Jan Kalousek zahájil comeback, foto: archiv Jana Kalouska
Jan Kalousek zahájil comeback, foto: archiv Jana KalouskaDaniela Šinkorová a Jan Kalousek, foto: archiv Jana KalouskaJan Kalousek zahájil comeback, foto: archiv Jana KalouskaJan Kalousek, foto: Jakub Ludvik

Jan Kalousek zahájil comeback

28.01.2016 00:00

Jan Kalousek se hudbě věnuje již 25 let, tedy čtvrt století. Sice si dal pět let pauzu, aby mohl zplodit a vychovat své tři děti a chvíli se věnovat politické kariéře, ale i tak ho lze označit za veterána české hudby, kterého není třeba nikde představovat. A symbolicky, právě ve veteránu, ve své Tatře 603, přijel i na svůj první koncert pro své přátele, který se konal v klubu v garážích Rudolfina. Dorazilo ale i mnoho dalších veteránů, a to jak z automobilového průmyslu, tak z hudební scény.

Zazpívat přišli svému kamarádovi Daniela Šinkorová, Václav Kopta a Petr Vondráček. Jelikož Jan Kalousek spojil koncert i s oslavou narozenin, dostal to od nich vlastně darem. Dorazili například i bratr Jana Kalouska Šimon Kalousek, Oto Klempíř, Sabina Laurinová, Marek Libert, Adam Mišík, Roman Ondráček, Miloš Pokorný, Vítek Pokorný, Beata Rajská, Lumír Tuček. Už loni začal Jan Kalousek hrát na několika uzavřených akcích a byli to právě jeho přátelé, kteří ho začali přemlouvat, ať začne vystupovat častěji. A naštěstí je poslechl.

Pro své hosty připravil Jan Kalousek koncert vybraných hitů jak ze svého repertoáru, tak ze světové pokladnice rocku, popu a rhythm and blues. Se svou novou, tak trochu kosmopolitní, kapelou zahrál také své největší hity, jako například Chodím ulicí a Čas sluhů a všichni si v dobré náladě podupávali do známých rytmů. „Zhruba měsíc před vystoupením pro mé kamarády, přátele a média jsme začali s kapelou zkoušet, abychom měli jistou ruku. Ale já jsem s muzikou vlastně nikdy neskončil. Jen jsem se na čas veřejně odmlčel, abych se věnoval dětem. Zároveň jsem byl v zastupitelstvu Prahy a politika se s hudbou moc nepojí. Mezitím jsem maloval obrazy a věnoval se jednomu projektu v Africe,“ nechal se slyšet Jan Kalousek, který v pětileté hudební přestávce zplodil tři děti, které jsou nyní ve věku jednoho až pěti let.

Výchova dětí ho tedy sice ještě čeká, ale jelikož vše klape tak, jak má, může si dovolit věnovat se opět hudbě. „Naše děti nechci do ničeho nutit. Ať už se rozejdou v životě jakýmkoliv směrem, budu je podporovat. Ale to, že Anička (5) výborně zpívá a chodí do sboru, mě velice těší. Sára (1) mlátí kolem sebe jako bongistka a Honzík (3) právě objevil, že má pindíka, tak ho věci jako hudba moc nezajímají,“ částečně žertoval Jan Kalousek.

V další etapě muzikálního života se rozhodl, že bude mnohem méně spolupracovat s jinými skladateli a mnohem více si bude skládat hudbu a texty sám. Možná proto, že má po letech hlavu plnou nápadů, které musí pustit do světa. „Bez hudby bych nemohl existovat. Potřebuji ze sebe dostat tu energii, kterou jsem držel na uzdě. Hrozně mě baví zpívat a hrát na kytaru. Když hraju, v tu chvíli pro mě nic jiného neexistuje,“ a tak by to mělo být v každé profesi.

Jan Kalousek už má dokonce plány do budoucna a chce se věnovat hlavně živému hraní. „Miluju, když publikum moje muzika baví. To jim pak hraju ověřené písničky, u kterých se rozjedou a odreagují. Vůbec si myslím, že k muzice patří hlavně živé provedení a trochu té mejdanové atmosféry,“ řekl Jan Kalousek.

Dokonce se mu už i rýsují první nové skladby a koncerty. Alba ale prý nejspíš vydávat nebude. „Víte, ta dnešní doba je úplně jiná. Přijde mi, že alba dnes už nikoho nezajímají. Lidi spíš zaujme nějaký hit a vůbec nepřemýšlí o tom, že si pořídí koncepční desku konkrétního umělce,“ smutně konstatoval Jan Kalousek, který má ale prý osobně alba rád.

První koncert chystá v Malostranské besedě již 20. února ve 20.30 hodin. Takže pokud patříte mezi ty, kteří Jana Kalouska už dlouho chtěli slyšet na živo, máte teď po letech první příležitost.

Datum:28.01.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama