Začínající boxer potřebuje od rukavic zvýšenou ochranu a podporu, MMA Shop

Správné rukavice

28.09.2015 00:00

Ani začínající boxer by na rukavicích neměl šetřit. S nekvalitní výbavou vás tento bojový sport bude více bolet a dokonce podstupujete zvýšené riziko zranění. Rozdíl v ceně mezi nekvalitními a kvalitními rukavicemi přitom činí pouze několik set korun.

Pokud nemáte žádné předchozí zkušenosti s bojovými sporty, potrvá vám chvíli, než si osvojíte správnou techniku úderu. Ta spočívá zejména v tom, abyste soupeře udeřili s co největší razancí a zároveň minimalizovali riziko zranění či námahu, kterou tento úder znamená pro vaši ruku. Jestliže se hned na začátku spustíte do zběsilého bušení do pytle, riskujete oteklé klouby na prstech a namožená zápěstí. Vážnost zdravotních problémů zvyšují a snižují právě boxerské rukavice.

Správné rukavice mají kvalitní a dostatečnou výplň, která chrání vaše klouby na rukách (zejména při boxování do pytle, v samotném zápase se používají rukavice s menší výplní tak, aby vašeho soupeře rána více bolela) a zároveň poskytuje stabilitu vašemu zápěstí a palci.

U rukavic za 200 Kč nemůžete žádnou výraznou podporu a ochranu očekávat a připravte se na to, že vás trénink v těchto rukavicích bude bolet s tím, že u boxu zřejmě dlouho nevydržíte. Kvalitní boxovací rukavice pořídíte za částku cca 800 – 1 500 Kč, to nejlepší zboží na trhu nese cenovku okolo 3 000 Kč. Jestliže s boxem začínáte, je rozumné zvolit zlatou střední cestu a koupit si rukavice s pořizovací cenou cca 1 000 Kč.

Aby rukavice vydržely…
U rukavic za cca 1 000 Kč počítejte, že je jejich povrch tvořen umělou kůží, která nemá příliš vysokou životnost (v porovnání s pravou kůží). Rukavice jako takové by být udržovány v suchu (je tedy výhodou, pokud mají rukavice větrání a vy zároveň používáte bandáž, která saje pot. Spíše tak udržíte v suchu vnitřní část rukavic). Rukavice nenechávejte v tašce ani skříňce v tělocvičně. Po příchodu z tréninku domů je umístěte na suché a větrané místo. Nečistoty z rukavice odstraňujte přípravky obsahujícími alkohol, po jejichž použití rukavice vytřete do sucha. Rovněž je vhodné rukavice natřít cca 1 – 2 měsíčně (podle intenzity tréninku) přípravkem určený na umělou kůži.

Datum:28.09.2015 00:00
Reklama

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama