu nabídne DSC Gallery dílo fenomenálního amerického fotografa Davida LaChapella. První výstava v privátní české instituci, jejíž kurátorkou je Olga Trčková, představí nejen jeho ikonická díla.

K vidění budou fotografie z éry LaChapellovy největší komerční slávy i práce z období posledních deseti let, během nichž se inspiroval dílem velkých mistrů, ale také džunglí ostrova Maui. Právě na něm totiž David LaChapelle po odchodu ze světa reklamy a lesklých magazínů našel nový domov i inspiraci.

Solo show galerie uvede pod názvem „David LaChapelle: Múzy“.
Trvání výstavy: 22. 3. – 7. 5. 2016

V obou patrech DSC Gallery bude umístěno přes třicet LaChapellových klasických děl i novinek. Výběr reflektuje jeho vývoj jako umělce, který v poslední dekádě opustil svět komerční fotografie a začal vystavovat v předních muzeích a prestižních galeriích po celém světě, včetně prestižních institucí jako Musée d´Orsay či National Portrait Gallery. Odchod ze světa reklamy a módních magazínů se v jeho tvorbě projevil silnějším poutem k přírodě, která se stala opakovaným motivem.

Na provokativní výstavě nebude chybět slavný portrét nejproslulejší LaChapellovy múzy, transsexuální modelky a umělkyně Amandy Lepore.

Vystavovat se bude i jeho doposud nejdražší dílo ze série Once In the Garden, jímž je portrét transsexuální modelky Carmen Carrera, který se na charitativní aukci Life Ball ve Vídni vydražil v přepočtu za téměř pět milionů korun.


DSC Gallery
Privátní galerie DSC Gallery vznikla v roce 2009. Její vlastníci mají dlouholeté zkušenosti s prodejem a investováním do současného umění, kurátorstvím sochařských venkovních projektů, edukačních programů pro sběratele a projektů podporujících talentované umělce všech věkových kategorií. Galerie se zabývá prodejem téměř výhradně žijících umělců. Spolupracuje se stovkami českých i zahraničních umělců. Galerie konzultuje se špičkovými odborníky − kurátory, historiky umění, kteří se koncepčně podílí na výstavách a uměleckých publikacích DSC Gallery. Galerie vyhledává talenty, organizuje 6 − 8 výstav ročně. Galerie podporuje a prodává díla umělců jako je například David Černý, Jiří Georg Dokoupil, Jakub Matuška aka Masker, Milan Houser, Viktor Frešo, Roman Týc, Jiří Černický, Jiří David, Richard Štipl. Galerie založila v říjnu 2014 ART LOVERS ACADEMY, unikátní roční program vzdělávání na poli investic do současného umění. Výstavy a projekty galerie, často kontroverzního charakteru, budí pozornost médií a sběratelů.

Datum:16.03.2016 00:00
Reklama

Léto plné brazilské energie

Propojení tropických kávových receptů a pozitivní mantry pro povznášející letní zážitek.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Kam s penězi v nejisté době?

Není dne, abychom se nezabývali problematikou bezpečnosti světa, ve kterém žijeme. Osvědčeným řešením je využití bezpečnostní schránky.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama