Coldplay, foto zdroj: Shutterstock
Coldplay, foto zdroj: ShutterstockColdplay, foto zdroj: Shutterstock

Coldplay na Super Bowlu

15.01.2016 00:00

Během poločasové přestávky prestižního 50. ročníku amerického Super Bowlu, který se tentokrát koná na stadionu v Kalifornii, se 7. února objeví Coldplay. Zazní nejen ty největší hity, ale i písně z jejich nového alba, které je plné pozitivních emocí. Po boku Coldplay si zazpívá i okouzlující Beyoncé.

Kdo by to byl řekl, že v září to bude jubilejních 20 let, kdy si Chris Martin a Jonny Buckland vzali do hlavy senzační plán založit si kapelu. Během studií na londýnské University College se jejich plán stal skutečností a v roce 1996 vzniká uskupení Pectoralz. Martin a Buckland v té době ještě nemají jasnou představu, kudy se jejich hudba bude ubírat, nicméně po pár týdnech se k nim přidává Guy Berryman, který však problém identity neřeší. Až po příchodu čtvrtého a posledního člena Willa Championa je rozhodnuto, že budou rockeři. Sestava alternative-rockové kapely, říkající si v té době Starfish, tedy byla kompletní, přesto jim ale chybělo něco, aby mohli začít hrát opravdovou rockovou hudbu. Bicí.

Žádný z členů na bicí hrát neuměl, frontman Chris Martin zpíval, hrál na kytaru a klavír, Buckland obstarával kytaru a harmoniku, Berryman byl basákem a Champion klavíristou. Rocková kapela bez bicích je ale jako zpěvačka bez hlasu. Černý Petr tak padl na talentovaného Willa Championa. Během pár týdnů měl místo rukou paličky a bicí mu přirostly natolik k srdci, že u nich už zůstal. Díky tomu se mohli londýnští kluci začít plně věnovat hraní a natáčet své první singly. Oficiální přejmenování skupiny na dnes známou Coldplay přichází v roce 1998.

Zlomovým rokem, kdy se Coldplay dostávají na dosah pomyslného hvězdného nebe, je určitě rok 2000. Singl „Yellow“ vystřeluje čtyři chlapíky z Londýna do výšin a vydáním první debutové desky „Parachutes“ si už nadobro podmaňují hudební showbusiness. Coldplay však neusínají na vavřínech a tvrdě pracují na druhé desce, která byla nejen u fanoušků, ale i u lidí z hudební branže velmi očekávanou událostí. S albem „A Rush of Blood to the Head“ v roce 2002 bodují a získávají i několik cen, avšak nadcházející „X&Y“ se stává nejprodávanější deskou roku 2005, v Británii dokonce osmkrát dostala ocenění platinová deska.

Na svém hvězdném kontě mají i cenu Grammy za album „Viva La Vida“ a začátkem roku 2012 se stali první skupinou v historii, které se podařilo třikrát obdržet cenu Kapela roku v prestižní soutěži Brit Awards. V současnosti všichni žijí jejich novou deskou „A Head Full Of Dreams“, která světlo světa spatřila teprve nedávno – v prosinci minulého roku. Z písniček opět vyzařuje všudypřítomný pozitivní duch tak příznačný Coldplay, ale do očí bijící sluníčkové pojetí desky nám má jasně ukázat jediné: lídr Chris Martin už hodil rozchod s Gwyneth Paltrow nekompromisně za hlavu a chce se utápět pouze v pohodových myšlenkách, jako by si v temném světě nasadil růžové brýle. Jak by ne, když se kolem něj poslední rok točí mladičká herečka Jennifer Lawrence, nebezpečně svůdná Kylie Minogue a uhrančivá herečka Annabelle Wallisová.

Na šťastného Chrise Martina a rozzářenou skupinu Coldplay se můžete těšit už na začátku února na velkolepém finále amerického fotbalu Super Bowl. Účast na tomto koncertu označil frontman kapely za „největší okamžik“ jejich kariéry. V loňském roce patřila poločasová přestávka populární zpěvačce Katy Perry a rockerovi Lenny Kravitzovi a svým vystoupením upoutali rekordních 115 milionů diváků. Ruku na srdce, ostřílení hoši z Coldplay budou mít ale co dělat, aby překonaly famózní jízdu Katy na gigantickém zlatém lvu či tančení se žraloky!

V předešlých ročnících vystoupily hvězdy jako Madonna, Rolling Stones, Bruno Mars, U2 či legendární Michael Jackson. Také půvabná Beyoncé se před třemi lety objevila na pódiu Super Bowlu a letos dostala šanci se podívat na velkolepou poločasovou show znovu – zazpívá si s Coldplay nejspíš jejich společný song „Hymn For The Weekend“. Přímý přenos této ohromující show můžete sledovat na televizní stanici Sport1 HD a Sport2 HD z neděle 7. 2. na pondělí 8. 2. od půlnoci.

Věděli jste, že

  • Frontman Chris Martin miluje čokoládu a tetování, což jsou podle něho dvě největší závislosti.
  • Guy Berryman má jmění ve výši cca 900 milionů korun.
  • Chris Martin v roce 1999 Willa Championa z kapely vyhodil, ostatní členové ho však chtěli zpět.
  • Kytarista Jonny Buckland vystudoval astronomii a matematiku.
  • Will Champion si zahrál bubeníka v jedné z epizod seriálu Hra o trůny.
  • Na poslední desce Coldplay zazněl i hlas jejich velkého fanouška prezidenta Obamy, jde o hlas ze záznamu, kde Barack Obama zazpíval „Amazing Grace“ při pohřbu senátora Peckneyho.
Datum:15.01.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama