Na Slovensku vzniká festival NEON, nová tradice elektronické scény

Festival NEON

03.03.2016 08:00

Pro fanoušky elektronické hudby, klubové scény a tanečních párty máme tip na začátek oslavy léta. Pořadatelé pod značkou NEON připravují na Slovensku nultý ročník velkolepého festivalu elektronické hudby, který začíná v oddychové zóně hlavního města, v oblasti Zlaté Piesky v pátek 24. června a vyvrcholí v sobotu 25. června 2016. Na dvou stageích živě vystoupí legendy elektronické scény společně s vycházejícími hvězdami za mixážním pultem, které už ve světě začínají míchat pořadím hudebních žebříčků.

Lákadlem je i několik live vystoupení elektronických skupin. Hlavním headlinerem na festivalu NEON bude světová tančení legenda, anglická skupina Underworld s exkluzivním živým koncertem v rámci letního středoevropského turné, při příležitosti vydání nového alba „Barbara Barbara, we face of shining future“. Druhým ohlášeným headlinerem je britské uskupení Above & Beyond, které patří k nejvlivnějším elektronickým skupinám současnosti. Mladou krev bude zastupovat půvabná žena za pultem, DJ-ka, producentka a nová velká hvězda, Nora En Pure. Švýcarka, která žije v Jihoafrické republice, přináší nový pohled na prolínání žánrů elektronické scény a je považována za jednu z nejinovativnějších producentek v posledních letech. Pořadatelé věří, že Nora En Pure bude pro fanoušky příjemným překvapením a nezůstane svým výkonem za legendami. Právě naopak, bude se chtít představit, v co nejlepším světle. Předprodej dvoudenních vstupenek začal v pátek 12. února v síti Eventim na www.eventim.sk nebo prostřednictvím prodejních míst.

Jeden z organizátorů akce Matúš Budiak říká: „Pre prvých záujemcov ponúkame limitovaný počet lístkov za lákavú sumu 49 Eur, treba sa preto poponáhľať s rezerváciou, ponuka je kapacitne obmedzená. Cena sa bude postupne zvyšovať. Pre náročnejších fanúšikov, ktorí si chcú užiť atmosféru z tesnej blízkosti, je k dispozícii Fan Festival Pass v hodnote 99 Eur. V cene je zahrnutý vstup do oddeleného sektoru pred hlavným stageom so samostatným barom a darček - tričko z limitovanej kolekcie NEON. V tejto časti bude kapacita obmedzená, aby sme zabezpečili fanúšikom komfort, za ktorý si zaplatia. VIP Festival Pass je určený pre najnáročnejších a bude sa predávať za cenu 199 Eur. VIP vstupenky sú značne limitované počtom, aby sme zaručili ozajstnú exkluzivitu a zážitok. K dispozícii je samostatné parkovanie a vchod, sektor pri stage vyčlenený len pre VIP hostí, s vyvýšenou platformou s výhľadom, welcome drinky, VIP bar, gastro a tričko NEON. Ďalších účinkujúcich, ako aj sprievodný program budeme priebežne predstavovať.

Juraj Volentics, zástupce značky NEON dodává: „Našou snahou je zužitkovať dlhoročné skúsenosti z elektronickej scény a pripraviť na Slovensku elektronický festival európskeho formátu, aký si fanúšikovia dlho priali. Projekt NEON je koncipovaný tak, aby bol porovnateľný so špičkovou zahraničnou produkciou elektronického hudobného žánru. Ide o spojenie technického pokroku, audiovizuálneho umenia za podpory európskej špičky v oblasti ozvučenia a laserovej show, tanečných výkonov, inovatívneho dramaturgického a produkčného prístupu a marketingových aktivít.

Poukazuje také na to, že tvůrci festivalu NEON stojí za úspěšnými formáty, jako byl legendární Beautiful Things, spoluvytvářeli taneční pořad Dance Exxtravaganza a pokračovali v projektu NEON, který v létě vyvrcholí dvoudenním festivalem. Kombinace těchto prvků a samozřejmě emocionální zážitek pro úzce profilovanou komunitu fanoušků, na který dosud nebyli zvyklí, ale i spolupráce s top profesionály na Slovensku v oblasti zvuku, světel, efektů a vizualizací, jsou důvody vzniku nové tradice na domácím trhu.

Cieľom je, aby malo podujatie v letnej programovej ponuke svoje stále miesto. Momentálne je elektronická scéna na špici záujmu, čo dokazujú čísla najväčších svetových festivalov. Tie, ktoré sa zameriavajú na samotnú elektroniku, každoročne naberajú vyššie počty záujemcov. Našou víziou je, aby sme konceptom vyplnili dieru, ktorá je na scéne, pretože na Slovensku funguje veľká komunita, ktorá odchádza za podobnými podujatiami do susedných krajín. Radi by sme sa zaradili medzi rešpektované festivaly. V tejto fáze príprav môžem oznámiť jednu z ideí, ktorou je elegantné prepojenie hudby s umením v štýle Urban Art či Street Art. Našou snahou je zapojiť šikovných mladých ľudí, kreatívcov, vizuálnych umelcov a vôbec artistov, ktorí by radi predstavili svoje umenie, šikovnosť a dať priestor ich kreativite. Týmto vyzývame talentovaných ľudí, ktorí by radi predviedli svoje umenie. Stačí, keď nám napíšu viac o sebe, bližšie predstavia svoje nápady, prípadne pošlú ukážky práce. Prihlásiť sa môžu cez náš facebook profil NEON Official,“ přibližuje J. Volentics.

Skupinu Underworld založili v roce 1980 Karl Hyde a Rick Smith, proslulí zejména jedinečnými live koncerty. Vznikla přejmenováním skupiny Freur. Proslavil je hit „Born Slippy NUXX“ z filmu Trainspotting, kterého se prodalo víc než milion kopií. Příchodem nového člena, mladého techno DJ Darrena Emersona přichází do tvorby taneční rytmy a směřují do klubů a na party. Nové album má být vydané v březnu tohoto roku a propagované bude během léta na vybraných místech. Underworld remixovali sklady pro Madonnu, získali ocenění a úspěchy profesionálů, významné umístění v hudebních žebříčcích a časopisech.
DJ seskupení Above & Beyond, které je 16 let na scéně, tvoří členové, výborní producenti Jono Grant. Tony McGuinness a Paavo Siljamäki. Singl „Volume One“ je zařadil mezi hvězdy, hráli ho Pete Tong, Paul Oakenfold, Paul Van Dyk a další.
Hudební producentka Nora En Pure, dokáže s lehkostí spojovat různorodé hudební styly. V současnosti je stále více obsazovaná na pódia světových festivalů. Zaměřuje se hlavně na „Indie Dance“ a „Deep House“ a jako uznávaný DJ-ský talent inovátorsky odhaluje jemný, nekonvenční pocit vzrušení na tanečních pódiích po celém světě. Jeden z jejích největších hitů obsahuje remix Daniela Portmena „Khaveri“ z roku 2010, který měl obrovskou odezvu u všech globálních hráčů a nastartoval její kariéru producentky.
Víc na
www.neonevent.sk a www.facebook.com/neondancevent

Datum:03.03.2016 08:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama