Výstava fotografií v Divadle Na Jezerce věnovaná Rudolfu Hrušínskému, foto: Bohumil Brejžek
Výstava fotografií v Divadle Na Jezerce věnovaná Rudolfu Hrušínskému, foto: Bohumil BrejžekVýstava fotografií v Divadle Na Jezerce věnovaná Rudolfu Hrušínskému, foto: Bohumil BrejžekVýstava fotografií v Divadle Na Jezerce věnovaná Rudolfu Hrušínskému, foto: Bohumil Brejžek

Rudolf Hrušínský v Divadle Na Jezerce

03.11.2015 00:00

Až do konce září příštího roku budou mít návštěvníci Divadla Na Jezerce možnost se seznámit s unikátní výstavou fotografií věnované nedožitým 95. narozeninám slavného herce, dlouholetého člena Národního divadla Rudolfa Hrušínského (1920 – 1994). V expozici jsou vystavené málo známé snímky Rudolfa Hrušínského jak z rodinného archívu, tak i z jeho filmových a divadelních rolí a některé z nich jsou vystaveny na veřejnosti úplně poprvé.

Výstavu zahájil režisér Jiří Menzel (77), v jehož filmech Rudolf Hrušínský často hrál. Ten také prozradil, že na Jezerce není náhodou, neboť příští rok tam zasedne poprvé i za režisérský pult. „Měl jsem tu radost a i velké štěstí, že jsem s ním mohl pracovat třeba na Postřižinách nebo Rozmarném létě. Byl to skutečný pan herec, člověk, který role neprožíval, ale který jimi žil. Dovedl být pokaždé opravdově jiný. Měl v sobě něco, co každého přitahovalo, něco, co přidával svým postavám a co bylo nenapodobitelné a neopakovatelné“, řekl o Rudolfovi Hrušínském Jiří Menzel.

Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský (60) pak prozradil, že měl výstavu už nějaký čas v hlavě, nejednalo se o okamžitý nápad. „Chtěl jsem k otcovu nedožitému jubileu ukázat lidem, kteří ho měli rádi, kus z jeho života. Fotografií je opravdu hodně a veškerý materiál o mém otci je velice bohatý, takže to nebyl problém, ale radost. Udělali jsme výběr a použili více momentek, které ještě nikde a nikdy nebyly zveřejněny,“ uvedl a dodal, že vzpomíná na tátu s láskou. „Mám v hlavě spíš takové útržky spojené z tisíců střípků. On byl velice zaneprázdněný, dělal patnáct šestnáct hodin denně, takže jsme ho vídali především brzo ráno, někdy zase až pozdě večer. Přesto to byl on, kdo nás i přes nedostatek volného času lehce, nenápadně a nenásilně nasměroval k herectví,“ prohlásil Jan Hrušínský, jehož doprovázela manželka Miluše Šplechtová (57) a bratr Rudolf Hrušínský mladší (69).

Na otevření výstavy nechyběl ani režisér Arnošt Goldflam, který se souborem divadla zkouší hru Poslední aristokratka podle stejnojmenného knižního bestselleru Evžena Bočka, příběh o návratu aristokratické rodiny z americké emigrace na zámek v Čechách. Hra bude mít premiéru 7. prosince s Annou Polívkovou v hlavní roli. V dalších rolích se představí Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Petr Pelzer, Martin Sitta, Denisa Pfauserová, Jitka Sedláčková, Kristýna Hrušínská, Libor Hruška a Michal Kern.

Datum:03.11.2015 00:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama