Začínající boxer potřebuje od rukavic zvýšenou ochranu a podporu, MMA Shop

Správné rukavice

28.09.2015 00:00

Ani začínající boxer by na rukavicích neměl šetřit. S nekvalitní výbavou vás tento bojový sport bude více bolet a dokonce podstupujete zvýšené riziko zranění. Rozdíl v ceně mezi nekvalitními a kvalitními rukavicemi přitom činí pouze několik set korun.

Pokud nemáte žádné předchozí zkušenosti s bojovými sporty, potrvá vám chvíli, než si osvojíte správnou techniku úderu. Ta spočívá zejména v tom, abyste soupeře udeřili s co největší razancí a zároveň minimalizovali riziko zranění či námahu, kterou tento úder znamená pro vaši ruku. Jestliže se hned na začátku spustíte do zběsilého bušení do pytle, riskujete oteklé klouby na prstech a namožená zápěstí. Vážnost zdravotních problémů zvyšují a snižují právě boxerské rukavice.

Správné rukavice mají kvalitní a dostatečnou výplň, která chrání vaše klouby na rukách (zejména při boxování do pytle, v samotném zápase se používají rukavice s menší výplní tak, aby vašeho soupeře rána více bolela) a zároveň poskytuje stabilitu vašemu zápěstí a palci.

U rukavic za 200 Kč nemůžete žádnou výraznou podporu a ochranu očekávat a připravte se na to, že vás trénink v těchto rukavicích bude bolet s tím, že u boxu zřejmě dlouho nevydržíte. Kvalitní boxovací rukavice pořídíte za částku cca 800 – 1 500 Kč, to nejlepší zboží na trhu nese cenovku okolo 3 000 Kč. Jestliže s boxem začínáte, je rozumné zvolit zlatou střední cestu a koupit si rukavice s pořizovací cenou cca 1 000 Kč.

Aby rukavice vydržely…
U rukavic za cca 1 000 Kč počítejte, že je jejich povrch tvořen umělou kůží, která nemá příliš vysokou životnost (v porovnání s pravou kůží). Rukavice jako takové by být udržovány v suchu (je tedy výhodou, pokud mají rukavice větrání a vy zároveň používáte bandáž, která saje pot. Spíše tak udržíte v suchu vnitřní část rukavic). Rukavice nenechávejte v tašce ani skříňce v tělocvičně. Po příchodu z tréninku domů je umístěte na suché a větrané místo. Nečistoty z rukavice odstraňujte přípravky obsahujícími alkohol, po jejichž použití rukavice vytřete do sucha. Rovněž je vhodné rukavice natřít cca 1 – 2 měsíčně (podle intenzity tréninku) přípravkem určený na umělou kůži.

Datum:28.09.2015 00:00
Reklama

Philips opět slaví

Philips TV opět slaví úspěchy na poli designu, získal hned pět prestižních ocenění.

Vyhrála elegantní ženská silueta

Vítězem soutěže pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2019 pořádané v rámci Mercedes- Benz Prague Fashion Weeku se stal Boris Kráľ.

Light Moments by Sans Souci

Křišťálové sklo, pokovené povrchy, lehané sklo, a mimořádné komponenty spolu s pečlivým ručním zpracováním českých mistrů sklářů.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama