Začínající boxer potřebuje od rukavic zvýšenou ochranu a podporu, MMA Shop

Správné rukavice

28.09.2015 00:00

Ani začínající boxer by na rukavicích neměl šetřit. S nekvalitní výbavou vás tento bojový sport bude více bolet a dokonce podstupujete zvýšené riziko zranění. Rozdíl v ceně mezi nekvalitními a kvalitními rukavicemi přitom činí pouze několik set korun.

Pokud nemáte žádné předchozí zkušenosti s bojovými sporty, potrvá vám chvíli, než si osvojíte správnou techniku úderu. Ta spočívá zejména v tom, abyste soupeře udeřili s co největší razancí a zároveň minimalizovali riziko zranění či námahu, kterou tento úder znamená pro vaši ruku. Jestliže se hned na začátku spustíte do zběsilého bušení do pytle, riskujete oteklé klouby na prstech a namožená zápěstí. Vážnost zdravotních problémů zvyšují a snižují právě boxerské rukavice.

Správné rukavice mají kvalitní a dostatečnou výplň, která chrání vaše klouby na rukách (zejména při boxování do pytle, v samotném zápase se používají rukavice s menší výplní tak, aby vašeho soupeře rána více bolela) a zároveň poskytuje stabilitu vašemu zápěstí a palci.

U rukavic za 200 Kč nemůžete žádnou výraznou podporu a ochranu očekávat a připravte se na to, že vás trénink v těchto rukavicích bude bolet s tím, že u boxu zřejmě dlouho nevydržíte. Kvalitní boxovací rukavice pořídíte za částku cca 800 – 1 500 Kč, to nejlepší zboží na trhu nese cenovku okolo 3 000 Kč. Jestliže s boxem začínáte, je rozumné zvolit zlatou střední cestu a koupit si rukavice s pořizovací cenou cca 1 000 Kč.

Aby rukavice vydržely…
U rukavic za cca 1 000 Kč počítejte, že je jejich povrch tvořen umělou kůží, která nemá příliš vysokou životnost (v porovnání s pravou kůží). Rukavice jako takové by být udržovány v suchu (je tedy výhodou, pokud mají rukavice větrání a vy zároveň používáte bandáž, která saje pot. Spíše tak udržíte v suchu vnitřní část rukavic). Rukavice nenechávejte v tašce ani skříňce v tělocvičně. Po příchodu z tréninku domů je umístěte na suché a větrané místo. Nečistoty z rukavice odstraňujte přípravky obsahujícími alkohol, po jejichž použití rukavice vytřete do sucha. Rovněž je vhodné rukavice natřít cca 1 – 2 měsíčně (podle intenzity tréninku) přípravkem určený na umělou kůži.

Datum:28.09.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama